Jaky zesilovac k bednam Jamo C405 + Jamo Sub 200?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hight0wer 2. 10. 2017 14:38

Zdravim, prosim o radu, o techto vecech nic nevim. Poridil jsem starsi bedny Jamo C405 + Jamo Sub 200 a chtel bych k tomu i nejaky starsi zesilovac. Chci to hlavne na elektronickou hudbu z Youtube a filmy. Nechci do toho moc vrazet penize a ani nejsem moc narocny, uplne staci, kdyz to zvladne v bednach prehrat zvuk z tv, bude to mit DO a bude to hrat lip nez repro z TV. :-)
Chci mit jen 2.1, prostorovy zvuk me moc nebere. Zvladne to obyc zesilovac nejak slusne rozdelit do 2.1? A jak by mel byt silny, kdyz bedny zvladaji 140-200 W? V nejakem clanku jsem cetl, ze by to melo zhruba odpovidat prikonu beden, ale pres 110 W na kanal jsem toho za par korun moc nevidel.
Tady je priklad nekterych, co bych mohl mit:
×Onkyo TX SR309 - USB vstup se muze hodit, ale ani vsechny ty hdmi nevyuziju, filmy prehravam rovnou v TV z NASu, takze mi staci jeden digitalni vstup na zvuk, ale libi se mi nejvic vzhledove
×Denon AVR-1705
×Onkyo TX-9031RSD - tam by byl hadam problem pripojit Subwoofer
×Sony STR-DE445
×Pioneer VSX 515 - asi jen 8 ohm a ja potrebuji 6, ze?
×Panasonic SA-HE75

Dik moc za kazdou radu.
Hight0wer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 3. 10. 2017 08:24

Pokud nechceš prostorový zvuk, ale požaduješ digitální vstup, stačí ti prakticky jakýkoliv zesilovač s digitálním (optickým) vstupem, např.: https://lepsizvuk.cz/product/515-onkyo-a-9010-stribrna
Impedanci ani výkon neřeš, hrát to bude vždy.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hight0wer 8. 10. 2017 22:32

Díky za rady. Jak jsem tak procházel inzeráty, říkal jsem si, že by taky nebylo špatné mít možnost pouštět hudbu přes bluetooth nebo wifi a nakonec jsem pořídil Onkyo TX-NR535. Aplikace jako TuneIn, Spotify a Deezer se budou rozhodně hodit. A chudák předchozí majitel do toho (kromě TV) z mobilu pouštěl hudbu jen přes bluetooth a měl k tomu připojená nějaká plastová chrastítka od Sencoru, podle obrázků něco jako SHC SP170.. Nebyl s výstupem spokojen, tak receiver prodával.. no měl jsem štěstí.

Poprosil bych tedy ještě vás zkušenější o pomoc se zapojením a nastavením subwooferu.
V návodu na receiver píšou, že mám přepínač pásmového filtru (Cut-off filter) na subwooferu nastavit na DIRECT. Přepínač tam je, ale možnosti jsou On / Auto / Off.. ten je předpokládám na zap / vyp / nebo režim, kde se automaticky uspí, když není signál. Ale piktogramy v návodu na subwoofer moc intuitivní nejsou.

1) Pokud přepínač není, mám nastavit Cut-off frekvenci na max, to jsem udělal, level podle pocitu a fázový posun zkusím přes den, jestli poznám rozdíl. Na Onkyu se dá fázový posun nastavit taky, nemám tedy nastavit na SW nějakou výchozí hodnotu (jde 0° až -180°, tak asi 0°) a doufat, že si to Onkyo nastaví samo automaticky funkcí AccuEQ Room Calibration?
2) Mám na receiveru 2 výstupy na Subwoofer a na něm zase dva vstupy, tak bude předpokládám lepší propojit oba.
Hight0wer
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků