Klipsch speakers + vhondý receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duotone28 4. 12. 2017 11:54

Ahojte, prosim o par postrehov k nasledovnej kombinacii, ak ma niekto s nimi skusenost. Planujem kupit repro Klipsch R-26F. Mozno najprv na zaciatok len predne dva stlpy + sub, neskor dokupim satelity. Cital som o nich, ze v celku vyvazene, a pridu mi ako zlata stredna cesta pre moj ucel. Nie som audiofil, kupujem to primarne 60% filmy, 40% hudba.

Akurat sa chcem poradit, aku znacku AVR by ste poradili. Rozhodujem sa medzi:
- Pioneer VSX-832
- DENON AVR-X1400H
- ONKYO TX-NR474
- YAMAHA RX-V483

Viem, ze Jamo si dobre rozumeju s onkyo, co sa tyka celkovej suhry. Viete odporucit vhodnu kombinaciu k mojim Klipsch? Alebo toto vobec nemusim riesit, kedze repro nie su primarne urcene na hudbu, a pri tom na co ich budem pouzivat sa tieto malinke rozdiely stratia?! DIKY
duotone28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 4. 12. 2017 13:29

co se hodí ke Klipschům neporadím, ale obecně tyto levné AVR moc nehrajou, takže bych doporučil koukat po bazarech - dostaneš úplně jinou kvalitu za stejné peníze.
např.: http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3617
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 4. 12. 2017 14:43

S klipschem si dobře rozumí NAD. Yamaha je na ně příliš ostrá, což do určité míry platí i o těch dalších "japoncích"... Mluvím z vlastní zkušenosti :-)
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 12. 2017 12:14

Tak,tak,Yamaha s klipsch nebrat,už s kef se mi to zdálo až rezave!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 12. 2017 12:20

...a přitom v tomto příspěvku viewtopic.php?p=11762215#p11762215 si Klipsche s Yamahou pochvaluje.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 12. 2017 12:35

Blbost,je nutno to prostě vyslechnout,já to udělal a je to nepříjemný. Yamaha i klipsch jsou sami o sobe dost ostrý!!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod duotone28 8. 12. 2017 16:14

Yo, tu yamahu necham tak, ta sa neodporucala ani s JAMO, este davnejsie ked chcel skladat zostavu. Chcel by som to ale nove, predsa je tam dost elektroniky, a takto budem mat aspon pokoj v dusi na dlhsi cas:). A ono s tym Pioneerom 832, nemyslim ze sa jedna o low end, s 932kou je to ich najvyssi model, myslim ze sa lisia len v poctoch kanalov, v ostatnom su rovnake. A prave preto rozmyslam ze najrozumnejsou volbou by bol prave ten Pioneer VSX 832 pripadne 932. Cena je ferova, cca 450 euro. Firmu vlastni ONKYO, vela veci mozno maju aj spolocnych. Ma niekto tu s pioneerom skusenost???
duotone28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 13. 12. 2017 15:50

Zdravím diskutéry.
Musím konstatovat, že jsem vlastníkem receiveru Yamaha R-N402D a repro Klipsch R-28F a sestava hraje naprosto fantasticky. Žádné ostré nebo cinkavé výšky nikde nejsou slyšet. Repro mají dostatečný objem také na velká symfonická tělesa a rock (kvůli tomu jsem je také kupoval). Přínosem je rázný, rychlý a ohraničený bas, žádné dunění ! Jenom je nutné mít již kvalitní nosič ( = CD/FLAC/DVD-Audio, SACD) a odpovídající přehrávač.

Doporučuji poslech, sám jsem šel touto cestou a postupně jsme vyřadil KEF Q550, Dali Zensor 7 i Tannoy Mercury 7.4 . Dál jsem nezkoumal, prostě mne R-28F chytly a jsem spokojen. Každému přeci vyhovuje něco jiného. Hodně zdaru !
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 13. 12. 2017 21:43

Důležitý že si spokojený.Zajímají mne ty KEF Q550 jak si vedli vůči Dali Zensor 7?
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 12. 2017 13:47

A to je přesně ono,zatímco někomu yamahoklipschovy zvuk sedí,mě se nejvíc zalibila Yamaha s monitor audio a s xaviany,proto bych byl vždy na doporučení opatrný a vždy využíval osobní poslech!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 14. 12. 2017 14:03

Každý máme trošku jiný sluch a hlavně každému se ve zvuku líbí něco jiného.takže kupovat bez poslechu je riziko.Obecně se dají doporučit cenově výhodné reproduktory ,ale chce to přesto poslechnout.Někdo je s ostřejšími Klipsch spokojený a na druhou stranu jsem četl majitele stejných Klipschů , který je prodával s tím,že se to nedá delší dobu poslouchat. Prý hodně řezavé a nepříjemné výšky.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 15. 12. 2017 14:54

No,to je přesně ono a už jsem dostatečně poučen,že někdo si v tom lebedi a neměnil by ani omylem,takže žádné dohady nemají nikdy podle mne smysl,co posluchač,to jiná preference!!!
Bazi 36
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků