Onkyo TX-RZ810 nebo PIONEER SC-LX501

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 6. 2017 12:45

No vždyť proto jsem psal, že papír snese vše... Odtud plyne nedorozumění. Petr.5 psal o reálném maximálním odevzdávaném výkonu ze všech kanálů, já také. Tys psal o papírových hodnotách platných pro provoz jednoho max dvou kanálů zároveň.

V reálné praxi je pak obrovitánský rozdíl ve zvuku mezi receiverem s 5x100 W (při max jednom kanále) a receiverem s poctivými 5x100 W (při 5 kanálech zároveň).

Je dobré na tohle upozorňovat, protože spousta méně znalých lidí si neuvědomuje, že není 5x100 jako 5x100 a výrobci toho pochopitelně čile zneužívají.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 6. 2017 17:20

Ano, asi jsme si nerozuměli. Pokud psané hodnoty (v manuálu nebo na prospektu) nazýváš papírovými, pak i tvůj Parasound Halo Integrated dává papírových 2 × 270 W, tak jako např. zde zmiňovaný PIONEER SC-LX501 2 × 200 W. Mimochodem, na AVR velmi slušný výkon.
Reálné hodnoty bývají vždy větší.

Jinak petr.5 se podivoval nad tím, že součet všech výkonů na kanál u AVR bývá zpravidla větší, jak jeho příkon a dostalo se mu ode mě poučení, že je to zcela v pořádku. Pokud by tomu nerozuměl, mohl a může se zeptat, tak jako ty, pokud tomu také stále nerozumíš. Myslím ale, že o této problematice je v tomto i v jiných vláknech informací více než dostatek.

Ano, je dobré ty, kteří tomu nerozumí, upozorňovat na to, že hodnoty udávaného výkonu u AVR platí v drtivé většině případů pro 2kanálový režim, tak jako u (stereo)zesilovače.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod matori 14. 6. 2017 20:56

Tak rozbor výkonových parametrů proveden, ale to na co jsem se zeptal jaksi neproběhlo. Opravdu dopátrat se něčeho a získat radu je .........
matori
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 6. 2017 05:32

Ja na predchozi strance vidim nekolik tipu na konkretni AVR... Ptas se hodne obecne a je pravda, ze na tohle tema je tady na foru hafec vlaken, ze kterych se muzes hodne dozvedet...

Mas tedy nejake upresneni, vlastni poznatky, tipy?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod matori 15. 6. 2017 20:52

pro Petulda
Vážený, dotaz jsem položil jasně. A obecně se neptám - ptám se na dva přesně definované modely dvou značek. Pokud nemáš odpověď A nebo B popřípadě proč ano nebo proč ne, nepiš mi své dojmy a postřehy z minulé stránky. To co jsi tu zatím na můj dotaz napsal není nic k mému rozhodnutí ani vlastně k poučení. Ale za snahu mne poučit o nedotazovaném ti přesto děkuji.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 6. 2017 21:36

matori: Co myslíš, jakou bys dostal odpověď na motoristickém serveru, pokud bys položil otázku bez dalšího, zda si máš koupit Octávii Combi nebo Golf Variant?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 6. 2017 23:05

matori:
Omlouvam se ti.
Kup si Onkyo TX-RZ810.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod matori 16. 6. 2017 20:50

Děkuji za odpověď. :-)

-- 16. 6. 2017 21:54 --

Denkez píše:matori: Co myslíš, jakou bys dostal odpověď na motoristickém serveru, pokud bys položil otázku bez dalšího, zda si máš koupit Octávii Combi nebo Golf Variant?


Je snad přesně specifikovaný model pro tebe jen jako auto nebo traktor? Já nevím jste tu odborníci a nečtete název tématu. Nebo snad pro odpověď potřebujete barvu stěn místnosti v které bude zařízení hrát? Nstačím se divit. Vybral jsem dva přístroje, které by mi vyhovovali a pořád někdo bádá proč tyto dva. Otázka zněla ten nebo onen.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 6. 2017 21:12

Na to, že sis přišel pro radu, to na můj vkus bereš za docela dost suverénní konec.

Stalo se tu 100x, že na začátku byla podobně striktní otázka. Diskusí s tazatelem se ukázalo, že si díky své menší erudovanosti v oboru třeba neuvědomil některé podstatné aspekty, dával příliš velký důraz na v praxi nepodstatné věci, nevěděl o některých alternativních možnostech, neuvědomoval si souvztažnosti mezi receiverem, bednama a prostorem atd. atd.
Pokud se totiž zeptáš, jak ses zeptal a nechceš slyšet nic víc, tak jediná správná a férová odpověď je "kup si kterýkoliv z těch dvou. Nebo jakýkoliv jiný.".

Ale stalo se tu také 100x, že si někdo jen přišel pro odsouhlasení své volby a za žádnou cenu nechtěl slyšet jinou odpověď než jen "vybral sis moc dobře".
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 6. 2017 22:18

Zjevně jsi nepochopil podstatu věci, a to že jak můj příměr s auty, tak tvoje volba mezi dvěma AVR, je v obou případech volba mezi v podstatě rovnocennými přístroji.
Ale dostal jsi rozhřešení od Petuldy, bez jakéhokoliv odůvodnění, tak si kup Onkyo TX-RZ810.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod matori 17. 6. 2017 12:37

Neberu to za rychlý konec. Jen se divím proč se tu hádáte o příkonu a výkonu, když se tážu na něco jiného. Jistě že se dá koupit i lepší či horší za méně ,více s větším či menším výkonem. Já prostě vyselektoval tyto dva přístroje a jen chtěl vědět, jestli je u některého z nich něco co ještě stojí za zvážení k rozhodnutí. Čistě technického rázu. Popřípadě s nějakým argumentem. Ale na to nikdo nereagoval. Ale vím zato kde ho kupovat, výklad o výkonu příkonu a ......... Nezlobte se na mne, anebo klidně zlobte, ale takto to dotazování nemá asi smysl. Buď vím a poradím, nebo nereaguji. Ještě horší je spustit polemiku o zástupném problému, který vznikl mezi dvěma osobami, byť jsou to odborníci. Nejsem proti tomu, když někdo navrhne další alternativu, ale podpořenou argumenty. Pak je to diskuze.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 17. 6. 2017 18:10

Ja by som este uvazil Yamahu RX-A1050, vo vypredaji je za 26000 (http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-audio-cz/eshop/1-1-AV-RECEIVERY/0/5/976-YAMAHA-RX-A1050-T). Je dobre hodnoteny aj pre stereo a naviac nema ani ventilator a ani bzuciace trafo...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zimcol 17. 6. 2017 19:18

Ja by som dal na zváženie aj MARANTZ SR-6011 . Výborný stroj. Pre domáce kino napojíš konfiguráciu až pre 5.2.4. Mám ho, hrá skvele, tiež nemá ventilátor. V porovnaní výbava/cena je na tom oveľa lepšie ako Tebou uvažovaný Pioneer a Onkyo, hoci určite sú to tiež kvalitné mašinky...
Zhodou okolností tu stručne porovnali všetky 3 AVR :
http://www.pc-magazin.de/vergleich/av-receiver-test-2016-vergleich-onkyo-pioneer-marantz-3196774.html
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matori 20. 6. 2017 11:09

Dík za rady a názory. Nastuduji , prokoumám.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod matori 23. 9. 2017 18:01

Tak jsem koupil Pioneer. Ve Vídni cena 730 E. Cena výtečná. Nedostatek absence českého manuálu. Jsem spokojený, i stereo hraje velmi dobře.
matori
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků