Tip na předzesilovač

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BEEBO 20. 1. 2018 23:21

Zdravím, hledám tipy na předzesilovač ke koncovému zesilovači Cambridge Audio Azur 651W. Nyní ho používám s Emotiva XDA-2, který funguje jako DAC i digitální předzesilovač. Propojené to mám symetrickým kabelem. DAC krmím optikou z CD přehrávače nebo optikou ze streameru iEAST SoundStream Pro M30. Hraji na bednách Usher V 602. Zaujal mě Pro-Ject Audio Pre Box S2 Digital, který jako DAC funguje údajně skvěle. Zkoušel ho někdo jako předzesilovač? Nebo máte jiný tip, XLR propojení výhodou.Zajímavá je také HYPA1. VINCENT SA-32 mi už přijde zbytečně dravý.
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 20. 1. 2018 23:59

Koupil bych klasický preamp bez DAC, jinak půjde zase o kompromis, jedno zařízení jedna funkce a můžeš v případě potřeby měnit/ladit výměnou prvku v audiořetězci. HYPA1 jsem měl a hrála pěkně, otázka jak si sedne s CA. Záleží jaký zvuk preferuješ. K CA by seděl určitě stájový kolega.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BEEBO 22. 1. 2018 22:04

Díky za tip. Dříve se dost používal s koncáky CAMBRIDGE DacMAGIC plus, ale ten už asi s novějšími dacy krok nedrží? Vyzkouším, ještě zapojit svoje Aune X1S, jak to bude hrát. Má i analogový vstup. Preferuji spíše metalové žánry od Iron Maiden po gothic metal či něco ostřejšího. Měl jsem Hypu 300SE. Ta byla fajn, ale byl to sluchátková verze, tedy jen jeden vstup a výstup. V podstatě mi stačí 2 vstupy. Kdyby byl jeden XLR, bylo by to fajn, ale na prvním místě je zvuk a rozumná cena.
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod petr.5 1. 2. 2018 09:47

Však máš tip přímo na stránkách výrobce. Azur 651 W je výkonový zesilovač určený k předzesilovači / DAC /streameru Stream Magic 6:

https://www.cambridgeaudio.com/gbr/en/p ... /azur-651w

Designed specifically to be partnered with a high quality preamplifier such as the Stream Magic 6

Takže bych se toho držel. V Cambridge vědí, co dělají :-)
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 1. 2. 2018 14:33

Mám HYPU 1 jako předzsilovač už nějaký ten rok a jsem hodně spokojen. Je určitě o poznání lepší než 300SE, ale tu jsem svého času zkoušel jen se sluchátky. Mimochodem HYPU 1 jsem párkrát přinesl k různým hifistům na návštevu ať vyzkoušejí kvalitu a vždy pak s nadšením objednali i pro sebe. Asi by mi v Customworks měli vyplácet nějaké tamtiémy :-D Mám i toho Projecta, ale toho jsem jako preamp zatim neměl čas vyzkoušet.

Ani HYPA, ale samozřemě není konečná. Kamarád z ní přestoupil na SPAudio P1 a je to prý zase dál. Ale cena taky, jak jinak...
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BEEBO 10. 2. 2018 21:12

Nakonec jsem vzal bazarové BVaudio P1SE, má to dostatek vstupů včetně symetriky. Postupně se začínám rozhlížet po novém DACU. Nějaké tipy nebo je to jednoznačně Pro-Ject Audio Pre Box S2 Digital?
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod petr.5 13. 2. 2018 07:54

P1SE je katastrofa. Suchý, sterilní, chirurgický zvuk bez emocí, bez ničeho. Tím tu 651 W úplně zabiješ.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 13. 2. 2018 19:07

petr.5 možná poslouchá jen zvuky a BEEBO hudbu, no a z poslechu hudby se dostaví nakonec i ty emoce.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 2. 2018 20:17

A když ne tak tu máme elektronky ;). Užívej nový preamp!
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků