Předělání starých konektorů na RCA

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Eidam00 11. 12. 2017 21:42

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli je možné, předělat staré konektory z tesla reproduktorů (plíček a tyčka), na novější RCA konektory, abych je mohl připojit ke gramofonu.
Eidam00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 12. 2017 21:44

A jseš si jistej, že to tak bude hrát? Co to je vůbec za gramofon?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Eidam00 11. 12. 2017 22:20

Četl jsem, že by to mohlo jít. Je to na tenhle gramofon: https://www.alza.cz/lenco-ls-50-seda-d4823326.htm?o=47
Eidam00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 12. 2017 00:14

Jo, je to přesně jak jsem předpokládal. Špatně sis přečetl specifikaci, ten gramec totiž není to co od něj čekáš. Protože:
Zelenej Chrchel totiž píše:Lenco LS-50 šedá
Objevili jste doma zapomenuté gramofonové desky s oblíbenými interprety a nemáte je na čem přehrát? Jednoduchý a elegantní gramofon Lenco si s tím poradí. Můžete ho také jednoduše propojit s PC a zvuk z vinylů převést na CD či jiné formáty. Pokud doma máte nějaký přístroj s linkovým vstupem, můžete gramofon připojit a vychutnat si zvuk z větších beden.

Klíčové vlastnosti

řemínkový gramofon s vestavěnými reproduktory
integrovaný stereo zesilovač
talíř o průměru 300 mm
USB port pro připojení k PC pro převod vinylu do digitálního formátu
rychlost 33, 45 nebo 78 rpm
nastavitelné protizávaží raménka
odnímatelný plastový kryt proti prachu
keramická přenoska
skříňka s MDF desky v šedém provedení
RCA linkový výstup
...
...
Přístroj má v nohách vestavěné repro, takže nemusíte mít žádné další příslušenství a můžete hned poslouchat. Vlastníte-li ještě staré "šelakové" desky na 78 otáček, gramofon si s nimi hravě poradí.
Keramická přenoska = kvalita na Pikaču. Vestavěnej zešilovač = jen pro ty svoje repráčky, obrázek dává i způsob napájení ze 12V adaptéru (kvalitní gramce mají napájení 230V přímo, kvůli synchronnímu motorku). RCA linkovej výstup = nevýkonovej signál, určenej pro připojení dalšího zesilovače nebo magneťáku atp. = rozhodně k němu žádný samotný repráky nepřipojíš, jedině přes další výkonovej zesilovač - a spolu s tím, že v tom gramci je keramická přenoska a nemá žádnej RIAA korekční předzesilovač (keramický přenosky realizujou RIAA korekci mechanickým způsobem) ti na rovinu řeknu, že to je p j e k n á s r a č k a ..... určená doslova jen k tomu, abys sis na ní přesoustruhoval desky k nepoužití, ale rozhodně ne k žádnýmu aspoň trochu kvalitnímu poslechu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků