zapojení AV reciever přes HDMI

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod papulin 30. 5. 2017 18:38

Dobrý den,
potřebuji AV receiver kvůli digitálnímu zvuku, přes optical nebo HDMI. Našel jsem levný AUNA AV2-H388.

Když přivedu pres HDMI IN do receiveru PC a do HDMI OUT píchnu televizi, zůstane zvuk v receiveru rozveden do 5.1 reproduktorů a obraz půjde dál do TV?

Díky za objasnění, viz obrázek

Obrázek
papulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamilo 31. 5. 2017 07:57

Toto som našiel v popise tohoto prístroja na webe:
HDMI vstupy fungují pouze jako adaptér, který je určen pouze na připojení s televizorem přes výstup. Přes zesilovač se nedá přímo přehrát audio signál, ale přehraje se přímo na televizoru.
Takže tvoju požiadavku nesplnuje. Skús vyšší model alebo inú značku, možno bazár.
kamilo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinhamr 31. 5. 2017 08:44

Co to je za sra.ku značku? Vždyť tato funkce, je snad základním požadavkem AV Recieveru. Neumím si představit, že bych vedl třeba kupříkladu ze satelitu obraz zvlášť, a i zvuk zvlašť!
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod revellrevell 31. 5. 2017 11:05

co me se osobne moc nelibi je ta impedance 8-16 ohmu pro repro, i kdyz 6 ohmu by taky nemel byt problem.

Nevim za kolik ho muzes sehnat. Ale ja jsem si ted koupil pouzity Onkyo 636 za 5 tisic. Starsi jsou jeste o neco levnejis (ale uz to tak neklesa).

V podstate obrazova data do TV jdou stale a pak si muzes vybrat jaky dalsi signal pouzijes, v receiveru si musis nastavit, ze zdroj zvukoveho signalu PC je HDMI IN 1/2/3.

Osobne bych asi zustal u zavedenych znacek Onkyo, Denon, Pioneer, Sony, Yamaha, Marantz.
Naposledy upravil revellrevell dne 31. 5. 2017 13:41, celkově upraveno 1
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior

Odeslat příspěvekod martinhamr 31. 5. 2017 13:20

Onkyo také vřele doporučuji.. :-) Mám již třetí model a naprostá spokojenost.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod papulin 18. 6. 2017 21:08

Díky všem za odpověď. Právě jak píše kamilio, v popisu se o tom nějak divně zmiňují.
papulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 19. 6. 2017 18:11

Než za 4 tisíce koupit tento absolutní střep,tak na hifibazaru jsou luxusní stroje za solidní cenu....
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... /avr-2310/
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 765-titan/
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papulin 2. 10. 2017 17:04

DĚKUJI VŠEM MOC MI TO POMOHLO (půjdu do bazarového značkového)
papulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Durannn 3. 10. 2017 15:11

Zneužiji tady vlákna k otázce. Mám Yamahu AVR, RX-V1900 a všiml jsem si, že mi hraje stereo lépe přes Analog než přes HDMI, jak je to sakra možné ? :D Používám zvukovou kartu Infrasonic Quartet (to je jedna z lepších, ale i tak...). Vzhledem k tomu, že karta je pro tvorbu muziky, má 6,3mm konektory. V praxi to tedy vypadá tak ,že mám redukci na 3,5mm jack (takže už tady máme nějaký úbytek) a obyčejný cca 2,5m HAMA kabel (Jack <-> Cinch) do receiveru. Ten kabel už něco pamatuje, rozhodně bych ho nenazval HiFi.

Když přepínám mezi HDMI a analogem, rozdíl je opravdu dost znát na výškách a dynamice basů. Nechce se mi věřit, že má Yamaha má tak ošizené DA převodníky :hm :hm

PS: SW korekce mám úplně vypnuté, ono ta zvukovka vlastně ani žádný SW na tohle nemá, jen na řízení vstupu a vzorkovací frekvence.
Durannn
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků