Vyber stereo AVR k stlpom Magnat Quantum 505

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tabletsanei 27. 3. 2017 13:51

Vyberam AVR s funkciami pre stereo stlpy Magnat Quantum 505 160/300W 4-8 Ohm. Repro ma vzadu 4 svorky (bi-wire?) alebo moze to byt aj bi-amp?
Kable mam 2x4mm svorky.

Na AVR pozadujem:
LAN RJ45 konektor (pripadne wifi)
DLNA
USB konektor na citanie mp3 a flac z usb klucu/disku
Bluetooth
TV vstup (opticky vstup alebo HDMI) - aby to prehralo zvuk aj z novych filmov 4k, DTS, Dolby,....
DLNA
Internetove radia
FM radio
Displej
Korekcie basy a vysky
Moznost ovladania cez aplikaciu v mobile

Moze byt aj bazar, ktory si nazivo vyskusam.
Cena co najnizsia.

Da sa vybrat trebars Yamaha R-N401 ale davat 450e mi pride uplne zbytocne.
Pocuvat sa bude na nizkej hlasitosti, takze nejake vykony netreba. Mam rad taky bumcink zvuk.
Nejake tipy na nieco lacnejsie?
Přílohy
magnat505.jpg
input
magnat505.jpg (43.49 ) Zobrazeno 2760 krát
kable.jpg
kable
kable.jpg (36.65 ) Zobrazeno 2660 krát
tabletsanei
Junior

Odeslat příspěvekod tabletsanei 28. 3. 2017 14:30

tak mam prvych kandidatov:
Yamaha R-N402D
http://usa.yamaha.com/products/audio-vi ... rs/r-n402/
-nema HDMI, co teda filmy s Dolby, DTS,...

Harman/Kardon 3770
http://www.harmankardon.com/veterans-day/HK+3770.html

co je lepsie?
tabletsanei
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 28. 3. 2017 15:23

co je lepší netuším, já bych si vzal Harmana, ale ani s Y. neuděláš chybu
HDMI nepotřebuješ, obraz povedeš přímo do TV a zvuk třeba optikou do receiveru
problém by mohl nastat u zvuk. formátů DTS HD, případně HD Audio - ty by ale měl receiver převést na DTS, takže tě to nemusí trápit (navíc stejně pojedeš ve stereu)
co k tomu budeš vlastně připojovat?
menší oprava: DTS HD přes optiku asi neproleze, takže k převodu dojdu už v přehrávači
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tabletsanei 28. 3. 2017 15:58

Primarne to je na hudbu, ktoru prehravam z usb, bluetooth, NAS.
Pripojim tam TV Samsung ue46f6400 cez opticky vystup, staci mi aby to aj vo filmoch ktore maju zvukovu stopu 5kanalovu hralo stereo. hlavne aby to hralo :)

Neviem ci TV robi downmix z priestoroveho zvuku na stereo cez opticky vystup, alebo co z toho standartne leze?

Inak film sa pusti z PC cez HDMI do TV alebo priamo z USB HDD pripojenom k TV, popripade DLNA zo siete.
tabletsanei
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 28. 3. 2017 16:14

hrát to bude, neboj :)
ono stanic, které vysílají prostorově moc není a navíc se mi z TV jeví (např. proti BR playeru) zvuk dost mizerný.
možná by stálo za úvahu koupit nějakou přehrávací krabičku a nemusel bys přehrávat z TV (která mívá s některými formáty a kodeky problémy) a ani pouštět PC...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.5 28. 3. 2017 16:28

Yamaha R-N 402 je mdlá a slitá na basech. Jestli si můžeš dovolit připlatit, ber Harmana HK 3770. Za ty peníze, co se se prodává, hraje výborně. Má to dynamiku a drajv, baví to...
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 3. 2017 20:50

Harman HK 3770 je mdlý a slitý na basech. Ber Yamahu R-N402. Za ty peníze, co se se prodává, hraje výborně. Má to dynamiku a drajv, baví to...
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 29. 3. 2017 09:13

koukám, že tady někdo večeřel vtipnou kaši... nebo byla spíš debilní?

přemýšlel jsem, za co je to poslední varování, no a už to tuším :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tabletsanei 29. 3. 2017 10:06

leroj píše:hrát to bude, neboj :)
ono stanic, které vysílají prostorově moc není a navíc se mi z TV jeví (např. proti BR playeru) zvuk dost mizerný.
možná by stálo za úvahu koupit nějakou přehrávací krabičku a nemusel bys přehrávat z TV (která mívá s některými formáty a kodeky problémy) a ani pouštět PC...


nejde mi sa mozrejme o stanice, tie su v stereo. ide o to ked si raz za polrok pustim 1080p film a v tom byva priestorovy zvuk, tak nech mi to doma retazec prehraje v stereo.
Prehravaciu krabicku nechcem, to byvaju nejake zbastlene androidy.. vsetko prehram na notasi (win/linux) a Samsung tv prehrava 99% formatov a to mam aj 10GB mpeg4 ....

-- 29. 3. 2017 11:12 --

takze to ako existuju dva AVR ktore splnaju moje poziadavky na funkcie? nejake minulorocne alebo starsie modely ktore su na bazare a splnaju moje poziadavky?
nehladam ferrari, len obcas si chcem pocuvnut doma hudbu, a vacsinou to bude sluzit aj tak ako zvukova kulisa pri rodine. Ani sa mi nechce skladat aparat podla hifi filozofie z jednotlivych kusov, kde bude isto vyssia kvalita. Bola by to isto zabava ale teraz na to neni cas...
tabletsanei
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 29. 3. 2017 12:49

Toto je ten tvůj problém
tabletsanei píše:Na AVR pozadujem:
LAN RJ45 konektor (pripadne wifi)
DLNA
USB konektor na citanie mp3 a flac z usb klucu/disku
Bluetooth
TV vstup (opticky vstup alebo HDMI) - aby to prehralo zvuk aj z novych filmov 4k, DTS, Dolby,....
DLNA
Internetove radia
FM radio
Displej
Korekcie basy a vysky
Moznost ovladania cez aplikaciu v mobile


v bazaru se dá najít dost slušných kousků, ale ty funkce co požaduješ mají až ty novější (a dražší)
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/stereo-receivery/harman-kardon/55022-hk-3770-vystavni-zaruka-top-stav/ sleva není velká, ale je tam plná záruka
leroj
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků