Yamaha HTR-4068 - propojení s TV Samsung a Xboxem

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Twiztid7 21. 7. 2017 12:49

Zdravim mám takový problém mám ten co reciver HTR-4068 k tomu TV Samsung 55ks7002 a sat přijímač gosat GS7060HDi a xbox one s. Vše mi jde do reciveru a potom TV. A jde mi o to když vypnu TV vše se mi vypne TV, prijmac a reciver. Když zapnu reciver tak někdy se mi zapne zase reciver, TV ,přijímač ale třeba když je to vyple delší dobu tak se mi zapne jen reciver.

Druhý dotaz nastavení zvuku a formátu na TV je PCM a bitovy tok co je lepší?

A třetí dotaz jak nejlépe nastavit zvuk na reciveru jakou scene apod na filmy apod.mám tam scifi.
Naposledy upravil Nick Cave dne 1. 8. 2018 12:02, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 7. 2017 16:06

2.bitovy tok je lepsi ,protoze ti propustí DD 5.1. PCM ti propustí jen stereo

3. Ja jedu jen na režim "Straight" ,vse ostatni je věc osobního vkusu. Pro me jsou ty režimy sci-fi apd. jen mrvitka zvuku.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Twiztid7 28. 7. 2017 13:28

Akorát furt nevím jak nastavím nebo nevím právě to propojení ci.že někdy funguje že se mi vypne všechno ale zpětně už ne a musím vše jednotné zapinat
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 28. 7. 2017 17:46

Jak často se ti to stává?Mě se to taky občas nevyplo tak jak bych chtěl,ale nic častýho.
Já většinou vše zapínal a vypínal satelitem.Proč ho vůbec používáš ,když máš sat tuner v TV?
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Twiztid7 28. 7. 2017 19:19

Protože jsem bral akci od skylink u za 1 Kč a do listopadu mám smlouvu na ten prijmac a ta karta prý musí být aktivována v přijímací potom až ji prý můžu dát do modulu a do tv
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod Igi StDf 4. 8. 2017 08:53

Pozn. k nastaveniu zvuku. Treba nastaviť požadované formáty zvuku aj na zariadeniach,
ktoré sú cez HDMI spojené s receiverom.(U sat receivera ešte záleží aj na tom, aký je nastavený zvuk na jednotlivých programoch) Nastavenie zvuku v TV slúži pre zvukový výstup televízora (optika). Podľa mňa je zbytočné preháňať zvuk z Gosatu cez TV. Lepšie je nechať ho hrať priamo. Ak nemáš TV s HTR 4068 spojený cez optiku tak zvuk ide priamo a nie je dôležité ako je nastavený v TV ale v Gosate.
Igi StDf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Twiztid7 4. 8. 2017 09:41

A co je lepší? Ale TV s reciverem mám spojeny optikou ale kvůli toho že mi nešel zvuk když jsem pustil myslím film přes síť přes kompa.
http://www.imgup.cz/image/LQz0
http://www.imgup.cz/image/LQzO
http://www.imgup.cz/image/LQza
http://www.imgup.cz/image/LQzi
A tohle mám chápat jak na xboxu ohledně toho hdr,4k,
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod Igi StDf 4. 8. 2017 10:13

Co je lepší ohľadom čoho ? Tých variant pospájania a nastavenia jednotlivých zariadení je veľa. Treba poštudovať manuály vyskúšať rôzne možnosti, popočúvat a vybrať si to, čo sa zdá tebe najlepšie. Keď sa prehráva cez sieť z kompa tak by mohol ísť zvuk z TV do receivera cez HDMI ARC, ak ho TV aj reciever podporujú a optika by nebola potrebná. Ale keď pozeráš Gosat, čo máš zvolené na Yamahe? Aký vstup, optiku či príslušné HDMI. Všeobecne pri pozeraní TV z Gosatu kanál čo ma dolby zvukovú stopu tú treba nastaviť a výstup zvuku cez HDMI podla manuálu to, čo prepustí viackanálový zvuk (ak nemáš pripojené len 2 repro) a na receiveri nastaviť ako zdroj HDMI v ktorom máš pichnutý Gosat.

Ohľadom xboxu musí poradiť niekto iný. V prvom odkaze píše, že ak máte medzi TV a Xboxom AV receiver, môže to ovplyvniť výsledok.
Igi StDf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Twiztid7 4. 8. 2017 14:43

No vše mám přes hdmi.xbox,sat mi jde do reciveru potom do tv. To nemusí být speciální hdmi aby fungovalo ARC. Nebo bude lepší dát xbox přímo do tv ,záleží co potom na to zvuk apod.tak samo anynet nebo jak to je vypnu TV vypne se mi reciver TV sat když zapnu TV tak se zapne TV reciver a sat už ne. Na sat je to nastaveno. Co se týče vstupu tak na reciveru normálně hdmi ale když pouštím film z pc přes síť a nebo teď youtube na TV nejsem si teď jist tak se to prepne na vstup TV a to je přes optiku aspoň když jsem dal optický kabel začal zvuk hrat
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod Twiztid7 5. 8. 2017 13:33

Tak vcera jsem si stim trosku pohral nakonec teda vsechny hdmi ,sat,xbox do tv boxu a z toho do reciveru.jako vse funguje nakonec jsem fokonce na 4 pokus dokoncil dparovani ovladace od tv i ze sat tak vice mene na zakladni veci postaci .

Nakonec kdyz jsem to dal na primo tak xbox uz mi vse ukazuje spravne
http://www.imgup.cz/image/Lc1u

Opticky kabel jsem teda dal pric a zatim vse asi fici .akorat moc nechapu aby vse slapalo proc jsem to nemohl mit v reciveru na to tam mam tolik hdmi a ze zvladne 4k..jedina vec teda co nevim jak je to s hrama na xboxu bo tv ma rezim specialni game,a hdr bud to nebo to
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod Twiztid7 28. 7. 2018 00:26

Zdravím chlapi tak uz mam skylink primo v tv takze jsem se zbavil sat prijmace. Ale jedna věc mi vrta hlavou nevim jak to nejlip vypozorovat. Ale nekdy se mi stane ze mi na 1s vypne zvuk akorat uvidím ze na reciveru neco bud zhasne nejaka ikonka nebo rozne je to moc rychle a jednou za cas a nevim čím to je.
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 1. 8. 2018 09:42

Twiztid7:
Něco podobnýho mi občas taky dělá, TV mám Samsung UE42F5000 a AVR Denon AVR-X2500h (propojení je Samsungácké Anynet+ HDMI-CEC). Mně osobně to párkrát udělalo při přehrávání filmu z externího (3,5'' HDD) disku připojenýho k TV, kdy cca na 1 s vypadl zvuk (a přitom na AVR zmizela maličká ikonka pro DolbyDigital). Nevím, u čeho to dělá tobě, v mém případě mám podezření na "načítání" dat z HDD do TV, což způsobí právě tenhle výpadek - několikrát se mi totiž stávalo, že k obdobnému výpadku zvuku došlo při přehrávání filmu z HDD v TV (bez jakéhokoliv receiveru).

Občas holt k takovému malému zadrhnutí dojde ... např. se mi i stalo, že jsem si přehrával třeba hoďku songy z flashky přímo v receiveru, pak jsem přepl zdroj na TV a pustil si film výše uvedeným způsobem z HDD - a v průběhu filmu mi 2x na taky cca 1-2 s vypadl zvuk i s obrazem a na AVR se problikla změna zdroje z TV/Audio na USB ... Pak jsem vždy po skončení přehrávání z AVR flashku vytáhl a problém se již nevyskytl ... :-D
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Twiztid7 1. 8. 2018 10:59

No ja si vsiml prave nejvíc pri sledovani tv ze satelitu z modulu primo v tv. A to jsem vypl reciver odpojil hdmi a jel primo z tv zvuk a stejne to nekdy udela.jeste jedine zkusit dvbt. Ale signal vse ok ani o raz ze by se zadrhnul proste ciste zvuk no.tak nevim jestli neni problem u te tv. Tez to mam propojene ciste pres tu krabicku all-in ze mi jde do tv jen multifunkcni kabel. Bo uz xboxu mi to myslim nedela blbe se to analyzuje take kratke vypnuti
Twiztid7
Junior

Odeslat příspěvekod Phenoush 10. 8. 2018 20:09

Zdravím, podařilo se někomu vyřešit problém s krátkodobým vypadkem zvuku? Mám TV připojenou k htr 4066 pomocí hdmi přes arc. Už asi 4 roky v pohodě a poslední cca půl rok se objevují výpadky. Vypozorovat jsem na reciveru přepnutí zvuku např z Dolby na pcm a pak zpět na Dolby a přitom ten zvuk vypne. Jakoby byl problém s komunikací TV a reciveru. Na TV jsem zkoušel na tvrdo výstupy Dolby+, Dolby, heaac, dřív jsem měl vždy automaticky. Pak to začalo blbnout, tak jsem zkoušel i ostatní nastavení, ale nepomohlo to. TV je LG la660 signál kabelová upc přes ci slot a jejich kartu. Dík za rady.
Phenoush
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků