dotaz: pioneer vsx-814

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomapisk 24. 7. 2017 21:15

Dobrý den,
měl bych dotaz, jestli někdo nemá zkušenost s tímto receiverem(pioneer vsx-814)? jedná se mi o to, jestli tento 7.1 receiver umí přehrát hudbu z 6 reprobeden, čili tří párů beden. Dostal se mi do ruky třetí pár beden a nějak se mi to nepodařilo rozeběhnout. Ještě doplním jen info., že mám k receiveru připojený notebook, jako zdroj signálu auxovým vstupem. Předem děkuji za info....

s pozdravem
Tomáš
tomapisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 7. 2017 22:51

A co kdybys nejdřív naštudoval jeho manuál?
http://manualboom.cz/product/pioneer/st ... -s-manual/
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fanda12345 25. 7. 2017 05:47

Chytré!!!! 3 roky fungoval a teď chce četbu manuálu? To jako aby se mu lépe spalo? :-[ A z toho odkazu mi nejde navíc nic stáhnout - asi už nejsem pionýr......(pardon: PIONEER)
fanda12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 25. 7. 2017 05:56

Třetí pár beden?A jakou konfiguraci jsi tedy provozoval?4.0?
Musíš v setupu reciveru nastavit počet připojených repro-ale to jsi už musel dělat,když jsi připojil ty předešlé repro.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomapisk 25. 7. 2017 20:24

zdravím, manuál jsem proštudoval, ale nikde jsem nenašel, jestli receiver dokáže zahrát všech šest reprobeden při běžném poslechu hudby. Navíc jsem nenašel návod v cz, ale jen v Eng. Receiver mam asi 3 týdny a zatím jsem hrál na 4 reprobedny, které jsou zapojeny do výstupu pár A - pár B jako na klasických zesilovačích....potom tam jsou další možnosti připojení jako surroundové repro, ale do nich už nejde žádný signál....respektive velmi slabý do jednoho páru a žádný do druhého páru.
tomapisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 26. 7. 2017 05:53

Cesky manual nesezenes, protoze ten se priklada pouze u prodavanych u nas (presneji dodava Basys.cz).
https://www.pioneerelectronics.com/pio/ ... D814-K.pdf
Original.manual, strana 21.
Zapojis front speaker, center speaker, surround speaker a single surround back speaker.
Jinak taky tabulka na strane 12.

Otazkou je, co to mas za repro, impedanci...atd.

Dale taky zalezi, z jakeho zdroje signalu prehravas. POkud prehravas ze sterea, tak asyk nejlepsi by to bylo prepnout na 6-STEREO:
– This can be selected to give multi-channel sound to a stereo source,
using all of the speakers in your setup.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomapisk 27. 7. 2017 18:30

Zdravím, tuto variantu jsem také zkoušel, ale stále hrají jen 4 reprobedny a zbylý pár co je zapojen na svorky surround back nehraje.
tomapisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 27. 7. 2017 18:38

Stále nevíme,jestli máš centr,subwoofer.....takhle se nikam nedostaneme.
Surround back ti budou hrát pouze v případě,že budeš mít 6.1 nebo 7.1 nahrávku.
V režimu 5.1 hrají Front,Centr,Subwoofer a Surround.
Co a jak do recieveru posíláš???
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 27. 7. 2017 19:02

@tomapisk
Ja my som sa na tvojom mieste veľmi nesťažoval, hrá to presne tak, ako to v tvojom zapojení má hrať. Citujem ťa: "zatím jsem hrál na 4 reprobedny, které jsou zapojeny do výstupu pár A - pár B jako na klasických zesilovačích"

Z toho je jasné, že hráš len Stereo a púšťaš výstup paralelne do dvoch párov STEREO reproduktorov.
Potom viď ten anglický manuál, strana 22 vpravo v strede (kľudne si to celé prelož cez google translátor):
"The receiver has two speaker systems: A and B. A is the main system supporting the full speaker setup. If you switch on both A and B speaker systems, only the front speakers and
the (active) subwoofer will be audible..."
V tejto konfigurácii A+B budú hrať len front repráky (a prípadný subwoofer), ale nebude hrať žiaden zo surround reprákov, ani back-surround.

Ak chceš hrať zo 6 reprákov (2xfront, 2xsurround a 2xback-surround), tak musíš ako front použiť len pár A, ostatné repráky na príslušné surround svorky, nepoužiť B, a musíš nastaviť aspoň na konfiguráciu 7.0 (viď tabuľka na strane 12 vpravo dole) s tým, že nebudeš počuť virtuálny center. A tiež zapnúť virtual surround (VSB ON, strana 39).
[ ;-) a rada na záver: prečítanie toho manuálu je celkom užitočná vec.]
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 7. 2017 19:41

artam píše:@tomapisk
Ja my som sa na tvojom mieste veľmi nesťažoval, hrá to presne tak, ako to v tvojom zapojení má hrať. ...

[ ;-) a rada na záver: prečítanie toho manuálu je celkom užitočná vec.]
Tímhle by totiž měl každej tazatel začít, než se začne ptát na kterýmkoliv fóru ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomapisk 27. 7. 2017 21:39

zdravím, posílám do receiveru signál auxovým vstupem...stereo...psal jsem to již výše...center nemám,subwoofer také ne...mám 3 páry reprobeden, čili se snažím využít zapojení 7.0 bez využití centeru....nepotřebuji ho....jde mi o poslech hudby...

-- 27. 7. 2017 23:07 --

jen pro info....mám zapojen pár Repro do svorek A, pár repro do surround a pár repro do surround back, nastaveno ADV.SURROUND - 6-Stereo, SB CH MODE - ON,
tomapisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 28. 7. 2017 09:09

Nevymyslej neco, co ti asi hrat nebude.
Podivej se na tu stranu 12 - jak to ma byt zapojene pri 6ti reprach.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků