Yamaha A-S201 slabý zvuk z pc

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kaa 20. 12. 2017 22:24

Ahoj lidi. Musel jsem koupit nový zesilovač, ptž starý dosloužil. Když jej připojím k pc, kde mám všechnu hudbu, tak to hraje hodně slabě. Cca 3x tišeji, než stará zesilovač. Poradí někdo co s tím?
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 21. 12. 2017 06:57

A co takhle upřesnit,jak to je zapojeno,takhle ti nikdo odpovědět nedokáže.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaa 21. 12. 2017 08:15

Omlouvám se za amatérský dotaz. Zapojení stejné, jako před tím. Z linkového výstupu integrované zvukovky (zelený konektor) kabelem jack/cinch. Zesilovač Yamaha A-S201, dvojlinka 2x4mm, repro Magnat 1002. Může to být kabelem z pc do zesilovače? Koupil jsem včera nový kabel pro domácí kino (jack/2xcinch) https://www.tsbohemia.cz/home-theater-h ... 01568.html a je to úplná katastrofa. Jeden kanál chcrchle a druhý nehraje vůbec. JEstli jsem ještě něco podstatného vynechal, tak se omlouvám.
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 12. 2017 09:31

Zkus udělat konfiguraci výstupů zvukovky pomocí Centra ovládání - v Zařízeních pro přehrávání zvuku musíš mít na tý zvukovici nastaveno na zelenej konektor funkci "LINE OUTPUT", jinak to blbne.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kaa 22. 12. 2017 21:45

to Ekkar - jsem asi úplný vemeno. Nikde to nemůžu najít. Mám Win10. Mohl bys mě prosím navést polopaticky?
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 12. 2017 22:46

Sorry jako, Wi(n)rus X jde mimo mne, já používám systém, kterej pořád ještě poslouchá svýho uživatele a ne že se snaží bejt jeho pánem - W-7 Ultimate 64b ....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dreamy 23. 12. 2017 11:28

Jak to hraje z jiných vstupů do zesilovače?Jako první musíš přijít na to, kde je vadný komponent a až potom pátrat po příčině.Zkus na jack zapojit mp3, mobil atd.Pokud je problém stejný tak vyměnit kabel jack cinch.Pokud nepomohlo, tak prohodit vstupy na zesilovači třeba na aux nebo tape 2.Pokud problém přetrvává,tak asi vada v zesilovači.Předpokládám že repro předtím fungovalo v pohodě.Myslím, že na tom není nic složitého zjistit kde je problém a až potom se ptát jak jej vyřešit.Já osobně to tipuji na ten nový kabel.Není nic neobvyklého že nový nefunguje.
dreamy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaa 28. 12. 2017 17:25

Děkuju všem za pomoc. Opravdu to bylo tím novým kabelem. Myslel jsem si, že když koupím kvalitní k HT, tak udělám dobře. Nakonec jsem použil obyč. kabel z elektry a je po problému.
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 29. 12. 2017 11:47

Zalezi cemu rikas kvalitni kabel :). Co to bylo za (ne)znacku?
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaa 29. 12. 2017 18:54

https://www.tsbohemia.cz/home-theater-h ... 01568.html
Netvrdím, že je to extra kvalita, ale myslel jsem, že bude mnohem lepší, než noname z elektry.
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod poprdaj 4. 1. 2018 14:41

Mám taký technický dotaz. Môže spomínanú závadu spôsobiť studený spoj na kábli ?
poprdaj
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků