Propojení TV <=> reciever

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drtiKOM 20. 1. 2018 10:02

Ahoj,
koupil jsem si novou 4K TV od LG. Chtel jsem si vyzkouset prehrat Avatara ve 4K rozliseni, pres moje multimedialni centrum Dune 3.0. Ze sdíleneho disku v PC se nechytam, i kdyz mam PC a centrum spojene kabelem. Prekvapive nelze prehrat film pres Dune ani z externiho disku, pripojeneho pres USB --> neznamy format. Asi je to uz stara sunka :-) Takze dalsi pokus, prehrat film pres XboX One S. Tady uz jsem *****, protoze sice Xbox One S oficialne podporuje 4K a HDR, ale zrejme pouze z placek. Pres disk se film seka. Zkousel jsem i film prekopirovat na disk Xboxu, ale pise mi to, ze nemam volne misto, i kdyz si myslim, ze mam. Posledni moznost jak film prehrat byla primo pres USB v TV a kupodivu to se podarilo. Film jak s disku s USB 2.0 tak i z disku USB 3.0 na T hraje bez jedineho seknuti.

A ted konecne k memu problemu. Chtel bych tedy zapojit TV do meho starickeho Sony Recievru, abych si ke krasnemu obrazu mohl vychutnat i DTS zvuk. TV a reciever jsem propojil optikou (HDMI na recievru nemam), ale zvuk mi jede jen 2.0. Nevíte jak docílit aby mi na recievru slo DTS? TV ma vystup DTS, nema jen Dolby Atmos.

Diky i za pripadne jine reseni jak prehrat 4K filmy stazene na disk.
Case: Zalman Z3 se Seasonic Energy Knight SS-500ET | MB: MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85 | CPU: Intel Core i5-4460 | GPU: GIGABYTE GTX 750 Ti OC 2GB | RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR3 1600 | HDD: Samsung SSD 750 EVO - 250GB
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků