Receiver pouze pro sluchátka

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 15. 10. 2017 13:00

Ahoj,
chtěl bych se poradit ohledně receivru.Představuju si to takto :
Receiver bude napojený na Raspberry či něco podobného.
Repro nebudu zapojovat žádné.Jediné co potřebuju je, ať to má optiku, ať můžu napojit bezdrát Sony DS6500
na filmy a pak budou ještě druhé sluchátka na hudbu (něco kolem DT770 PRO atd., ještě nevím).
Určitě nechci kupovat něco nového třeba za 8.ooo.Asi bych se kouknul na netu po bazarech, kolem 2-3.000 cca.
Můžete mě navést, po čem se teda dívat?Nahodit nějaké značky-typy.
Díky moc.
Pan.Orel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L.U.K. 15. 10. 2017 14:00

Nevím co si od toho slibuješ nebo jaký máš plány, ale kupovat receiver a nepřipojovat k němu repro ale jen bezdrátová sluchátka, je pěkná blbost.

A další je kupovat jedna sluchátka na filmy a druhá na hudbu, kup jedna pořádná k tomu DAC/AMP kam připojíš TV i další zdroje zvuku a budeš na tom mnohem líp.

Jakej máš celkovej rozpočet?
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 10. 2017 14:20

Ak nebudeš zapájať reproduktory, podla mňa zbytočné kupovať receiver. Ako som ti písal, ak plánuješ raspberry, kúpil by som k nej Hifiberry Digi+ a jeden digi zvuk (optika) vyviedol do tých sluchatiek pre filmy a coaxial digi priviedol do nejakej DAC / AMP (napr. niečo ako FX Audio X6, a tu na fóre najdes kopec podobných) pre posluch na hudbu.
DALI Zensor 3
HiFiMAN HE-400i | SONY MDR-1000X || q-Jays 2 | 1MORE Triple Driver | TIN Audio T2 | Tennmak Crazy Cello || SONY MDR-6500 7.1
RPi3+IQaudIO Pi-DAC+ | Fiio E10K 2 | DragonFly Black
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan.Orel 15. 10. 2017 14:47

L.U.K. píše:Nevím co si od toho slibuješ nebo jaký máš plány, ale kupovat receiver a nepřipojovat k němu repro ale jen bezdrátová sluchátka, je pěkná blbost.

Díky za názor, to mi stačí.Jen hledám řešení něčeho, co jsem nikdy neřešil.
Zbytek dořeším teda s _daRk v SZ.
Pan.Orel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 10. 2017 15:45

A to zase, ja by som radšej temu nechal žiť, 10 názorov je lepšie ako jeden. Každý má iný názor a dôvody naň. Zvlášť ak si to nikdy neriesil. A osoh môže mat aj niekto, kto bude riešiť niečo podobné.
Osobne si myslím, ze kupovať jedny sluchatka na filmy AJ hudbu, je škoda. Bude to len o kompromisoch. Tu poniektorí maju len na hudbu samotnú niekoľko sluchatiek pre rôzne setupy alebo štýly a pod. Záleží na preferenciach a cene, ktorú chceš investovať. Ako písal niekto vo vedľajšej teme, ak kupis DT770, bude to OK aj pre filmy a hudbu.
DALI Zensor 3
HiFiMAN HE-400i | SONY MDR-1000X || q-Jays 2 | 1MORE Triple Driver | TIN Audio T2 | Tennmak Crazy Cello || SONY MDR-6500 7.1
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 15. 10. 2017 17:56

_daRK:
Já zas myslím, že když chce kupovat Sony DS6500 za 4900,- DT770 PRO za 3700,- (ceny jsou z heuréky moc jsem nehledal) a k tomu receiver za 3000,- což je dohromady 11600,- tak dělit to na dvoje sluchátka (z nichž jedny jsou ještě k všemu bezdrátový) a k tomu kupovat DAC/AMP je prostě blbost.

Já mám taky několikery sluchátka a dá se říct že i dvě oddělelný sluchátkový sestavy, ale to mám ze specifickejch důvodů a s rozpočtem 11500,- bych to nedělal ani náhodou. A už vůbec bych nepořizoval bezdrátový sluchátka. Ty bych použil leda tak na filmy jak Pan.Orel zamýšlí, to ještě asi jo, ale vzhledem k tomu, že ty bezdráty spolkou skoro polovinu rozpočtu, tak bych se na ně pěkně.......

Jak ti píšou ve vedlejším tématu, kupovat dvoje levnější sluchátka mi nepřijde jako šťastný řešení. Koupit jedny o něco lepší mi s tvým rozpočtem připadá rozumější. Prostě když za 11500,- pořídíš DAC/AMP + sluchátka, tak na tom budeš líp na hudbu i na filmy, za to už se dá vybírat.
Tak bych to udělal já, nevyplácal bych téměř polovinu rozpočtu na bezdrátový sluchátka, který pravděpodobně budou hrát jako kabelový za polovinu ceny. Toť můj názor.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 15. 10. 2017 20:55

U BT sluchátek je velkou devizou a pridanou hodnotou ta volnost.A na film je to podle mne není az tak spatná volba.Ale v prípade,ze to budou jediná sluchátka,také doporucuji drát a pomalu dosetrit na BT.
Urcite bych také vypustil receiver,sluchátkový výstup je tam "ojebaný",slovy nasich politiků.A nemusí si porídit vsechno najednou,ale postupne vzdy dosetrit.Pritom zbyde cas i na nastudování toho,kam se chce posunout.Ted je na zacátku a cesta Raspberry s DAC/AMP mu muze pro zacátek stacit,a také to můze být na delsí cas konecná.
NAD C355b,NAD T517,NAD C425,BW 685,OPPO HA1,Chord Mojo, ,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Fostex TH-X00,Trinity Delta a Sabre,Senny HD800S,SONY MDR-1000X a MDR-XB70BT,VT audio T4,Noble Savant Wizard
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 10. 2017 21:42

Zda sa mi, ze doslo k nepochopeniu zadania od zadavatela, mozno kvoli spojitosti s paralelne riesenou temou k sluchatkam na filmy. Kedze som s nim vymenil par SZ, skusim dat na pravu mieru, ak sa nahodou mylim, vopred sa ospravedlnujem, pan.Orel oprav ma ked tak :)

- paralelna "vedlajsia" tema riesi iba sluchatka na filmy do 3000, kde najvyssou prioritou je vtiahnutie do deja. Kedze som fanusik viac video ako audio, viem plne pochopit, co tym myslel a viem, ze sluchatka ako AVC500 a pod. mu to neprinesu natolko ako priestorove sluchatka urcene priamo na filmy, aj ked viem, ze Ryan Giggs nebude uplen suhlasit :) Sony MDR6500 sam mam a na filmy pouzivam uz par rokov denne, akurat v piatok som kupil druhe nahradne nausniky. Na hudbu to moc nie je (docasne vsak postacia), ale filmy su paradny zazitok aj napriek tomu, ze 7.1 je len virtualne a s reprakmi sa to porovnat neda. To, ze su bezdrotove je len bonus navyse, ktory ani pre mna a predpokladam ani pre Pan.Orel nebol podstatny faktor, no potesi (@akburt: mimochodom, nejdu cez BT, ale 2.4Ghz, co je este lepsie ako BT s latenciami).
- tato aktualna tema riesi len receiver z bazaru za za 2-3000, ale mimo rozpocet za sluchatka na filmy z vedlajsej temy.
- sluchatka na hudbu bude riesit "pak", cize tiez nevstupuju do povodneho rozpoctu 3000. Podla mna, ak by si si kupil tie DT770, budu sluzit dobre na filmy aj na hudbu, len to nebude to spravne vtiahnutie do deja :)

Sorry, len som chcel, aby vase dobre mienene rady mozno nevysli navnivoc :)
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 15. 10. 2017 23:11

Já to pochopil a proto jsem napsal, co jsem napsal. Tak se na to prostě dívám já.

Jo ale pokud jde hlavně o efektivní zvuk k filmům (pořádný dunění + ten rádoby "7.1" efekt, nebo co :-D), tak to v tom případě jde mimo mě. Já bych si s takovým rozpočtem koupil jedny lepší sluchátka + DAC/AMP a používal je na filmy i hudbu. Podle mě je to, co se zvuku týče, lepší řešení.

Ale každýmu sedí něco jinýho, někomu třeba ty "7.1 sluchátka" vyhovujou, proč ne. Za mě ale bezdrát a ještě 7.1 prostě ne.
L.U.K.
Mírně pokročilý

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor