Pioneer VSX-709RDS jak na 5.1?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod madmaik88 11. 8. 2017 19:45

Ahoj,potreboval bych poradit se sprovoznenim 5.1 na recievru pioneer VSX-709RDS. Mam k nemu pres opticky kabel pripojeny na vstup DVD pocitac a pres optiku na vstup TV televizi.Zatim jedu puouze stereo,ale chtel bych z PC poustet filmy v 5.1 a resim,jak to zprovoznit a zda je to vubec pres optiku mozne?dekuji za info
madmaik88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 12. 8. 2017 08:33

Obrázek
Mas to do tech OPT1 + OPT2 zapojene..? Melo by to jit.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madmaik88 12. 8. 2017 13:39

Ano,pripojeno to mam. zesilovac pouzivam na stereo pres optiku asi 5 let. v Pc mam nainstalovany realtek hd audio manager,ktery mi vsak neukazuje moznost nastaveni reproduktoru viz. priloha. aktualne mam k recieveru pripojeny predni + centr repro a hrajou pouze pravy a levy predni.

-- 12. 8. 2017 14:46 --

Edit: zjistil sem ze v realtek hd manageru je moznost nataveni reproduktoru pouze pri pripojeni repro analogove (v mim pripade jedina moznost a to pripojeni sluchatek na zkousku) takze v pc si asi nic ohledne 5.1 pres optiku nenastavim a musel bych to jedine nejak nastavit v recieveru?
Přílohy
01.png
madmaik88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 12. 8. 2017 14:35

A kdyz kliknes na tu ikonu vpravo Digitalni, pak Reproduktory a vybrat 5.1..?
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 12. 8. 2017 20:39

Rek bych, ze je to vec nastaveni prehravace v PC. MPC-HC, ktery pouzivam, umi nastavit bitstream vystup, ktery pak uz zpracovava receiver.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod madmaik88 13. 8. 2017 14:16

Abox: na ikonu digitalni vubec kliknout nemuzu.

po dvou dnech hrani si,jsem pokrocil k tomu,ze na recieveru mam myslim vse nastavene,kdyz spustim test tone,vsechny repro zahraji jak maji. ale porad mam problem ze pri prehravani z pc slysim zadni repro velmi velim slabe,dokonce i tak,ze kdyz si pustim testovaci video,tak kdyz sedim na stredu a ma hrat pravy zadni reproduktor,tak zvuk slysim z praveho predniho,i kdyz v tom zadnim,kdyz k nemu prilozim ucho ten zvuk je. Takze patrne budu muset hledat nejake sw reseni,coz pro me bude trochu spanelska vesnice.

Viktor69: MPC-HC jsem zkusil nainstalovat, u zarizeni realtek digital output(optical) jsem povolil bitstreaming a nic.
madmaik88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 13. 8. 2017 15:50

Takto?
https://www.dropbox.com/s/pby91np3lc8og ... .49.00.png
Ten receiver umi jen PCM, AC3 a DTS, takze pokud je zvuk v jinym formatu, tak to ten receiver nezvladne.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod madmaik88 16. 8. 2017 19:08

Viktor69:presne tak

Takze po par dnech laborovani jsem z pc pres optiku rozchodil maximalne predni a centralni repro,takze jsem zvolil propojeni jack-cinch. A 5.1 bezi jak ma. Dekuji za snahu pomoci.
madmaik88
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků