Chord Mojo+Poly

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod deewy 30. 10. 2017 19:48

Pro ty z Vás, kteří mají mojo a chybí jim mobilita, se nyní přímo nabízí možnost pořízení modulu Poly.

Poly jsem zakoupil přes nejmenovaného českého projdce. S Poly se od čtvrka zatím seznamujeme.

Nastavování je celkem "opruz", Chord vydání uspěchal a dle mého názoru je Poly, co se nastavování sítě, Access pointu, či roon modu týče dosti nevychytané. Na manuál zapomeňte, protože se to v něm nedočtete. Za to je spousta informací dostupných na stránkách fora head-fi v příslušném vlákně. Nicméně pro spoustu českých zákazníků může být angličtina na obtíž. Technikálie používání začínají cca na straně 160.

Doporučuji se nicméně obracet na jejich helpdesk a nežádát pomoc na foru, kde odpovídá "John Franks" zakázníkům krkolomného nastavení Poly, způsobem takovým, že by si zasloužil "pár facek přes hubu". Mírně řečeno tak trochu hovado.

Pro vstup do nastavovacího menu je potřeba přípravku, který vypadá jako ten pro vyndávání sim z telefonu. Musí se s ním stlačit "pidi" tláčítko po dobu více jak 5 vteřin a tím se Poly přepne do nastavovacího režimu.

Tohle vše by měl opravit příchod aplikace GoPoly, vydání by mělo proběhnout do dvou týdnů.

Další elaborát je s použitím patřičných aplikací. Stálo mě to skoro 1000,- Kč, než jsem vychytal, co so Poly funguje a co ne. Jedu na platformě iOS. Pro streamování hudby z NAS se mi zatím osvědčil 8player (bohužel neumí DSD, kterých mám požehnaně). Toto je zatím možné pouze z microSD karty. Pro přehrávání hudby z paměťové karty mohu doporučit pouze MPDluxe, který zvládá i dříve zmíněné DSD.

Roon mode - funguje nyní tak, že roon downsampluje vše co je nad do PCM 352,8kHZ. Tohle bude napraveno cca do dvou týdnů, kdy roon podepíše Poly jako end-point.

jak to hraje? stejně jako mojo, ale bez kabelů a to je to velké plus. Zejména vzpomenuli na časté výpadky moja s CCK kabelem. Wi-fi modul má perfektní příjem a tam kde jsem se třeba s AK70 nechytal ani na MP3, tak tady si můžu dovolit streamovat Hi-Res 192/24 Flac jedna báseň.

Závěrem asi tolik. Myslím, že chord vypustil na trh produkt, který ještě není hotový a učí se na svých zákaznících, ke kterým se jejich VIP umí chovat jako dobytek.

Na stranu druhou, jakmile bude GoFigure app, která odstraňuje výše uvedené chyby, tak to bude paráda.

Jo a pouzdro stojí 79GBP :hm
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 4. 11. 2017 19:46

Tak Poly mam uz tyden a muzu ted s klidem rict,z jsem pochopil jednotliva nastaveni a jsem s timto modulem schopen fungovat ve vsech rezimech.

Nastaveni je krkolomne o tom zadna,zvuk je paradni a to vyvazuje ona negativa. Vydrz na baterce cca 9 hodin. Chce to opravdu min. 2A dobijeci zdroj, jinak se mojo+poly dostatecne nedobyje. USBcko to urcite neutahne.

Muj setup Mojo+Poly+Noble Audio Katana s EF Lionhart kabelem= famozni zvuk.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 4. 11. 2017 23:00

A stojí to za ty peníze? Myslím, že signál s famózním zvukem dodá Moju spousta zařízení, která dokáží zpracovat WiFi signál, či jedničky a nuly na paměťovém médiu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 5. 11. 2017 10:45

Stále o tom uvazuju,MOJO mám a je výborné,o tom zádná.Nejsem si ale jistý,zda vse co umí Poly vyuziju nnejak smysluplne.Rada funkcí se dá s trochou obtízí obejít nestastným kabelem.Doma me streamuje AK300,nehlede na radu jiných zarízení za zlomek ceny...zase u Chordu to je o kvalite.
Myslím,ze jezísek to jeste letos nebude,,o to víc budu studovat zkusenosti.Ale je to stejný jako v sexu,pokud u toho nejses,nejaký ctení je o nicem.Ale abych byl uprímný,trochu závidím.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 5. 11. 2017 12:03

Mohli by urobiť nejaký modul, ktorý by spravil z Mojo vpodstate DAP. Čiže len slot na kartu a nejaké ovládacie prvky a jednoduché užívateľské rozhranie. Možno by stačil trojriadkový displej. Cena za Poly sa mi zdá byť vysoká, vzhľadom nato, že je treba ďalšie zariadenie na ovládanie.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 5. 11. 2017 14:15

No,tohle je uz podle mne passé.Vydali se cestou nárocnejsí a pro nás drazsí.Ted uz pocítám DAP modul nevyrobí,pak by to totiz mohlo negativne ovlivnit prodeje Poly.
Prece jenom vývoj urcite nebyla levná zálezitost a ta se musí vrátit v masovém nasazení Poly.
Pokud to ale bude tak dobré,jako je Mojo,velká cást majitelů si ráda tuhle skládaCKU DOPLNÍ O MODUL pOLY.Sorry za Capslock....
A ten display ztrácí opodstatnení ,mobil máme asi vsichni a je to urcite správná cesta.Nez mini display,tak to dávám prednost app,ostatne to je cesta,kterou volí dnes uz mnoho výrobců spotrební elektroniky.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 5. 11. 2017 14:41

Tak môžem si kúpiť nejaký menší lacný Android smartfón so slotom na kartu a USB OTG a urobiť stack s Mojo. V tomto som myslel, že Poly akosi stráca zmysel.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 5. 11. 2017 17:43

V podstate jsi to vyuzití Poly ted popsal velice presne.OTG pripojení je podle mne minimalne tak dobré jako Poly.A proto já stále odolávám :-),a nákup rozvazuji.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 11. 2017 18:43

Možná budou rozdíly ve zvuku. Když připojím k Mojo Shanling M1 (je jedno jestli originálním, či neoriginálním kabelem) a nebo FiiO X3 2nd, je rozdíl ve zvuku dost patrný. FiiO hraje mnohem neutrálněji a řekl bych věrněji. Při poslechu přímo DAPu dávám přednost M1. A pokud Mojo připojím k PC přes USB, hraje to úplně nejlíp (Mageia linux, přehrávač Audacious bez jakýchkoliv efektů či převzorkování).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 5. 11. 2017 19:26

Urcite zálezí na transportu,alespon já takovou zkusenost mám.Také jsem si myslel,ze 0-1 je proste daná a na zvuk nebude mít vliv.Opak je pravdou,proto jeste cekám na to,jestli to combo prece jen nebude fakt tak dobré.Ostatne Chord by myslím nepustil do sveta neco,o cem není presvedcen,ze to svou kvalitu má.
Spís me jde o to,zda toto spojení dokázu vyuzít,pak uz ta cena nebude tak vysoká.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 5. 11. 2017 20:40

Mě se jednalo hlavně o to zbavit se transportu. K moju jsem měl připojené buď AK70 nebo jsem jel přes iOS - ROON, či stream z NAS.

Doma mám Poly nastavené na ROON. Když jdu mimo domov přenastavím na Poly-Hotspot a poslouchám z karty. Tidal - Airplay jsem zatím nezkoušel.

Zbavit se kabelů se zdá být jako prkotina, ale pro mě to byl ten hlavní důvod ke koupi. Páč poslouchám před spaním a nejvíc ze všeho mě štvalo to zapojovat ve tmě. "Svítit se nesmí, páč žena už spí a bylo by zle" :)

Když už jsem konečně vychytal, co který nastavení znamená, tak za mě palec hore.

Zvukově projev supr.

-- 5. 11. 2017 20:45 --

btw: dostal jsem klíč na 2 měsíce trial k novému účtu Roonu (já ho nevyužiju, páč mám předplatné již zaplacené), kdyby měl někdo zájem, tak ať mi písne SZ. Upozorňuju, že ROON chce opravdu alespoň i5 procesor, jinak to laguje jak sviňa...
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 24. 8. 2018 21:35

Uz i já jsem majitelem comba.Ted procítám diskuzi na Head Fi,je tam spousta info.Uz jsem se prokousal pres android,ze to hraje z mobilu,,také z PC.
Kde mi to jeste nejde je prehrávání karty vlozené do Poly.Snad tento víkend to Chordu natru a rozchodím.Jinak nastavování je fakt vopruz.Pro iOS je Gofigure odladená a android,ten si musí pripadat jako odlozené decko.Gofigure je v Beta verzi,tak obcas je mozná az zavádející.To jeden neví,jestli delá chybu on,nebo beta verze....
Ale kdyz to hrát zacne,tak to pak je fakt velká paráda.Nevím,jak to ti kluci z albionu dokázou,muzika je fakt hodne dobrá.Recenzenti na Head Fi písí dokonce o tom,ze na combo nemají ani DAPy tech nejvyssích rad.AK240 nemám uz dlouho,ale neco na tom mozná bude.Kdyz jsem prvne slysel Mojo,Ak240 jsem prodal.
Také to ale mohu pricíst prvotnímu nadsení,za mesíc to mohu videt víc kriticky.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 22. 10. 2018 09:35

Shrnutí po dvou mesících provozu.Gofigure stále ve fázi beta,cili odlozené decko android trvá.
Co se týká kvality zvuku,tak velká paráda stále trvá.Verím,ze Gofigure for android uz finisuje,tak netrpelive cekám.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků