Replika TW 40 JUNIOR

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gamer123 21. 6. 2017 16:27

Dobrý den, mám projekt a potřeboval bych pomoct. Jde o to že dělám repliku TW 40 JUNIOR a jelikož koncový stupeň je složený z jednoho křemíkového a jednoho germaniového tranzistoru tak nevím jak a čím tranzistory nahradit. Pokud možno, chtěl bych aby zapojení zůstalo (stejné) nechci moc měnit schéma spíš jen použít nové součástky.
Gamer123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 6. 2017 21:34

Platí to, co jsem ti napsal i v SZ - proslídit Aukro, poptat se bastlířů a servisáků vyšších věkovejch ročníků a obzvlášť těch dneska už důchodovýho věku a pokusit se splašit originální Jandou použitý typy z řady xNU74 a k nim dodat nějaký to kádéčko z řady KD606 - 607. Budiče KU611 ti můžu dodat, mám jich několik habadějů (i novejch = nepoužitejch), i nějaký ty NPN KD60x by se našly, němcovium PNP si ale musíš splašit sám - i přes padesátku pomalu se ploužící ke dveřím tyhle typy jsou něco i pro mě natolik historickýho, že už je nevedu. Shánět němcovium západní výroby by asi znamenalo vykrást nějaký muzeum ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod akburt 22. 6. 2017 20:53

to Ekkar:
Vyloudil jsi temi názvy na mé tvári úsmev a závan mládí....Umel jsem se k tem vecem tenkrát dostat,i na vojne jsem to prodával....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 6. 2017 22:27

Ono samotný zapojení TW je natolik blbuvzdorný a idiotensicherungový, že bez větších protestů "zblajzne" i křemíkovej tranzistor na pozici PNP výkonovýho, je tam pak ale potřeba zesík zatížit, nabudit a při trvalý kontrole oscilem si pohrát s nastavením poměru jeho bázovýho odporovýho děliče, aby se výstup limitoval jakž-takž symetricky a netopilo to celý jako blázen. A určitě už to pak není autentická replika původního Jandova provedení, protože tam to opravdu bylo NPN křemík, PNP "němcovium". A samozřejmě na vojně, kdo se orientoval, dokázal sehnat z armádních zásob neuvěřitelný věci - a taky obráceně, spousta věcí naučenejch z bastlení se na vojně hodila obzvlášť obsluhám a údržbovejm četám zařízení osazenejch sovětskou elektrónikou, což bejvávaly neskutečný "děěěla" a kdo je dokázal pochopit, rozhejbat a udržet v chodu stabilní, tomu už nikdy vycházky nebo opušťáky nechyběly ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků