ONKYO TX-NR905 vs Musical Fidelity m3i

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod revellrevell 24. 5. 2017 10:31

Zdravim,

chtěl bych se zeptat na váš názor. Mám v současnosti zesilovač Musical Fidelity m3i + Canton Vento 890 a planuji k němu dokoupit jeste DAC (libi se mi Audilab m-DAc), ale našel jsem v bazaru zajimavý kousek ONKYO Receiver TX-NR905 1000 W, je to nejvyšší receiver od Onkya a před šesti lety stál kolem 2000€. Logicky jsou receivery ve stejné cenové relaci vždy horší než zesilovač, ale myslím, že tato nejvyšší řada je dělaná bez kompromisů. Cena 250€.

Má to ještě jeden háček, ten receiver má problémy s ukládáním stanic v radiu (to je mi ale skoro jedno), možná by pomohl nový firmware.

Díky za názory
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 24. 5. 2017 12:23

Měl jsem 2xAVR,DVD,deck od Onkya, kupované nové v českých kamenných prodejnách a s každým komponentem této značky nějaký problém. Posílání do servisů a zpátky už mě přestalo bavit. Takže kdo chce šedivé vlasy bez barvení ať zkusí Onkyo. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revellrevell 24. 5. 2017 12:41

ja jsem kdysi koupil pro rodice AVR 504E a zatim bez problemu, ale pouzivaji jej jen jako zesilovac a uz to bude nejakych deset let. Ale je fakt, ze o problemech s Onkyem a HDMI se posledni dobou mluvi hodne.
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior

Odeslat příspěvekod geforce85 24. 5. 2017 12:45

Ja mam už 3 rok onkyo z nemeckého amazonu a ide ZATIAĽ bezproblémovo.
mobil: Pocox3
pc :Alienware17 R4 + lg 48cx
audio : Onkyo TX 8270 + Onkyo C 7030 + Klipsch rb-81 ii+ Klipsch R-10SW, Sony D-NE20, fiio e18,bv audio headamp
sluchadla: SONY MH1c , Sony MDR-10RBT,DUNU 1000
geforce85
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 5. 2017 06:32

Menit Music Fidelity za AVR Onkyo je opravdu "zajimavy" pocin a necekal bych zadnou hitparadu byt stal 2000e. Kdyz se clovek zamysli nad konstrukci AVR, nevidim duvod jit do AVR pokud nejde o premiove vyrobce v podobe deleneho AV processoru a koncaku 5.0 od Classe, tam uz bych verim, ze to bude hrat :-p. Na audiolab mdac se vykasli a kup si DragonFly. Testovano u kamarada co mel Audiolaba za 30k a strcili ho alespon na jeho sestave do kapsy.Pak mi rikal peknou historku, Dokonce jak v hifistudiu "deklasovali" distributora Audiolabu, kdy mu pustili DragonFly v domneni, ze hraje jeho Audiolab, a pak teprve MDAC. Pan jim s velkou pompou oznamoval jak se po prepnuti zvuk zhorsil az do okamziku, nez mu bylo oznameno, ze poslouchal DragonFlyje a prave pomlouva svuj distribucni vyrobek :D a usetrenych 25k dej do poradneho stereozesiku nez vobsourni AVR, pokud resis pouze 2.0 poslech.Apropo ta Canton Venta si zaslouzi lepsi STEREO zesik ;).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 5. 2017 07:41

revellrevell:
Tou výměnou by sis zvukově zřetelně pohoršil. Mám AVR podobné kategorie (60 tis. Kč v době, kdy byl nový) ve druhé sestavě a na stereo je zvukově na úrovni stereozesilovačů kolem 20-25 tis. max.
DAC můžeš vyřešit třeba tímhle velmi povedeným kouskem.

K tipu na AQ Dragonfly se nepřipojím. Když už některý z krabičkových AQ, pak Dragonfly Red, který je zvukově lepší než starší Dragonfly. Ale ani ten podle mě (na základě poslechu v mé sestavě) není nic moc, resp. zvukově odpovídá své kategorii. DAC integrovaný v mém stereozesilovači ho přehrál spolehlivě hlavně rozlišením, přirozeností zvuku a taky důrazem na basech.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 5. 2017 13:34

Mel jsem na mysli Reda (pokud je Black ten horsi) :). Jinak samozrejme kazdy to slysi jinak a zalezi na sestave. Kazdopadne jsem chtel poukazat na propastny cenovy rozdil MDACu a napriklad DragonFly Red. Nevyhodou DF je prechodka na cinch a celkovne absence optiky a dig.coaxu.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 5. 2017 15:48

AQ dělal/dělá tyhle USB DACy celkem 3:

- Dragonfly 1.2: starší, už se nevyrábí, výstup 1.8 V, DAC ESS 9023 24-bit, analog volume.
- Dragonfly Black: aktuální, výstup 1.2 V, DAC ESS 9010 32-bit, analog volume.
- Dragonfly Red: aktuální, výstup 2.1 V, DAC ESS 9016 32-bit, 64-bit digital volume ESS.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod revellrevell 26. 5. 2017 08:44

diky vsem za postrehy. Ted o vikendu jsem si trochu hral. Jak jsem rikal, do kuchyne jsem planoval ozvuceni: to jsem zatim vyresil receiverem Onkyo 636 a 2 regalovkami Victa.

A z dlouhe chvile jsem si porovnal ten Musical Fidelity s Cantony. Musim rict, ze jsem byl opravdu prekvapen. Basy nebyly pevne a horsi dialogy. Na druhou stranu musim rici, ze si mozek casem zvykne na vsechno.

Dalsi vec, co me u Onkya prekvapila, ze vazi mene nez generace z 2006 (504E). Predni deska, kolecko hlasitosti je z plastu je plast a celkove horsi provedeni. Jinak samozrejme spokojenost, ma to co jsem od toho ocekaval (Wifi, Bluetooth).

Ted bych mel ale otazku, jak propojit ten zesilovac dale, zatim pouzivam jenom sluchatkovy vystup z televize a jeste bych chtel nejaky streamer na hudbu. Takze bych to mohl vyresit bud treba SMSL 8 nebo prehravacem Pioneer N50 nebo Cambridge CXN.

Kdybych si casem chtel vyzkouset domaci kino, jak to vyresit? Receiver a pokazde menit draty nebo je nejake jine elegantnejsi reseni?
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 5. 2017 13:00

To je velka pravda, mozek si zvykne na mnohe a vse si musi "sednout" a hodne lidi pak tomu rika "zahorovani" napriklad kabelu ap. coz je podle me jen reakce mozku na neco nove v sestave.
Je to limitujici oproti AVR kdyz chces konektivitu, ale vse se da resit a za lepsi zvuk to stoji. Ja mam optikou propojenou TV s DAC (Xbox zapojeny rovnou do TV pres HDMI). Streamovani, NAS ad. audio/video pousteni resim pres USB z DACu do miniPC, ktere muzu ovladat navic z mobilu - bezi na KODI vs appka Yatse v mobilu. Digi koax v DACu mam pro strycka prihodu volny :). Jedine prepojovani je kdyz chci misto repro poslouchat sluchatka, tak prepojim vystupni cinche DACu do sluchatkace (lze resit rozbocovacem cinchu).
Nejde o zadne "best practices", ale namet jak se da obejit AVR.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků