Receiver pro Mission 783

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Durannn 31. 5. 2017 17:12

Zdravím kluci a nadšenci audia, koupil jsem si před měsícem postarší Mission 783 a vyměnil tak ozvučení za bývalé sloupové TVM 335-50, abych se zvukem zase někam posunul ale už připojení Missionů mi bylo jasné že můj Harman/kardon AVR 5500 je na ně nestačí (75W/kanál)

Koukám tedy po nějakém starším AVR, co stál nový alespoň 30-40tis (minimálně střední třída), podporuje Bi-AMP (chci to zkusit, můj H/K ho nepodporuje) a hlavně má větší výkon na kanál. Na zahraničních webech jsem se dočetl, že si Missiony hodně rozumí s Yamaha receivery (bratr má Mission 702e + Yamaha A2 = skvělý zvuk, bohužel stará vlajková A2-ka nemá podporu novějších formátů), zároveň už chci i rozhraní HDMI, časem se budu zbavovat PC a vše poženu přes HDMI z NB nebo HTPC.

Měl by někdo nějaké tipy ? Koukám se teď po Yamaha V1900 či Denon 2708. Budu rád za každý tip či zkušenost.
Hlavně pro poslech sterea, občasné domácí Kino, také pro hudební nástroje - což se zase váže na kvalitu hudebního přednesu a dynamiku.
Durannn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 31. 5. 2017 18:55

A pointa kupovat AVR pro drtivy poslech ve stereo? Rozpocet? Co delenec Classe?
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Durannn 31. 5. 2017 19:22

Drtivý poslech bude stereo jako kulisa, tam si nebudu ucrkávat z detailního zvuku ALE tu a tam si k tomu sednu s kafíčkem v ruce a čistě si vychutnávám poslech - kvůli tomu bych ale nerad kupoval zvlášť stereo zesilovač a vedle něj měl ještě druhou krabici pro domácí kino. Když už, tak ať je to v jednom, proto chci i ty HDMI vstupy - pro domácí kino.

Rozpočet kolem těch 10tis, právě proto koukám po starších kouscích, je mi jasné že nový Receiver za takové prachy, olepený různýma 1000W nálepkama na čele... to asi nebude to pravé ořechové.
Durannn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 6. 2017 16:53

Chápu, musíš k tomu sám dospět. Každopádně na bazaru tolik nebudeš tratit případným prodejem a dostaneš se výš jak píšeš. Pak do startu určitě navrhuji zkusit: http://www.hifibazar.cz/seznam.asp?kategorie=2 . Sám jsem se tak posouval výš a bral z tama AVR Denon. Teď má slušné kousky a pokud oželíš marketingové pí...čuriny jako Dolby Atmos a nějaké Airplay nesmysly, budeš určitě spokojený.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Durannn 12. 6. 2017 23:13

Tak už mám doma Yamahu RX-V1900, zvuk perfektní. Zapojil jsem to rovnou do Bi-AMP režimu, změnil impedanci na 6ohm dle Mission specifikací, zvuk je fakt moc pěkný. Skvělá funkce je Pure Direct, AVR ze sebe udělá prakticky stereo zesilovač, vypne se všechno nastavení vč. displaye - jak hodně se to blíží klasickému stereu, to bych rád slyšel v porovnání s nějakým stereo zesilovačem kolem 15tis.

Jak bude čas, ještě zaexperimentuji s BI-AMPem a případně bez, jaký to má význam - zda to má zvukový význam.
Durannn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 6. 2017 10:01

Durannn píše:jak hodně se to blíží klasickému stereu, to bych rád slyšel v porovnání s nějakým stereo zesilovačem kolem 15tis.

Je velká pravděpodobnost, že by stereo zesilovač hrál lépe. 1000x prověřeným faktem je to, že přímé porovnání AVR vs stereo zesilovač stejné cenové kategorie nových přístrojů je jednoznačně ve prospěch sterea.

ALE, ceny AVR letí dolů mnohem rychleji než ceny stereo zesilovačů, zvlášť těch kvalitních. Takže dnes není problém koupit špičkový 8letý AVR kolem 20 % původní ceny. U stereo zesilovačů spíš 30-40 %. Tím se při BAZAROVÉM nákupu trochu smazává zvukový rozdíl mezi STEJNĚ DRAHÝM bazarovým AVR a stereo zesilovačem.

Při snaze o co nejlepší poměr cena/zvuk je ale pořád jasně vepředu stereo cesta.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Durannn 13. 6. 2017 16:31

S tím každopádně souhlasím. Problém ale je, jak jsem psal výše, že mít na všechno jinou krabici, to bych se za chvíli neměl kde pohybovat (v paneláku). Schválně jsem hledal něco kolem původní ceny 30-40tis, protože je mi jasné, že AVR žebrák za 7999,- z obchoďáku budě těžko srovnatelný s takřka jakýmkoliv stereo zesilovačem (pro poslech audia). Taky nejsem zastánce All-in-one krabic, ale s tím zesilovač jsem bohužel moc nemohl jinak, tak jsem to řešil alespoň takto. Už se děsím, až budu vybírat novou TV, plazmovky se už nevyrábí a ten "perfektní", namodralý obraz LED LCD, z toho by se chtělo člověku zvracet.
Durannn
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků