Denon PMA-720 + Bowers & Wilkins 685 S2

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PeterAlan 5. 5. 2017 15:23

Zdravím, v predajni Hi-Fi techniky mi odporučili kombináciu zosilňovača Denon PMA-720 a reproduktorov Bowers & Wilkins 685 S2. Chcem to na near-field počúvanie hudby, typicky jazz, blues, klasiku, ale aj iné. Rozpočet mám ~850 € (~23000 Kč), za túto cenu mi to vedia dodať.

Máte niekto skúsenosti s touto kombináciou? Ďakujem za každý názor.
PeterAlan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 5. 2017 15:56

Co bude zdrojem zvuku? Nebudeš potřebovat digitální vstup u zesilovače?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 5. 2017 16:45

Na to necekej zadnou jasnou a vseobecne platnou odpoved. Nikdo tu nezna ani tvou poslechovku ani tve preference zvuku. Vysledny zvuk nejvic ovlivni tva mistnost a umisteni beden a poslechoveho mista v ni.
Az daaleko za tim je vliv komponentu na zvuk.

Vseobecne hraji zesilovace Denon tehle kategorie moc prijemnym lehce muzikalneji (mekceji) ladenym zvukem s hezkou prostorovosti a jemnosti zvuku. Trosku postradaji drajv a riz.
A tyhle B&W se k nemu i podle me hodi - maji lehce sussi, ale perfektne dynamicky a detailni rychly zvuk. Coz by se mohlo hezky doplnovat. Vse plati samozrejme v ramci tridy.

Nepodcen stojany (pevne, tezke, idealne takove, ktere jdou vysypat piskem nebo kaminkama) a pod bedny hroty.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 6. 5. 2017 15:27

Tak toho Denona PMA-720 jsem měl.Poté když ho přehrál vintage zesík za 700 Kč a to o dost tak šel z baráku.Na styl hudby co preferuješ ,je ten zesilovač nedostatečný.Málo detailů ,a celkově je to slabota.Kup nějaký bazarový zesilovač,nebo přitlač o level výše.Pokud možno tak bez poslechu nekupuj.Vsadím boty ,že můj vintage zesilovač Nordmende pa 1050 + repro Q Acoustics 3020 (zesilovač 2000Kč repro 7600 Kč) přehraje ten Denon + B W. Poslouchám podobný styl a hraje to skvěle.Pokud máš možnost poslechni ty Q Acoustics 3020.S dobrým zesilovačem hrajou fantasticky.Přehrajou mnohem dražší regálovky.Jak již zaznělo ještě potřebuješ stojany.To je investice dalších asi 4000 Kč.Mám je na těchto a vypadá to super.
https://www.l-e.cz/norstone-walk-stand-d9737
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 5. 2017 19:30

Petisone, co clovek, to jina poslechovka, jine zvukove preference... Tvuj zesik neznam, ale ten Denon v ramci kategorie vubec neni spatnej, naopak. Treba ti jen ten vintage sedl do tveho vkusu. Nebo je opravdu objektivne lepsi. Oboje je mozny.

Netreba si tahat pindoury sazkama, komu to hraje lip ;-) . To se radsi vzajemne navstivte a spolu poslechnete, pokecejte. To ka vetsi smysl ;-) .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PeterAlan 6. 5. 2017 21:40

Nazdar, zdroj zvuku bude DAC, Steinberg UR12 (24-bit/192 kHz) pripojený cez USB do PC a cez audio kábel (cinch) do zosilňovača. Formát hudby bude (prevažne) kvalitný flac.
PeterAlan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fisalis 6. 5. 2017 22:26

Na akustickou hudbu určitě ne Bowers and Wilkins. Mrkni po značkách, jako jsou Xavian, Sonus Faber, některé KEF (ty sloupové Q500/700/900 nejsou vhodné).
Zesilovač bych vzal C326bee, perfektní zes, za ty peníze. dá se koupit za 10 tisíc.
zesilovač
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3366
bedny
například tyto
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... a-auditor/
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ian/perla/
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... enere-1-5/
http://www.hifionline.cz/hifibazar/koup ... enere-3-0/

Je to přes limit, ale občas se najde i něco levnějšího.
fisalis
Junior

Odeslat příspěvekod petison 7. 5. 2017 08:25

Petulda píše:Petisone, co clovek, to jina poslechovka, jine zvukove preference... Tvuj zesik neznam, ale ten Denon v ramci kategorie vubec neni spatnej, naopak. Treba ti jen ten vintage sedl do tveho vkusu. Nebo je opravdu objektivne lepsi. Oboje je mozny.

Netreba si tahat pindoury sazkama, komu to hraje lip ;-) . To se radsi vzajemne navstivte a spolu poslechnete, pokecejte. To ka vetsi smysl ;-) .

Tak u mě se otočilo více zesilovačů a vše byli základní řady z let 80-90 .A hrálo to lépe než ten Denon.Chce to rozhodně poslechnout a porovnat.
fisalis : dobrá nabídka,ale pro kolegu asi přes rozpočet.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 7. 5. 2017 09:34

Není moc důvodů, proč by ty staré zesíky měly hrát lépe. Ledaže by byl posluchač přesvědčen, že staré znamená lepší, a protože jsi věděl, jaký zesík hraje, tak je tvé tvrzení spíš tvůj pocit.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 7. 5. 2017 14:01

To se taky divím.Chtěl jsem nový zesilovač se zárukou,tak jsem si koupil toho Denona.Nebyl jsem spokojený se zvukem.Proto jsem ho prodal.Nordmende pa 1050 + repro Q Acoustics 3020 je zvuk plný detailů a to dříve s tím Denonem nebylo.Ty detaily by tam chyběli.Bylo to takové zastřené.Zkoušeno na více reproduktorech.Takže to nebylo tím,že by si nesedli repro se zesilovačem.Jinak na jednom zahraničním foru toho Denona také nedoporučujou.Takže potvrzují mojí zkušenost.S repro Dali Zensor 3 totální propadák.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fisalis 7. 5. 2017 14:05

Tak ty perly by se asi daly usmlouvat na nějakých 25 tisíc i se stojany, když se za 33 dají koupit nové se stojany. On tam prodejní cenu nemá a to už je +- to samé co 685 S2 a na jazz to bude určitě vhodnější. C326bee je myslím za 10 tisíc bezkonkurenčně nejlepší zesilovač v téhle ceně, pokud vyloučíme nějaké starší stroje, kde už je občas třeba něco vyměnit.

-- 7. 5. 2017 15:08 --

Co se týče toho staršího zesilovače, já nejsem žádný velký technik, ale například jsem ve dvou srovnávali monobloky Xindax asi za 35 tisíc kus s předezesilovačem za asi 30 tisíc. dohromady tedy sestava za nějakých 100 tisíc, filtrace asi 100 000 uF na kanál a složitosti jako prase. Pak jsme zapojili C326bee a ten hrál o třídu lépe ve všem. Ono prostě někdy na ucho je příjemný jednoduchý zesilovač, než nějaké přehnané složitosti, to je prostě celkem mnoha lidmi ověřený fakt. Druhá věc je, že ty Xindaky jsou takové trochu dráteničiny, ale prostě přes super papírové parametry to vůbec nehrálo dobře.
Naposledy upravil fisalis dne 7. 5. 2017 14:08, celkově upraveno 1
fisalis
Junior

Odeslat příspěvekod petison 7. 5. 2017 14:08

Souhlas ty perly ideál na klasickou hudbu.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 5. 2017 14:25

Platprde, technik opravdu nejsi. Ani velky ani maly. Viz napr. vedlejsi vlakno o tolerancnim pasmu reprosoustav.

A vymyslenou prihodou s neexistujicimi monobloky a predzesem Xindak uz jsi tu zkousel argumentovat, kdyz ses jeste nemusel vlamovat do zavrenych dveri zakladanim novych a novych nicku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 5. 2017 15:57

fisalis píše:Tak ty perly by se asi daly usmlouvat na nějakých 25 tisíc i se stojany, když se za 33 dají koupit nové se stojany.


Mozem poprosit odkaz na nové Perly za 33000 so stojanmi...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků