Je potřeba receiver se 4K ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod chajda006 16. 10. 2017 13:48

Hezký den,
mám dotaz pořídil jsem TV, která je 4K + jsem koupil 4K blu-ray přehrávač, který má 2 HDMI výstupy a teď řeším koupi receiveru a ozvučení. Takže otázka zní : Když jeden výstup na obraz půjde ve 4K s HDR napřímo do TV a druhý půjde do vstupu v receiveru a z výstupu opět do TV ale pouze zvuk, tak tím pádem nemusím řešit receiver se 4K, je tomu tak, chápu to dobře ? Mohu tedy koupit nějaký starší receiver, který má jisté kodeky DD, DTS apod + výkon na repro ? Děkuji za odpověď popř. vysvětlení snad jsem to popsal srozumitelně.
chajda006
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 19. 10. 2017 14:19

Podle mne blbost,ten reciever by musel byt jen tzv.průchozí,což by nebylo k ničemu,resp.pokud neumí reciever uhd,nebude uhd podporovat,k čemu by se jinak uhd/4k recievery vyrabely,pokud chceš sledovat uhd filmy,tak pouze propojením TV a blueray,pokud i se zvukem a obrazem v uhd pres reciever,musíš takový s podporou zakoupit.Spousta lidi si mysli,ze avr recievery jsou vlastně takové zesilovače na zvuk z vice bedynek,ale ruku na srdce A-audio V-video reciever!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod shamp1x 19. 10. 2017 14:29

Jaký je rozpočet na to audio?

Dnešní TV mají několik HDMI vstupů. Jde to udělat tak, že když se bude koukat jen na TV, tak z TV vyvést HDMI (klidně do staršího AVR), kam se bude posílat jen zvuk. To samé z toho přehrávače, pokud má dva výstupy, tak výstup 1 video = TV, výstup 2 = audio do AVR. Akorát to pak bude složité nastavit, když bude primárně TV posílat zvuk do AVR.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chajda006 19. 10. 2017 17:42

to Bazi 36: proč má tedy ten blu-ray dva zvlášť výstupy - jeden na obraz a jeden na zvuk ?
Tam jde o to, jestli bych mohl spustit ten druhý výstup, který by šel do receiveru a z receiveru do TV pustit zvuk, taky mi to přijde nelogické jak spustit dva vstupy TV najednou, když obraz bude třeba hdmi 1 a zvuk hdmi 2, najednou je prostě na TV nespustím, byla to jen otázka jestli by to nebylo možné.
chajda006
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 19. 10. 2017 19:12

UHD Bluray přehrávače mají zvláštní HDMI výstup pro zvuk jenom z důvodu zachování podpory pro AV receivery které neumí UHD, aby si lidi nemuseli měnit celý řetězec.

Takže UHD HDMI výstup z Bluray zapíchnout do 4K TV, "audio" HDMI výstup zapíchnout do vstupu receiveru. Pro přenesení zvuku z TV (tedy pro vše jiné než Bluray) buď propojit optický výstup z TV do vstupu receiveru, nebo použít další HDMI kabel a zapojit ho do vstupu TV a výstupu receiveru s podporou ARC.

Při přehrávání Bluray zvolit na TV a receiveru vstupy ke kterým je připojen Bluray přehrávač, při sledování ostatních TV médií přepnout na receiveru vstup ke kterému je připojen ARC z TV.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chajda006 19. 10. 2017 20:02

Všechno jsem pochopil, jediné co mi moc nejde do hlavy je to když si budu chtít pustit film, tak zvolím na TV vstup kde je připojen blu-ray a abych mohl použít zvuk, tak spustím jak ?
Zvuk se tedy spustí automaticky když na receiveru zadám vstup kde je HDMI ARC ? A obraz zůstane ? Pochopil jsem dobře nebo zcela špatně ?
chajda006
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků