Marantz SR5010 hraje pouze stereo

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Prosper0 25. 10. 2017 21:40

Zdravím všechny.
Mám asi 2 měsíce rok starý AVR Marantz SR5010 (z aukra) k tomu repro Heco Victa Prime. Přes HDMI mám zapojenou TV Philips řady 9100, PC a PS 4 Pro.

Dneska mi z nějakého důvodu Marantz ukazuje, že TV i PC jsou v režimu stereo. PS4 se přeplo správně na surround.

On to tedy nejen ukazuje, skutečně tak i hraje a pokud jsem na jednom z těchto zdrojů, mám např.v menu setup zašeděnou volbu surround parameter (což je hlasitost centru) nebo nastavení subwooferu - z důvodu, že jí současné nastavení nepodporuje... To mě pos*r.

Dá se s tím něco dělat? Vypnout zapnout zatím nepomohlo...
Prosper0
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 26. 10. 2017 09:21

Nemas to prepnute do direct modu? Vtedy ti stereo signal pojde len stereo.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prosper0 1. 11. 2017 10:19

To určitě ne.

Je to jakoby zařízení zapomínala, že jsou připojená do sestavy z prostorovým zvukem. Stalo se mi to i na PS4 - ve hře měla nastavené stereo (i když původně jsem měl zaškrtnuté home theatre 5.1) a bylo nutné přepnout znovu na domácí kino.

Na kompu je to ještě horší. Stane se dokonce, že pokud mám marantz nastavený jako defaultní zvukový výstup nehraje nejdřív nic. Pomůže ňák náhodně přepnout zdroje zvuku a dát několikrát konfiguraci a surround test a po tom to začne hrát.


A ještě úplně z jiného soudku: je normální, aby byl subwoofer v režimu stereo (hudba) naprosto němý?
Prosper0
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 2. 11. 2017 09:34

SUB v stereo mode bude vypnuty v dvoch pripadoch. Prvy ako som pisal aj predtym, ak je AVR v direct mode.
Druhy pripad je ak nemas spravne nastaveny bass managment. Ked ho prepnes do stereo modu, skontroluj v audio nastaveni, ci je SUB On. Dalej je dolezite ako mas nastaveny crossover - skontroluj na kolko Hz.
Dal si si urobit automaticku Audyssey kalibraciu? Ta si spravne nastavi aj crossover aj hlasitost aj vzdialenost SUB - hlavne vzdialenost nemen aj ked nebude zodpovedat skutocnosti.
A posledna vec je nastavenie reproduktorov:
Ak mas Front nastavene na Large, a SUB nastaveny na "LFE" do SUB nepojde v stereo mode nic. Takze riesenia su dve: bud SUB nastavit na "LFE+Main" kedy pojde do SUB vsetko pod nastavenym croosoverom a vsetko aj do prednych, alebo nastavit Front repro na Small a SUB nastavit bud "LFE" - vtedy predne aj zosilovac odlahcis od basov, ktore bude hrat iba SUB. Alebo das "LFE+Main" a basovy signal pojde cely do predkov a od nastaveneho crossoveru aj do SUB.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prosper0 3. 11. 2017 11:49

Super, paráda k něčemu se dostáváme.

Takže popořadě:
1) AVR podle mě v režimu direkt není. Vím, že 5.1 to umí a jsem schopen to zreprodukovat.
2) Audissey - ano, identifikovalo mi to repraky jako small a nastavilo crossover 60-40-60... Což jsem neřešil, protože tomu nerozumím, ale co jsem pochopil, to je celkem nízko, že?
3) Tak a tohle bude zajímavé.

-repráky jsou tedy jako small
-crossovery viz.výše
-nastavení režimu subu je LFE a crossover je 120Hz

Takže to by měla být ta správná kombinace, že?

Mám posunout individuální crossovery pro repráky ve speaker setup?

A ještě jeden dodatečný dotaz - má na to vliv fyzický regulátor crossoveru přímo na subu?

Díky moc!

Update 1: Tak tohle je zajímavé. Přijde mi, že v režimu LFE+Main SUB ve stereu něco vyluzuje, ale když dám pouze LFE, tak je němý:(.

Update 2:
Tak tahle starší diskuse o Denonech říká:
It is *critical* regardless of selecting Large or Small for your fronts that the Sub is set to LFE+Main (not just LFE) in this menu, else the sub light comes on but no signal is ever sent to it.
.

To bude ono... Má v tomto setupu smysl hrát si s crossovers?
Prosper0
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 5. 11. 2017 14:13

Samozrejme, ze fyzicke nastavenie SUB ma vyznam. Pred spustenim Audyssey ma byt nastaveny na 50% hlasitost a horne nastavenie crossoveru dat uplne nadoraz. Crossover totiz bude nastavovat AVR a teda ten na SUB-e treba nechat "otvoreny" na max.
Pri vacsich prednych repro je 60 Hz dobre nastavenie. Otazka je, ci center naozaj ide az na 40 Hz, mozno by mu tiez stacilo 60. To si mozes skusit sam, co ti bude lepsie zniet, crossover mozes posuvat manualne a okamzite budes pocut, aky to ma vplyv na vysledny zvuk.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prosper0 8. 11. 2017 21:28

Aha. A co znamená frekvence LFP for LFE u nastavení SUBu, prosím?
Prosper0
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 9. 11. 2017 08:26

Toto je nastavenie pre prehravanie .1 stopy (cize DD, DTS...). 120 je defaultne nastavenie a podla odporucani na Dolby a pod. forach je otimalne ho tak nechat.
sozi
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků