Yamaha rx-v457 a samsung UE32EH5450 pomoc s propojením

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vilish 15. 10. 2017 21:29

Dobrý den vespolek,
stal jsem majitelem stroje yamaha rx-v457 (byl mi darován) a chtěl bych jej využít jako zesilovač k lcd televizoru. V současné době je k lcd připojena sestava Genius Home theatre 5.1 z roku 2004. Jelikož, ale zesilovač tohoto systému již dosluhuje (je v něm 6-ti kanálový analogový potenciometr, který nelze jednoduše nahradit) chci využít výše uvedený zesilovač. Propojení audia je nyní řešeno následovně:
Z lcd je použitý sluchátkový výstup (jack 3,5 mm stereo). A přiveden do geniusu na stereo vstup označen jako TV.
Je to taková nouzovka, která jako jediná umožňovala regulaci výstupní hlasitosti reproduktorů pomocí ovladače televizorů - bez nutnosti ovládat hlasitost ovladačem geniusu. Jednoduše je nastavena výstupní hlasitost na geniusu na dejme tomu na 50 procent a pomocí DO televizoru se ovládá celková hlasitost. Jiná možnost není.
Genius má pouze analogové vstupy a lcd zase přes scart neovládá sílu audiovýstupu.
Má otázka tedy zní.
Jak propojit yamahu rx-v457 a samsunga UE32EH5450, tak abych mohl ovládat hlasitost DO televizoru bez nutnosti zasahovat do ovládání yamahy a zároveň to nebylo řešeno z toho sluchátkového výstupu lcd?
Prostě bude yamaha trvale zapnutá v nějakém režimu a poté co zapnu lcd budu moci ihned ovládat hlasitost televizoru.
Lze to nějak?
Díky za konstruktivní rady.
vilish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 16. 10. 2017 06:53

To lze jedině s tím sluchátkovým výstupem.
Takže jedině ovládat dvěma ovladači nebo pořídit nějaký programovatelný DO k ovládání TV a tlačítka hlasitosti u něj naučit ovládání receiveru.
A propojit asi nejlépe pomocí optického kabelu.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 10. 2017 07:17

Ano, jde to s využitím programovatelného DO, mohu doporučit např. tento typ: https://www.mironet.cz/ofa-urc7140-esse ... #219721714
Na ovladači si nastavíš makro tak, aby ti současně zapnul/vypnul TV i AVR.
Dále hlasitost na ovladači nastavíš a uzamčeš na AVR.
TV propojíš s AVR optikou a v menu nastavíš externí reproduktory.
To je vše. Základní funkce TV i AVR ovládáš při tomto nastavení komfortně jedním ovladačem bez nutnosti přepínáví TV/AVR.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vilish 18. 10. 2017 05:06

Tak ovladač mám doma. Včera přišel. Kód pro TV jsem našel hned. Pro AVR však ne. Respektive vyzkoušel jsem všechny, co byly v manuálu. Fungují mi kódy 1276 a 0376. Ovšem pouze pokud je AVR zapnuté. Pokud AVR DO vypnu, už jej nelze zapnout. Při zadání výrobku ( Yamaha RX-V457) přímo na stránkách oneforall.com mám vyzkoušet dva kódy, a sice 0376 nebo 1815. Ten 1815 nefunguje vůbec.
Nevíte jaký kód mám zadat?
Předpokládám, že při vyhledávacím procesu je to běh na několik hodin.
vilish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 10. 2017 08:29

Mnou odkazovaný ovladač má funkci "učení". Pokud se nechytá přednastavený kód z tabulky kódů, dají se kódy doučit z originální dálky.
U AVR to bude častý případ.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vilish 18. 10. 2017 08:43

No já bohužel originál DO nemám. Funguje Vám ten univerzál na to zapnutí AVR?
vilish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 10. 2017 10:10

Ze zkušenosti vím, že podpora pro AVR u univerzálních DO není příliš dobrá a tak je funkce učení užitečná. Pokud ale není k dispozici originální dálka, tak to může být problém.
Já odkazovaným DO zapínám/vypínám zesilovač Marantz a TV Samsung, oba jedním tlačítkem s makrem.
Pokud nemáš originální dálku, není někde ve tvém okolí někdo s AVR Yamaha? Dá se předpokládat, že minimálně zap/vyp povel bude stejný pro různé AVR Yamaha.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 18. 10. 2017 10:16

Porid si napr. nejaky ten Harmony
https://www.logitech.com/en-us/harmony- ... al-remotes
a bud si to navolis primo z webu z prednastavenych a nebo ho to naucis.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilish 21. 12. 2017 10:24

Tak ovládání mám již vyřešeno. Teď řeším jiný problém.
Pokud spustím film (s více kanálovým zvukem), který je na síťovém úložišti NAS v TV (přes LAN) a mám propojenou tu TV s Yamahou optikou, lze nějak docílit toho vícekanálového zvuku?
Tzn. Pošle ta TV ten vícekanál po optice dál, anebo to nějak "schroupne" a udělá z toho obyčejné stereo?
Díky.
vilish
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků