TV jako přehravač FLAC + zesilovač

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Greywolfin 5. 11. 2017 17:29

Ahoj,
chci vyměnit AV receiver za kvalitnější stereo zesilovač a zároveň mám všechnu hudbu v digitálu.
Prosím zkušenější o potvrzení :

Když v TV Samsung UE65KS8002 přehraji pomocí operačního systému televize FLAC soubory uložené na externím HDD a pomocí optického kabelu zvuk pošlu do stereo zesilovače, znamená to, že zvuk z FLAC neztrácí na kvalitě a dekóduje jej až DAC zesilovače?

Aneb: Nahradí ten vstup z TV streamer/CD mechaniku? Nechci přijít tímto řešením o kvalitu zvuku, ale pokud by to nemělo negativní vliv na kvalitu, zbylo by mi více pěněz na zesilovač.

Že bude TV zapnutá a propojená, nevadí - je to výhoda, dobře se v ní naviguje v souborech (edit: a obraz lze po výběru souborů vypnout). Aplikace do mobilu nechci, notebook nepřipojím jinak než jackem. NAS + DLNA možná pořídím, ale HDD jde pohodlně připojit k TV. Bezdrát není nezbytně nutný.

Děkuji za odpověď.
Za návrh na zesilovač nebo jiné řešení budu ráda.

Zesilovač (lze-li využít TV jako přehravač FLAC) uvažuji Cambridge Audio CXA80 / CXA60, ev. nové Onkyo A-9150 - oba by byly propojeny s TV optikou. Rozpočet 15 - 25 tisíc.
Repro Sonus Faber Chameleon T, 40-300 W, 4 Ohmy. Žánr rock / heavy metal / klasická hudba.
Greywolfin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 11. 2017 17:55

Když v TV Samsung UE65KS8002 přehraji pomocí operačního systému televize FLAC soubory uložené na externím HDD a pomocí optického kabelu zvuk pošlu do stereo zesilovače, znamená to, že zvuk z FLAC neztrácí na kvalitě a dekóduje jej až DAC zesilovače?

Ano, takto to funguje.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 9. 11. 2017 14:06

Ja takto fungujem posledné roky a k plnej spkojnosti. TV mám ako druhý hlavný zdroj hudby (Chromecast + Spotify) a optikou kŕmim Cambridge CXA80. Už tisíckrát som to porovnával s optickým výstupom z iMacu a nikdy som s určitosťou nevedel identifikovať či je tam rozdieľ alebo nie.

Dospel som k názoru, že ak budem chcieť v budúcnosti vylepšiť môj zvuk, tak jedine lepším DAC a zosilňovačom. Repro mám veľmi fajn. A do úvahy prichádza ešte akustika (chcem zatlmiť strop).

Takže moje odporúčanie, pokojne použi TV ako prehrávač s optickým výstupom a investuj viac do DAC a zosilňovača.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greywolfin 13. 11. 2017 17:40

Děkuji za obě odpovědi, pomohly. :-)
Greywolfin
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků