av receiver alebo zosilnovac

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mifko86 5. 6. 2017 16:34

urcite napisem
mifko86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod revellrevell 6. 6. 2017 15:05

taky blahopreji k zesilovaci, sam jsem ted srovnaval receiver a zesilovac. Receiver jedine kvuli pohodlnosti. Druha moznost jak to propojit je pres chytrou streamovaci krabicku a DAC (konvertor optika analog). Je to slozitejsi, ale da se to obmenovat.

Receivery kolem 500€ (puvodni cen) jsou se sloupy na hranici svych moznosti (i kdyby mely oba stejny vykon). U filmu to moc nevadi, ale hudby je to horsi a hlavne pokud mas srovnani se zesilovacem.
Jsem taky spise zastancem, radeji kvalitni stereo nez prumerne kino.
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior

Odeslat příspěvekod mifko86 7. 6. 2017 17:52

tak,zasielka je doma...vsetko pozapajane,ale sok nastal ked som nasiel iba manual v anglictine.co dalej?jedine co sa mi podarilo je sparovat zosik s telefonom cez bluetooth.neviem ktoru apku na android mam stiahnut...ako nastavit wifi a pod...hrá to super
mifko86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 7. 6. 2017 20:34

moc ti nepomohu, Yamahu nemám a taky jsem s tím chvíli zápasil, ale nepropadej panice, ono to pomalu půjde :)
v manuálu jsou určitě obrázky kam co zapojit, wifi by se mohlo nastavit samo - pokud ne, tak najdi v menu settings/net a napiš tam vše ručně (heslo!)

taky zkus hledat na netu, třeba se manuál někde objeví, případně by se mohl ozvat někdo, kdo ho má

tu appku zkus tuto: https://play.google.com/store/apps/deta ... controller, pokud to nebude ona, tak se nic nestane, smažeš a zkusíš jinou
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mifko86 8. 6. 2017 02:26

Skusal som uz asi 3apky a nic.píšu,ze niesu kompatibilne s zariadenim...nevadi budem skusat dalej.inak na co sluzi ta wifina?internetove radia mi idu,mam zapichnuty LAN kabel.
mifko86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 8. 6. 2017 05:24

pokud tam máš kabel, tak je WiFi na nic :)

to je divný, že ta appka nejde... v jejím popisu je tento typ uveden...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Orendas 8. 6. 2017 09:36

Na pouštění muziky z PC přes mobil je fajn foobar +
http://foobar2000controller.blogspot.cz ... oller.html
vše funguje bez problémů
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod revellrevell 26. 6. 2017 14:32

zdravim, nechci zakladat nove vlakno, nasel jsem zesilovac Rotel RA-12 (2x 60W 8 Ohm), ktery ma i digitalni vstupy a snad i slusnou kvalitu. Uz jste ho nekod slysel? Jak je na tom s kvalitou zesilovace a prevodniku - napr. MSML M8 nebo soucasnych receiveru.

Nebo je lepsi se drzet rozdeleneho reseni kvalitniho zesilovace a dalsich krabicek zvlast.

Byl by to upgrade oproti Musical fidelity m3i (take 65W 8 Ohm) a k Cantonum Vento 890? Borec ho ma k BW CM8 sloupum.

Cena 400€

A Jeste jeden zajimavy kousek : ISEM Audio Elixis za 800€.

Diky za nazory
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 27. 6. 2017 05:21

No nevim, SMSL M8 stoji samostatne Vic jak 1/4 celeho Rotelu a zaklad tvori ESS Sabre 90xx chip narozdil od starsiho Wolfsona v Rotelu. Reseni per partes bude vzdy lepsi a modularnejsi.
Za dalsi, pro k Ventum chces takoveho "slabouckeho" partaka. Lide se Pak, divi ze jim chybi pri poslechu pevne basy, klid v nahravce a nevim co vsechno a resi tyhle prusvihy kabelama, misto kvalitniho zesilovace.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revellrevell 27. 6. 2017 13:21

kazdopadne diky za nazor, u zesilovacu je podle me ten rozdil poznat u DACu si nejsem uplne jisty.

Tak on i ten Rotel by stejne nemel byt zadne orezavatko, ale asi kvalit MF to nedosahne, je to dan za kompromisni reseni a cenu.
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 6. 2017 05:19

No orezavatko to docela je, radeji bych zkusil BVA, HYPA nebo cinske draky jako Vincent. DAC je slyset Mene to je jasne, ale rozhodne poznam zvuk CA Magic Plus vs muj SMSL M8.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mifko86 28. 3. 2018 15:30

zdravim chalani.mam doma tento maly zazrak https://hdgear.highdefdigest.com/43167/ ... eiver.html
mam to uz pomaly rok k plnej spokojnosti.momentalne riesim zapojenie subwooferu.asi jedina moznost je napojit to na jeden z vystupov na repro A alebo B.momentalne mam zapojene stereo Magnat Monitor Supreme 2002 na kanal A,takze B cko je volne.riesim filtraciu basov.co pouzit?logicky mi ide do woofru vsetko,v ratane stredov a vysok...cim to odfiltrujem.vdaka
mifko86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 29. 3. 2018 14:07

A to chceš jako aktivní nebo pasivní subwoofer? To, že jej připojuješ na reprosvorky neznamená, že subwoofer nemá vlastní zdroj napájení. Reprosvorky se mohou používat jen pro přenos signálu do subwooferu. Stejně tak má subwoofer již v sobě dolní propust, čili ti hraje jen basy.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mifko86 31. 3. 2018 12:41

mam pasivny woofer.ked ho pripojim,hra v nom vsetko...nieje to tak dobre.preto riesim nejaku filtraciu.mam DLD acoustics woofer.
Přílohy
dld.jpg
mifko86
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků