Připojení sluchátek přes výstup na reproduktory HiFi věže

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vitenuto 30. 11. 2017 18:58

Ahoj, mám HiFi věž Panasonic SC-PM250EC-S a potřeboval bych k ní připojit sluchátka. Věž samotná žádný výstup nemá a tak jsem si říkal, jestli by nešlo napájet malý obvůdek na výstup reproduktorů, že při připojení sluchátek by se odpojili repráky a ani nevím zdali to vůbec tak můžu napojit? Pravděpodobně je to dost banální věc, ale když jsem to na internetu hledal, tak mi vyskakovali samotné sluchátkové zesilovače a jiné věci, které mi neodpověděli na mou otázku.
Díky za případně rady
Vitenuto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 11. 2017 19:03

není lepší koupit BT sluchátka, než to takhle bastlit? :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 30. 11. 2017 22:21

Na tento systém nepřipojis sluchátka v žádném pripade,až od vyšších systémů pmx 80 a vyssich-klasicky sluchátkový výstup na 3,5mm Jack,bluetooth sluchátka jedině k mobilu,tabletu,systém má pouze bluetooth příjem,nikoliv vysílač!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 12. 2017 02:43

Nevím jak máš tu mikrověž starou, ale jediný co potřebuješ, je doplnit NĚKAM DO NÍ tohle:
https://www.tme.eu/cz/details/acjs-mv35 ... /amphenol/ - je to konektor, do kterýho zastrčením konektoru připojíš sluchátka a tím se vypnou repráky. Vidíš sám, že samotnej konektor je cenově pakatel, ale kolik si za to eventuální úpravce řekne jako za celou úpravu je ve hvězdách. Cenu za namontování si netroufnu odhadnout, musí se to celý určitě rozdělat a prohlídnout, kudy je vedenej signál - podle toho se pak určí místo jak mechanickýho umístění konektoru, tak i místo na schématu, kam se takovej výstup pro sluchátka zapojí, aby to co nejmíň negativně ovlivnilo další funkci a hlavně kvalitu - takže je k tomu potřeba určitě i zapojovací schéma případně servisní manuál. Čas potřebnej na prohledání a určení konkrétního místa úpravy si taky netroufnu odhadnout - samotný provedení úpravy pak určitě nebude trvat dlouho, ale ta příprava předtím, to bude vořech. Při obvyklý ceně za hodinu práce běžnýho elektronickýho servisu 250-300,-Kč a víc podle "značkovosti" se připrav na to, že se taková úprava ani finančně nemusí vůbec vyplatit.

A taky se musí posoudit, jestli za takovou úpravu stojí případná ztráta záruky, která bez milosti nastane při jakýmkoliv zásahu "do střev" přístroje mladšího než 24 měsíců (zákonná záruční lhůta, která ale takovým zásahem automaticky celá zanikne, protože přístroj by byl otevřenej a byl by do něj učuněnej výrobcem neautorizovanej zásah do konstrukce a zapojení).
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 12. 2017 10:02

... no ak má ten panasloník "digitálne" koncové stupne, tak sa reproduktorové výstupy na štandardné pripojenie sluchátok (tromi drátmi) vôbec nedajú použiť !!!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 12. 2017 15:35

Výstupy použít jdou, protože u "Class D" jsou symetrický vůči zemi a zapojení sluchátek jen na jeden výstup a zem jenom sníží výkon vedenej do těch laplí - ale musí se jinak vyřešit odpojování původních reproduktorů případně blokování ochran zesilovače před zatížením jen jednoho výstupu, aby připojení sluchátek nevyvolalo zareagování ochran a zesilovač se nepostavil na zadní a se sluchátkama neodmítnul fungovat ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 12. 2017 16:58

... no tak si to tak vyskúšaj zapojiť, Ty elektro-špeciaslista ... to som hodne zvedavý, ako to bude fungovať :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 12. 2017 17:27

Neznám slova nejde nebo nelze. Znám slova neumím, nejsem ochotnej, je mi to buřt.
Neboli vždycky se to dá NĚJAK UDĚLAT. Otázka pak je, jestli se to vyplatí nebo jak se to projeví na dalších věcech.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 12. 2017 17:15

To se nevyplatí určitě,ani cenou,ani pracnosti a časem,ta věžička stojí 2.500 korun,koupit jinou se sluchatkovym jackem,minimální investice!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zmarek20 3. 12. 2017 17:50

Jedine cez redukciu zo zadnej casti veze. od strany Jacku spojit cierne kable (GND),zvysne 2 cervene ako R+ a L+ .
Neviem ci ta veza dokaze zivit sluchatka , zalezi od impedancie.(ci nebude treba pouzit odpory)

Výkon zesilovače:
2x 10 W (1 kHz, 6 ohmů, 10 % THD)

Obrázek
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2017 22:06

No právě jestli tam jsou zmůstkovaný výstupní koncáky, tak bych žádný černý svorky do sebe nespojoval bez dalšího opatření, protože za určitejch vstupních podmínek by při takovým zapojení mohlo dojít i k vypuštění pracovního média zesilovačů. Případný sluchátka se musejí zapojit ke skutečný zemi zesilovače - a ta na výstupech symetrickejch konců s můstkovým uspořádáním není. A je jedno, jestli ty zesilovače budou analogový, nebo "D-class". Je potřeba se nejdřív podívat do service manualu na schéma zapojení a až pak něco řešit.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vitenuto 5. 12. 2017 19:12

Omlouvám se za pozdní reakci -> myslel jsem, že mi odpovědi dojdou emailem, ale nedošli tak až teď jsem si na to vzpomněl. Každopádně díky za reakce, jde vidět že se v tom vyznáte a že jsem tu tudíž správně

Jestli bych mohl něco zkusit tak to klidně zkusím, ale právě se bojím aby při připojení sluchátek to buďto neodpálilo sluchátka nebo to dokonce nepokazilo zesilovač. S mojí vzdělanosti z elektrotechniky bych tam sluchátka připojil přes malý odpor a přes ten vypínací JACK konektor, který by odpojoval reproduktory a země (mínusy, nevím jak to nazvat) spojil. Což asi nejde že? :) doteď jsem ani nevěděl, že se ty 'černý svorky' spojovat nemůžou.
Věž je nová, ale už asi vrátit nebude (je asi 2 měsíce stará) a při koupi jsem vůbec neřešil, jestli tam JACK konektor je nebo není, jelikož ho využívám zřídka, ale především sním automaticky počítám, ještě jsem neměl rádio, které by JACKa neměl no.
Vitenuto
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků