Sencor - jeden z 6 kanálů je tichý

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod okias 27. 12. 2017 19:59

Zdravím,

mám starší Sencor 5.1 soustavu a narazil jsem na dva problémy:

1) po zapnutí sestavy pár minut nešel zvuk vůbec - zjistil jsem, že je to kondenzátorem, který jsem vyměnil
2) jeden z výstupů (LP výstup) je potichu. Oproti ostatním hraje tak na 25%.

Samozřejmě, že to není highend, ale když už to mám rozebrané a vyměnil jsem kondík, tak se chci zeptat, jestli je tu někdo zkušenější, kdo by věděl po čem se mám podívat, abych našel proč konkrétně tento výstup dává o tolik slabší zvuk.

Vstupem to určitě není, z původních JACKů jsem přešel na nový optický SPDIF kabel.

Nějaké nápady?
- jaká součástka by to mohla být?
- případně jak je změřit, zjistit kde je chyba? (multimetr mám k dispozici)

Děkuji

P.S. Doufám, že jsem se trefil do správné sekce :)
okias
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 12. 2017 01:30

Tohle se neměří multimetrem, tohle je potřeba "zviditelnit" pomocí generátoru nebo jinýho zdroje signálu a vošklivoškopku. Do vstupu zařízení se přivede signál, případně se využije nějakej jinej přístroj s ověřeným DOBRÝM výstupem signálu (třeba právě v případě toho SPDIF signálu, kterej není jednoduše "levou zadní" vytvořitelnej a je jednodušší ho "vzít" třeba z jinýho už zkontrolovanýho přehrávače) - a jeho průchod kontrolovaným podezřelým zařízením se zjišťuje pomocí sledování tvaru a úrovně signálu na obrazovce vošklivoškopku. Ten ti ukáže, co vlastně kudy "leze" - kde jsou ještě pravoúhlý nebo nějak deformovaný digitální impulsy a kde už máš nějakej lineární signál - a jak se ten signál chová, když .... Bez zkušeností s měřením a bez znalosti co kde kdy a jak se neobejdeš, takže se s důvěrou obrať na servisy - tohle pro člověka neznalýho změn signálů je už vyšší dívčí a máš daleko víc šancí si něco ještě daleko hůř pokurwit než to opravit.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků