Zosilňovač 2x50W rada

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sláveček 5. 6. 2017 14:40

Poraďte nejaký nenáročný stereo zosilňovač na staršie domáce repro 2x30W, 8 Ohm. Tieto repro využívam na záhradke v pergole kde je zdroj hlavne rádio. Niekedy akcie viacej zvučnejšie zdroj USB ale zriedka. Ide mi hlavne o zosilnenie a trocha kvalitu . Repro sú precízne stavané a kvalitné ale postavené ešte v 80-tich rokov. :-) Čiže sa mi prevažne jedná len o prevádzku a náhradu zosilňovača ktorý mi práve odišiel do kremíkového nebe.

Zvažoval som i takéto nejaké udelátko ako je napr. KENTIGER-HY 3006 alebo niečo podobného ale neviem či práve toto bude na niečo dobré.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 5. 6. 2017 15:36

No nevim jakou cenu jsi ochotnej zaplatit, ale zkusil bych neco jako tohle byt tebou:
https://www.amazon.co.uk/Q5-Coaxial-Opt ... B015ZHZG1K
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 6. 2017 16:36

V tom bude nějakej "D-classe" koncovej stupeň, při napájení 19V a podle všeho můstkovým uspořádání to dodá do zátěže maximálně tak 2x20W. Efektivního napětí tam při tom můstku bude maximálně 13,4V (při zanedbání poklesu napětí na zdroji při zatížení), což pro 8ohmovou zátěž spůsobí proud asi 1,68A (výkon 22,5W teoreticky) a pro 4ohmovou proud 3,36A (výkon 45W teoreticky), jenže aby tohle všecko ten zesík odevzdal, musel by zdroj napájení dodat řádově víc jak cca 7A proudu při napětí 19V trvale a bez poklesů = musel by mít výkon zhruba 150W.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Denkez 6. 6. 2017 07:13

Zesilovač SMSL Q5 dává podle manuálu 2 × 40 W / 4 ohm. Ve třídě D to je reálná hodnota.
Napájecí proud takového zesilovače z 19 V adaptéru ale bude poněkud menší - 5 A max.
To se ale bavíme o sinusovém max. výkonu na mezi omezení, v praxi takový režim sotva nastane.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků