Zvuk z TV nejde do AVR

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Abox 18. 6. 2017 09:30

To je divne s tim X-kem.
Zkus ten HDMI kabel z TV zapnout do toho predniho HDMI AUX, zapni TV, a receiver prepni na AUX. Pujde ten zvuk..?
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 6. 2017 10:29

Já tomu "X" rozumím tak, že TV vstup nejde na HDMI vstupy namapovat jinam než na ten jediný HDMI, který má podposu ARC. Jinam by to nedávalo smysl.
Pokud ale máš TV vstup podle obrázu namapovaný na OPT1, tak zvuk nemůže jít na příslušný "X" HDMI.
Můžeš pložku OPT1 u TV audio zrušit tak, jak jsem ti už jednou psal?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ulrico 18. 6. 2017 11:29

Denkez: Jasně, OPT1 jsem měl zrušené, fotil jsem to až když jsem to rozchodil s optickým kabelem.

"X" u TV Audio je pouze, když mám povolené ARC v receiveru.
Pokud ARC zakážu, tak tam místo X mám pomlčku "-".

No a pokud je tam "-" (ARC zakázané), tak mohu místo pomlčky vybrat (HDMI 1 až 5 + FRONT). Když mám ovšem ARC povolené a tím pádem se zobrazí "X", tak nic přepínat nejde. Po zapnutí se vypnou reproduktory TV, dálkový ovladač od TV začne ovládat hlasitost receiveru, ale zvuk z toho žádný nedostanu.

ARC OFF (u TV Audio lze vybrat HDMI 1, 2, 3, 4, 5, front)
Obrázek

ARC ON (u TV Audio nelze nic u HDMI vybrat)
Obrázek
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 20. 6. 2017 12:03

Podla toho co pises, by si to mal mat zapojene spravne:

TV - HDMI ARC out
AVR - HDMI ARC, kedze len tento jeden podporuje ARC, preto ked ARC zapnes v menu neda sa tam nastavit ziadny iny HDMI vstup a je tam len X.

Viera link zapni, to je vlastne nazov na ovladanie cez HDMI u Panasonica. Tiez mam Panasonic s Marantzom sice, ale funguje to uplne bez problemov. A este pre istotu - najprv maj zapnutu TV a po zmene nastaveni TV az potom zapni AVR.

Ja som sa uz 2 krat takto vytrapil, u mna aj u svagra. A v oboch pripadoch to nakoniec bolo v kabli. Si si naozaj isty, ze ten HDMI kabel podporuje ARC?
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ulrico 20. 6. 2017 20:48

Kabel mám tento. Pro jistotu jsem vyzkoušel i jiný kabel.
Viera Link v TV mám určitě zapnutý. TV po zapnutí sama také spustí AVR.
Nakonec jsem to propojil optickým kabelem, s ním to funguje. Pokud jde o nekompatibilitu zrovna těchto dvou zařízení, tak to sice zamrzí, ale OK. Pokud by to byla vada televize, tak OK, je stará 28 měsíců, už s tím nic neudělám. Byla by šance, že když třeba někdy v budoucnu provedu upgrade TV, tak že to bude fungovat. Pokud by to však měla být vada nového receiveru, tak by mě to štvalo...
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 21. 6. 2017 10:19

Hmm... to je zaujimave. Podla specifikacie kablu na stranke by mal byt spravny.
Ja mam Panasonica stareho 5 rokov, AVR 4 roky a funguje CEC aj ARC bez problemov. Dokonca sam prepina vstupy na AVR. Ked pozeram UPC ide zvuk do AVR priamo z UPC set-top boxu cez HDMI, akonahle si zapnem na TV youtube, TV prepne AVR vstup na TV a zvuk ide z TV HDMI out do AVR. Vypnem youtube - prehodi na UPC. To iste ked zapnem BDP prepne sam vstup nan.
Pozeram navod k TV, str. 215 nastavenie SPDIF skus prehodit na PCM alebo opacne a potom zapnut AVR.
Este skus vyskusat jednu vec. Sice asi nepojde ARC, ale pripoj si TV out do prveho HDMI CBL/SAT na AVR. Zvuk z TV aj obraz by mali ist do AVR, ale zvuk sa asi nebude dat ovladat s TV ovladacom.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk 21. 6. 2017 13:15

Já jsem se s tím taky trápil, TV mám taky Panasonic,ale AVR Yamaha- u toho se HDMI nastavuje v Menu, ale také se musí nastavit audio vstup (odkud AVR bere audio stopu) a to se nastavuje pod položkou OPTION -tam se nastaví audio input na HDMI.
Denona neznám, ale je možné, že tam taky bude nějaká taková vyfikundace.
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 21. 6. 2017 20:30

Ja mam taky kombinaci AVR Denon a TV Panasonic (pravda, modelu z roku 2011 a 2012) a zadnou zaludnost tam nemam. Jen je potreba v receiveru povolit HDMI CEC a uz to funguje.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 22. 6. 2017 06:10

Kombinace TV Panasonic a receiver Pioneer taky bez problemu.
Ale radeji jsem to stejne pak propojil zvukove optikou.
Jestli mi neco vadilo, tak to vecne prepinani/zapinani/vypinani receiveru kdykoliv jsem zapnul/vypnul TV.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 1. 2021 11:45

Vim je to ze uz stare, ale chci se zeptat lze u TV nekde oddelit toto ovladani vs receiver?
Take mi krapet vadi ze kdyz zmacknu na ovladac receiveru, reaguje na to i TV, bohuzel mam svoji prvni takze netusim stale kde to najit ci jestli tam nekde neco neni.
Model Sony xh9096 :-)
ripper6
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků