HDMI Stereo receiver, nebo náhrada multikanálem.

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod swenak 5. 11. 2017 08:13

Ahoj všem.

Mám zase po čase problém :-) Aktuálně jedu na Yamaha WXA-50 + KEF Q300. Zvukově jsem spokojen, výkonově taky, ovládání MusicCast pro iOS není ideální, ale akceptuji ho. Líbí se mi jednoduchost receiveru, kompaktnost, mám to tak rád.

Jenomže mám problém s tím, že receiver nemá HDMI vstup/výstup. Toto by mi taky nevadilo, pokud by Apple TV správně komunikovala s LG OLED TV pomocí HDMI-CEC, ale to se neděje a Apple TV 4K při usínání nevypne TV. Jelikož jsem podobný problém řešil už u Sony a Apple TV 4, nebaví mě to a chci zkusit jinou cestu, tedy propojit TV a Apple TV přes receiver.

Zkusil jsem tedy Onkyo TX-8270 a funguje to tak, jak chci. Zvukově mi to přijde míň dynamické, než má Yamaha, ale podstatnější je, že ovládání Onkyo Controller je o dost horší, než Yamaha MusicCast + je ten receiver moc veliký.

No a teď už k věci. Alternativou by asi bylo RX-S601 od Yamahy (https://www.l-e.cz/yamaha-rx-s601d-dab), případně Yamaha RX-AS710D, ač cenově už je to trošku nad mou představu. Bojím se ale, že proti WXA-50 "klesnu". Budu používat jenom stereo výstup, max časem subwoofer (spíše ne, není důvod), žádný multikanál nechci a nebudu ani do budoucna. Při ozvučení videa mi i ty multikanály dají co chci, ale bojím se, že by to při poslechu hudby bylo horší a to bych nerad.

Co vy na to? Alternativně bych mohl zkusit nějaký jiný kompatní systém s HDMI, např. Pioneer SX-S30DAB (http://www.rodel-audio.cz/produkty-pion ... riant=3982), nebo něco jiného a pokud by mi nevyhovovalo, jak pracuje síťové přehrávání, tak bych dokoupil WXA-D10 (https://www.l-e.cz/yamaha-wxad-10). Ideální by bylo něco malé s HDMI s podporou CEC, kvalitní stereo bez ohledu na značku, s automatickým přepínáním vstupů (budou jenom 2 - Apple TV a to WXA-D10).

Díky moc.
Již nikdy Sony!
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 9. 11. 2017 15:28

Tak jenom doplním stav, kdyby se někdo trápil podobně, jako já :-) Jak jsem psal, Onkyo TX-8270 technbicky dělalo, co jsem chtěl, ale zase mi nevyhovovalo vše ostatní. Nahradil jsem ho tedy multikanálem Yamaha RX-S601. Tam jsem mohl používat MusicCast jako doteď, velikost rozumnější, proti Onkyo více možností nastavení, zvuk mi přišel příjemnější při ozvučení obrazu, hudba byla trošku horší. To vše ale bylo nepodstatné, protože to zku...né HDMI-CEC s LG TV nefungovalo správně. Apple TV po probuzení zapne receiver, ten zapne TV. Jenomže uspání Apple TV již neuspí TV, pouze receiver. Takže i toto jde pryč. Ještě, ať mi nějaký výrobce napíše, že vypínání zařízení při nečinnosti není potřeba, protože máme HDMI-CEC standard, tak mi asi do mailu nasypu prášek :-)
Již nikdy Sony!
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod Nosohroch 7. 12. 2017 09:48

Ahoj, muzu se zeptat jak si to nakonec vyresil ? Premyslel jsem nad velice podobnym setupem (misto apple TV bude NAS propojeny s TV, libi se mi ale ta VXA-50), nicmene mne odrazuje prave nemoznost propojeni stereo recieveru s TV pres HDMI. Koupil si nakonec nejaky jiny multikanal ? Diky !
Nosohroch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swenak 8. 12. 2017 06:29

Nakonec jsem zůstal u WXA-50. Jeho zapínání jsem výřešil pomocí měniče z USB 5V na 12V. Prohodil jsem kabel s konentorem, aby byl na konci 3,5mm jack a funguje to skvěle. Po zapnutí TV se zapne WXA a po vypnutí se vypne. Ale mám už doma i Arduino modul a zdkuím zvastlit nějakou IR prasárnu založenou na 5V z HDMI kabelu, nebo něco podobné.

Tady je ten měnič: https://www.gme.cz/step-up-menic-z-usb- ... 2v-5-5-2-1
swenak
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: sozi a 3 návštevníků