Předzesilovač a přenoska pro gramofon Tesla NC450

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tad123 20. 9. 2017 11:19

Ahoj,

mám doma gramofon Tesla NC450. Je ve velice dobrém stavu a chtěl bych ho propojit s hifi Philips - mcm770/12.
Potřebuji předzesilovač, ale nabídka je veliká a vůbec nevím který vybrat. Můžete mi poradit?

Gramofon má starou přenosku MF101. Přenoska je zřejmě v pořádku, ale stále přemýšlím nad tím, že bych ji vyměnil za novější - např. Orthophon OMB-5E. Co myslíte, je to dobrý nápad? Potom bych poprosil o tip na předzesilovač k této přenosce.

Díky moc za jakoukoli radu! ;-)
S pozdravem
Tad
Tad123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 9. 2017 15:46

Přenosku vyměň určitě - protože nevíš, v jakým stavu je po těch letech její hrot. Těch pár stokorun za dobrý svědomí s novou Ortofonkou stojí. A předzesilovač si vyber takovej, kterej ti neudělá díru pod čáru ponoru v rozpočtu - vždycky je nutný vybírat typ s označením "korekční RIAA" případně "předzesilovač pro MM přenosku" (to je pro přenosku magnetodynamickýho typu s pohyblivým magnetem = drtivá většina dostupnejch typů), což znamená, že má speciálně navrženou charakteristiku pro úpravu záměrně zkreslenýho zvuku při nahrávání gramodesek - to je ta RIAA korekce. Kvalitativní požadavky závisí od toho, co a jak chceš poslouchat - řešení se dá pořídit za 3 stovky, ale klidně i za víc jak 10 tisícovek ... Dej sem spíš to, co si vyhledáš a co by sis myslel že bude pro tebe vhodný a my zkusíme něco vyloučit nebo opačně doporučit. Abych ti tady napsal "kup si preamp typ XYZ", na to je tvoje otázka moc obecně položená.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Odeslat příspěvekod Matsonic 23. 1. 2018 01:19

Tak ktery jsi zvolil predzesilovac?
Matsonic
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků