Marantz SR5002 - bi-amp připojení Mordaunt Short Avant 906i

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Řehoř Samsa 7. 1. 2018 19:19

Ahoj, zdravím všechny - řeším zajímavý problém, nad kterým jsem strávil téměř celou neděli. Po přestěhování znovu zapojuji AV soustavu (mám stárnoucí byť pro mě stále dostačující komponenty), a "zasekl" jsem se na připojování reprobeden (klasické stereo - dvě reprobedny). V původním setupu jsem měl single-wire zapojení, teď zkouším bi-wire... a dostal jsem se téměř do cíle, s jedním problémem. Schéma je následující:

Screen Shot 2018-01-07 at 19.09.00.png
Schéma bi-amp zapojení Marantz SR5002


Oč jde - na straně reprobeden není žádný problém, zapojím 4 kabely (+/- High Low), na straně receiveru zapnu nastavení pro bi-amp připojení ("Speaker C"), zapojím (správně) kabely... a při zapnutí receiveru se v jedné reprobedně ozve lupnutí s tím, že tato reprobedna hraje poté méně hlasitě - musel jsem jí v nastavení receiveru zvýšit hlasitost o cca 7dB aby se vyrovnala druhé reprobedně, v které při zapnutí nepraskne. Navíc v problémovém repráku malinko šumí... je to slyšet při přiložení ucha na reprobednu, druhá bezproblémová je bez jakéhokoliv šumu.

Zkoušel jsem si hrát s kabely, zapínat receiver při částečném zapojení kabelů, měnit reprobedny... v kabelech ani reprobednách problém není, vždy "lupne" a problém se šuměním/nízkou hlasitostí se objeví v reprobedně, která je připojená více "vpravo", vždy při připojení posledního kabelu úplně vpravo nahoře či dole na receiveru. Tzn. tři kabely, stále OK, při zapojení čtvrtého, po zapnutí to "lupne".

Někdo by věděl, co s tím? Co mi nebylo jasné - na reprobednách je vidět jasně, který konektor je kromě + / - taky High a Low, receiver má pouze + / - tj. není přesně určeno, kam připojit výšky a kde basy, byť tady bych asi nečekal problém...

Budu vděčný za jakoukoliv konstruktivní radu... díky! :-)
Řehoř Samsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2018 19:23

Moc Ti neporadím, nicméně - zkoušel ses na chvíli vrátit k původnímu zapojení? Tam je vše OK, bez lupnutí a bedny hrají stejně hlasitě?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řehoř Samsa 7. 1. 2018 19:33

Jj zkoušel, když udělám single-wire, tak je to funkční... prostě zapojení pouze na 2 z těch 4 kabelů je OK. Proč to ale řeším je to, že ten zvuk je prostě... horší. Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, nejsem žádný audiofil, ale přišlo mi, že v tom bi-wire zapojení je prostě ten zvuk víc plastický, přes celé spektrum, nesplývá tolik dohromady... proto to asi řeším a bojuju s tím :-)
Řehoř Samsa
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků