Yamaha - externí IR přijímač (napájený 12V)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod swenak 14. 1. 2018 17:37

Zdravím,

potřebuju externí IR přijímač pro Yamahu (jde o WXA-50, ale ono to je obecně jedno). Problém je, že je potřeba nějaký, který má 12V napájení, tedy nestačí pasiv, což jsem nevěděl a 2 koupil, samozřejmě nefungují. Psal jsem distributorovi, reakce byla, že Yamaha vlastní IR přijímač nedělá a ani mi neumí doporučit jiný. Hledal jsem i na netu a nenašel jsem nic. Někteŕí to řešili opakovačem, ale to mi nevyhovuje.

Máte někdo něco takové, resp. umíte mi doporučit, co s Yamahou bude fungovat?

Díky moc.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 21. 2. 2018 16:51

Jenom doplním, že jsem ještě komunikoval s distributorem, on oslovil někoho v Německu a situace se nemění. Vypadá to, jako by Yamaha dala do receiveru konektor jenom do počtu a jeho využití je neočekávané. Němci doporučili 3 řešení, vše jsou nesmyslné repeatery a extendery, nikoliv něco, co pich do konektoru + do napájení a bude to přijímat IR signál.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 24. 2. 2020 16:15

Tak po delší době doplním. Na originál IR jsem se vy...a vyřešil jsem to opakovačem. Problém ovšem byl, že IR ovladač k Yamaze je šunt, nízký výkon a hodně směrový a nemohl jsem ovládat krabici z boku (aktuálně je totiž Yamaha schovaná za TV a není vidět vůbec). Toto jsem vyřešil tak, že jsem koupil další stejný opakovač, rozebral ho a napojil paralelně s původním, kdy mám 2 přijímací části napájené jedním USB (z Yamahy) a jednu vysílací část, která je napojena na oba přijímače. No a ono to v pohodě funguje :-)

Kupoval jsem toto: https://www.aliexpress.com/item/3273070 ... 4c4dTKmVjp
Přílohy
aa.PNG
swenak
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků