Výběr AV receiveru pro reprosoustavu Canton Chrono SLS 790DC

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denis30 16. 4. 2017 18:43

Dobrý den.
Rád bych Vás požádal o radu s výběrem AV receiveru. V jiném tématu jsem tady řešil výběr reprosoustvy, pro kterou jsem se už asi rozhodl - měla by to být Canton Chrono SLS 790 DC, ale teď k tomu potřebuju ještě dopasovat nějaký slušný AVR.Chtěl jsem pořídit Denon AVR-X3200W, ale obdržel jsem názory, že tyhle bedny by si zasloužily něco pořádnějšího. Nebráním se bazarovému zboží, ale byl bych rád, aby měl AVR i nové funkce, jako třeba DLNA, ovládání přes Android, internetové rádio, podporu videa 4K, ARC...
Také jsem už na více místech četl, že reprobedny Canton si nejlépe rozumí s AVR Denon. Tak nevím, zda zúžit výběr už jen pouze na Denon, nebo třeba i koukat po Onkyo, Yamaha...?

Poradíte mi prosím?
Předem Vám všem děkuji za příspěvky.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 16. 4. 2017 19:59

Já bych to nehrotil, podle mne ten X3200W bude v pohodě stačit, pokud bys byl schopen rozbít prasátko, tak se dá az 40 tisíc koupit X5200W
http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/dopro ... r/?katID=1

-- 16. 4. 2017 21:04 --

pokud oželíš nejnovější dekodéry, čelní USB a 4K, a Androida tak se dá za 7500 koupit tohle
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3391
s tím, že až za pár let budeš to 4K skutečně potřebovat, tak ho vyměníš za novější.

-- 16. 4. 2017 21:09 --

nebo pak klasický bazar no
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... er-sr7005/
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -avr-3311/
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... r-avr4311/
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 16. 4. 2017 20:50

Ten Denon X5200W by byl fajn, ale to už je přes limit. Koupit něco levnějšího bazarového bez 4K a vyměnit ho, až bude 4K aktuální by byla taky volba. Jenže AVR bez 4K asi postrádá i ostatní fce jako DLNA, ovládání z Androida, atd...,že?
Kdyby se povedlo sehnat třeba za rozumnou cenu Denon X4200W, byl by to oproti X3200W znatelný posun?
A co třeba Onkyo TX-RZ 900, popř.RZ 800, jak by jste ho hodnotili oproti Denonům uvedeným výše?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 16. 4. 2017 20:53

DLNA mají všechny ty AVR co sem postoval, to mají veškeré avr cca od roku 2010, některé i dříve
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 16. 4. 2017 21:12

A co to Onkyo TX-RZ 900, popř.RZ 800, vs. Denon X4200W, bude to velký kvalitativní posun oproti X3200W, nebo posun hlavně jen v ceně?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 16. 4. 2017 22:22

Já bych být tebou koupil tu novou X3300W
https://www.alza.cz/denon-avr-x3300-cer ... 633381.htm

nakalibruješ si ty bedny Audissey a zapneš dynamický ekvalizér a budeš mít macatý plnorozsahový zvuk v celém frekvenčním spektru i bez SW při jakékoli hlasitosti
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 4. 2017 07:50

Denis30:
Ptas se dokola na to same, co uz ti tu vic lidi odpovedelo.
Novy AVR kategorie kolem 20 tis. Cantony rozehraje a pokud neuslysis srovnani s necim lepsim, bude ti to stacit a zvuk se libit.
Bazarovy AVR za podobnou cenu (ale puvodne 3x drazsi) bude hrat zretelne lepe a zvukove bude Cantonum adekvatnejsi. Pritom na funkcich nijak vyznmamne tratit nebudes (treba v pripade toho Denona 4311).

K tomu 4k: psal jsi, ze pozorovaci vzdalenost TV mas 5 metru. Pokud nemas nebo neplanujes mit TV s uhloprickou alespon 65''+, pak je 4k uplna zbytecnost. Rozdil v rozliseni obrazu oproti FHD nepoznas.

A k Audyssey: to je jen takova berlicka, ktera provede velmi castecnou ekvalizaci frekvencniho prubehu. Dodavane mikrofony jsou bohuzel nekalibrovane a jejich odezva se ve srovnani s kalibrovanym mikrofonem lisi v zavislosti na frekvenci i o 10 dB, tzn. o nejake presnosti nastaveni nemuze byt rec. Navic diky malemu poctu upravovanych frekvenci a tim padem velke sirce jednotlivych filtru je v pripade hodne problematicke akustiky vysledek spis k placi nez radosti. Platprd spravne pise, ze zvuk bude macaty, ale ztrati kvalitu - rozliseni, jemnost, lokalizaci. Macaty zvuk je fajn na akcni film. U hudby zacne brzo vadit a otravovat, protize je neprirozene nevyrovnany.
Zvuk bez Audyssey byl zretelne tonalne vernejsi a informacne bohatejsi.
Takto to plati pro Audyssey MultEQ XT v NADu T775 s originalnim mikrofonem. Srovnaval jsem s kalibrovanym mikrofonem UMIK-1. Zvuk pred a po kalibraci se svou hlavni sestavou.

Navic je treba si uvedomit, ze Audyssey NEresi akustiku mistnosti. Tzn. odrazy, fazovy posuny, dozvuk, ktere maji na vysledny zvuk mnohem vetsi vliv (zvlast pri poslechove vzdalenosti 5 m) nez nejaka pripadna frekvencni nevyrovnanost.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sands1 17. 4. 2017 10:30

Samozrejme je nezmysel, že 3x drahší AVR bude hrať lepšie ( btw termíny že to bude hrať lepšie to sú tiež také vyjadrenia o ničom) to je typický mýtus, ktorý šíria neznalí ľudia na fórach.
Pokojne chod aj do DENON AVR-X3200W ak ti funkcie vyhovujú a môžeš byť v klude, aj ked nestojí 3x viac
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 17. 4. 2017 10:46

Děkuju Vám za rady a omlouvám se,jestli se opakuju.Nejsem v téhle problematice vůbec zběhlý a potřebuju se rozhodnout.O spoustě funkcí ani nevím, k čemu jsou, ale když na některé z nich někdo z Vás upozorní (jako např.platprd ohledně Audyssey),zjišťuju, že by se opravdu hodily.Takže ani přesně nevím, na co se hlavně zaměřit, aby AVR umělo, proto možná mé hloupé dotazy.
Ten DENON AVR-X3200W bych mohl mít nový cca o 6tis. levněji, než se dnes prodává DENON AVR-X3300W,proto k němu směřuju a zjišťuju, zda bude dostatečný, nebo sahat hlouběji do kapsy.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 4. 2017 11:54

Denisi, motas se v kruhu.
Prosimte obetuj jeden den svyho casu a zajed si oba receivery (nebo jim adekvatni s trojnasobnym cenovym rozdilem) nekam poslechnout a porovnat. Neuslysis je na svych bednach a ve sve akustice, ale udelas si dobrou predstavu o zvukovych rozdilech.

Popr. jestli jsi z Prahy nebo bys prijel, rad ti predvedu zretelny zvukovy rozdil mezi 60 tisicovym AVR hodnocenym jako zvukove vynikajici v ramci sve kategorie a 100tisicovym stereo zesilovacem.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 17. 4. 2017 12:12

Petulda píše:Denis30:
Ptas se dokola na to same, co uz ti tu vic lidi odpovedelo.
Novy AVR kategorie kolem 20 tis. Cantony rozehraje a pokud neuslysis srovnani s necim lepsim, bude ti to stacit a zvuk se libit.
Bazarovy AVR za podobnou cenu (ale puvodne 3x drazsi) bude hrat zretelne lepe a zvukove bude Cantonum adekvatnejsi. Pritom na funkcich nijak vyznmamne tratit nebudes (treba v pripade toho Denona 4311).

K tomu 4k: psal jsi, ze pozorovaci vzdalenost TV mas 5 metru. Pokud nemas nebo neplanujes mit TV s uhloprickou alespon 65''+, pak je 4k uplna zbytecnost. Rozdil v rozliseni obrazu oproti FHD nepoznas.

A k Audyssey: to je jen takova berlicka, ktera provede velmi castecnou ekvalizaci frekvencniho prubehu. Dodavane mikrofony jsou bohuzel nekalibrovane a jejich odezva se ve srovnani s kalibrovanym mikrofonem lisi v zavislosti na frekvenci i o 10 dB, tzn. o nejake presnosti nastaveni nemuze byt rec. Navic diky malemu poctu upravovanych frekvenci a tim padem velke sirce jednotlivych filtru je v pripade hodne problematicke akustiky vysledek spis k placi nez radosti. Platprd spravne pise, ze zvuk bude macaty, ale ztrati kvalitu - rozliseni, jemnost, lokalizaci. Macaty zvuk je fajn na akcni film. U hudby zacne brzo vadit a otravovat, protize je neprirozene nevyrovnany.
Zvuk bez Audyssey byl zretelne tonalne vernejsi a informacne bohatejsi.
Takto to plati pro Audyssey MultEQ XT v NADu T775 s originalnim mikrofonem. Srovnaval jsem s kalibrovanym mikrofonem UMIK-1. Zvuk pred a po kalibraci se svou hlavni sestavou.

Navic je treba si uvedomit, ze Audyssey NEresi akustiku mistnosti. Tzn. odrazy, fazovy posuny, dozvuk, ktere maji na vysledny zvuk mnohem vetsi vliv (zvlast pri poslechove vzdalenosti 5 m) nez nejaka pripadna frekvencni nevyrovnanost.



Petuldo opět lžeš, Audissey naopak akustiku místnosti řeší, je to její uplně základní funkce (ono to dojde i těm méně mentálně zdatným z toho, že ta kalibrace probíhá na 8 různých místech). Stačí o pár metrů pohnout nábytkem a celá kalibrace vypadá uplně jinak. Další věc je, že pokud jí chceš používat, musíš zapnout dynamický ekvalizér, což je snad logické, jinak nastává to co si napsal ty, že je zvuk nezřetelný, což je logické, pokud nemáš nastavenou ekvalizaci podle hlasitosti ale staticky na úrovni měření. Nepleť se do věcí, kterým nerozumíš, už sem ti to psal několikrát!!! Ty tvé lidové názory ožralého traktoristy si nech někam do hifinázorů.

-- 17. 4. 2017 13:30 --

Navíc ty máš nějaké 7 let staré AVR z dob, kdy by Audissey v počátcích, to se nedá srovnávat s tím, jak vypadá v dnešních přístrojích.

-- 17. 4. 2017 13:45 --

The AVR-X3300W features Audyssey MultEQ XT32 automatic room acoustic correction. Using the supplied measurement microphone, MultEQ XT32 analyzes each speaker's output (including the subwoofers) at up to 8 measurement locations and generates precision digital filters that optimize each channel for the correct frequency and time domain response. Audyssey Dynamic Volume smoothes out annoying jumps in volume (such as TV commercials), letting you listen at lower levels and still enjoy clear dialog, music and sound effects. Audyssey Dynamic EQ provides precision tonal tailoring for full range clarity at any listening level.

The latest Denon audio video products use Audyssey MultEQ for simple, accurate set-up and calibration of your system to the room in which it's used. But now you can go further with the Audyssey MultEQ Editor app, going "under the hood" to view and adjust settings for detailed tuning – allowing you to customize the sound more precisely to the specific problems in your room, and tailor the sound to your personal preferences. With this comprehensive app, you can harness the power of Audyssey MultEQ to take total control of the way your home cinema sounds.


This app will allow you to:
View the speaker detection results, to check correct installation.
View before and after results of the Audyssey calibration, making it easy to identify room problems.
Edit the Audyssey target curve for each channel pair to suit your tastes.
Adjust the EQ frequency adjustment range for each channel pair.
Switch between 2 high frequency rolloff target curves.
Enable/Disable midrange compensation to make the vocal region brighter or smoother.
Save and load calibration results.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 17. 4. 2017 13:06

sands1 píše:Samozrejme je nezmysel, že 3x drahší AVR bude hrať lepšie ( btw termíny že to bude hrať lepšie to sú tiež také vyjadrenia o ničom) to je typický mýtus, ktorý šíria neznalí ľudia na fórach.
Pokojne chod aj do DENON AVR-X3200W ak ti funkcie vyhovujú a môžeš byť v klude, aj ked nestojí 3x viac

no vida, nedávno mě tady někdo označil za borce a během pár dní je ze mě neznalý člověk, časy se holt mění :)
- tento "mýtus" jsem si totiž osobně ověřil...

Denis30:
nevím jako ostatní, ale já nepsal, že D 3200 nebude hrát dobře, ale naprosto souhlasím s Petuldou, že bazarový AVR v 2-3x vyšší ceně nového bude hrát podstatně lépe, proto bych těch 20 vrazil raději do bazaru
(záleží samozřejmě na repro, pokud stojí za prd, tak je nerozehraje ani AVR za 100)

Audyssey:
jsem udělal a od té doby to používám, prostě mám rád ten "macatý" zvuk. na filmy a koncerty to je parádní a i na stereo se to dá - samozřejmě pokud někdo vše honí přes direct, tak ten spokojen nebude.
do jaké míry Audyssey napraví akustiku místnosti netuším, ale já jsem spokojen (na poslech mám ovšem dost dobré podmínky, takže AVR asi moc práce neměl)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 4. 2017 15:34

Platprde, metoda osobních útoků a sprostosti jako prostředek k zakrytí neznalosti a nejistoty nefunguje. Kdykoliv můžeš moje konkrétní výroky citovat a vyvrátit je faktickým argumentem. Proč to neděláš a jen trousíš nadávky, je zřejmé nám oběma... A dovol, abych tě upozornil, že systém, o kterém trousíš své dezinformace se nejmenuje Audissey...

Ale k věci: Audyssey logicky řeší jen některé aspekty akustiky a to ještě jen velmi částečně. Z logiky věci nemůže řešit a neřeší problematiku stojatého vlnění, odrazů a s nimi souvisejících fázových posuvů a neřeší ani dozvuk. Co Audyssey dělá je to, že napravuje frekvenční charakteristiku a upravuje časování zvuku z jednotlivých kanálů. S tou frekvenční charakteristikou je to ale dost diskutabilní (v porovnání se skutečnou ekvalizací), protože Audyssey disponuje jen omezeným počtem frekvencí, které upravuje a neumí efektivně pracovat se strmostí filtrů a tvarem křivky.
Dalším problémem Audyssey je, že kalibruje každý kanál zvlášť, ale už se nestará o to, co se se zvukem stane, když hraje víc kanálů dohromady. To v akustiky nesymetrických místnostech / umístění repro zanese do zvuku nechtěné zkreslení frekvenční charakteristiky.
V neposlední řadě je výrazná frekvenční nevyrovnanost měřících mikrofonů bez možnosti kompenzace (Audyssey). Křivým pravítkem nelze udělat rovnou čáru.

Jistě, v reklamním letáku výrobce to působí lákavě, ale realita je jiná...

platprd píše:Další věc je, že pokud jí chceš používat, musíš zapnout dynamický ekvalizér, což je snad logické, jinak nastává to co si napsal ty, že je zvuk nezřetelný, což je logické, pokud nemáš nastavenou ekvalizaci podle hlasitosti ale staticky na úrovni měření.

Tohle je tak, jak jsi to napsal holý nesmysl dokazující, že zase jen vaříš z vody, ale nemáš odpovídající znalosti a hlavně vlastní reálnou zkušenost.
Kalibrace a dynamický ekvalizér jsou dvě odlišné věci. Kalibrace se snaží srovnat frekvenční odezvu. Dynamický ekvalizér je jen lépe znějící popis fyziologické regulace. Kalibrace upraví frekvenční křivku a tuhle frekvenční křivku aplikuje na výstupní signál při jakékoliv hlasitosti. Dynamický ekvalizér k tomu přidá fyziologickou úpravu křivky, je tedy jakousi nástavbou kalibrace především pro nízké hlasitosti.
Ani v nejmenším tedy neplatí, že "pokud jí (kalibraci) chceš používat, musíš zapnout dynamický ekvalizér". Pokud je kalibrační křivka nastavená a zapnutá, je aplikována na výstupní signál bez ohledu na to, jestli je dynamický ekvalizér zapnutý nebo ne.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 17. 4. 2017 15:46

Zase další hromada blbostí. právě proto, že Audissey upravuje charku podle akustiky místnosti, je jasné, že se musí dynamicky ekvalizovat, aby se charka měnila dynamicky v závislosti na hlasitosti. Protože, když přizpůsobíš charakteristiku dle místnosti, při řekněme 60 dB, tak nemůžeš uplatňovat stejnou úpravu frekvenční charakteristiky repro i při 90 dB, to pochopí i ten ožralý traktorista z JZD.

Jinak pokud si myslíš, že Audissey nedokáže z měření jednotlivých reproduktorů spočítat kompletní akustiku místnosti, tak to opravdu se nemáme o čem bavit.

-- 17. 4. 2017 16:55 --

A jestli ses urazil, tak to není moje starost, použil jsem pouze inverzně termíny, kterými mne tady častuješ ty.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 4. 2017 17:49

Denis30: Požaduješ multikanál, tj. počítáš s tím, že zamýšlené Canton Chrono SLS 790 DC časem doplníš o centr a efektové kanály nebo zůstaneš jen u sterea? To je docela zásadní informace, která zde zatím nezazněla.
Pokud požaduješ multikanál, potom AVR je nutností a např. Denon AVR-X3200W bude dobrá volba.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků