NAD 356 + výhybka

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 15. 6. 2017 17:10

je možné zapojit do pre-outu2 výhybku - jako např. https://www.muziker.cz/dbx-223xs - a z ní vést a) zvuk do subwoofer a za b) zpátky do main in (ale snížený o nejnižší frekvence - třeba 50Hz) a ten pak do regálových reproduktorů??

Děkuji za odpovědi.
ZdenekJR
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 6. 2017 17:59

Je to mozne. Je to ake vcelku krkolomne reseni zbytecne prodluzujici signalovou cestu k reprosoustavam. Co te k tomu vede?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 16. 6. 2017 12:04

mám sestavu Au/Ra Z1 a regálovky Kef Q15.2 (relativně citlivé 91) a zauvažoval jsem o koupi subwooferu (na muziku, ne filmy). Takže potřebuju nový zesilovač - pokud možno s výhybkou aby do těch regálovek nešly zbytečně hluboké frekvence. AVR nechci, tak mě napadlo krkolomné řešení s výhybkou. Ještě jsem našel tuto možnost http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... lody-media, ale to nevím zda bych si proti té Au/Re nepohoršil.
ZdenekJR
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 6. 2017 12:40

Pokud k te sestave muzu mit jeden tip, tak bych se byt tebou vybodnul na sub a vyhybku a misto nich koupil jiny reprosoustavy, ktery budou k C356 zvukove adekvatnejsi.
Ve vysledku tak dostanes vyrovnanejsi a dospelejsi zvuk byt bez uplneho spodku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 6. 2017 14:14

V tom pripade bych se vykaslal na sub a vyhybku a vymenil bych za ty penize bedynky. Vysledkem bude vyrovnanejsi dospelejsi zvuk, byt bez nejhlubsich basu.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 16. 6. 2017 16:32

to je sice pravda, ale
a) mně se zvuk těch KEFů hodně líbí (psychoakustika)
b) u nových reproduktorů by mě stejně čekala výměna zesilovače (AU/RA by je asi neutáhla) - a to už je nad můj rozpočet

každopádně děkuji za rady (až na tu šílenou frázi "dospělejší zvuk")
ZdenekJR
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 6. 2017 20:16

Pokud je smyslem pořízení novýho zesilovače zlepšení zvuku, pak tebou zvolená cesta není optimální. Výběr, správné umístění a správné naladění subu tak, aby zvukově bezešvě splynul s hlavními repro, aby doopravdy hrál a ne jen odtrženě duněl, není vůbec jednoduchý úkol. Pro laika bych řekl až nerealizovatelný. Navíc pokud zvuk poženeš z předzesilovače přes tu vyhýbku a pak zpátky do zesilovače, zvuk to nepochybně negativně ovlivní (zbytečné kabely a konektory v signálové cestě navíc). A v neposlední řadě, tyhle KEFy jsou pro NAD neadekvátní bedny.

Kdybys KEFy prodal (za 5 000 Kč), přidal peníze na výhybku (5 000 Kč) a na sub (odhaduju, že ses díval po kategorii kolem 8-10 000 Kč), měl bys na nový bedny nějakých 18-20 tis. Za to koupíš celkem slušný nový regálovky nebo vynikající bazarový regálovky.

S tím zvykem je to tak, že si to člověk myslí, dokud neslyší lépe hrající komponent.


V každém případě ber moje rady jen jako cestu, kterou bych volil já se s svými zkušenostmi a představami o cestě ke kvalitnímu zvuku. Každý jde svou cestou a každý si ji musí prošlapat sám, i za cenu případných slepých uliček.

Pokud si chceš stávající bedny nechat, pořídit sub a výhybku a zapojit, jak jsi popsal, fakticky to půjde.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 18. 6. 2017 13:56

Tak to je dobrá zpráva, že regálovky za 18-20 000 s přehledem přehrajou ty KEFy (a určitě budou mít i stejně basů jako subwoofer za 20-25 000, který bych zbytečně kupoval). Hifi se za podleních 15let hodně zlepšilo a zlevnilo.
Každopádně AU/RA je určitě neutáhne, takže jako první musím upgradovat zesilovač. Poradíte mi integrovaný zesilovač do 25 000, který by měl zvuk podobný AU/RA Z1? Neměl by mít příliš analytický (většina mých nahrávek je hodně neaudiofilských)
ZdenekJR
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 6. 2017 20:41

No vidis, pokud jsi mel ma sub 20-25 tis, pak si muzes koupit nove bedny za 30-35, coz uz budou, zvlast v pripade bazaru, hodne slusny kousky.
Samozrejme nepujdou tak hluboko jako dvacetitisicovy sub, ale ve vsech ostatnich atributech budou na mile od stavajicich KEFu.

Ohledne zesiku: ten NAD C356 dobre splnuje pozadavek neanalyticnosti. Pak se podivej klidne po Denonu PMA1520 nebo Vincentu SV500.
Vyhni se Cambridge Audio a Yamaze.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 19. 6. 2017 10:00

díky (o té yamaze jsem uvažoval - takže škrtám)
ZdenekJR
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků