Stereo zosilovac

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 4. 2017 06:04

Denkez:
Stále operuješ s vágními výrazy typu "menší než malý", "výrazně jinak" aniž bys je uměl vysvětlit. Takové příspěvky pak postrádají jakýkoliv význam.
Nicméně souhlasím, že tahle Yamaha se zvukově bude řadit k dnešním podobně stavěným zesilovačům (2x110 W do 8 Ohm pro 20 Hz - 20 kHz při THD+N<0.015%, DF 200 pro 20 Hz - 20 kHz), což není kategorie prdítek za 10 tis.

platprd:
O bednách tu nikdo nepíše.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 3. 4. 2017 13:35

Nemluvil, ale je to stejný blábol, mi řekni co se změnilo v repro od začátku 80. let třeba? NIC a co to značí? NIC. Ve skutečnosti je to totiž tak, že tenhle elektrodynamický systém je už dávno pravěk a tak minimálně 20 let přesluhuje, a ty tady blábolíš něco o nulových změnách konstrukce AB
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 3. 4. 2017 14:20

Petulda:
- nevšimnul jsem si, že bych v tomto vláknu hovořil o změnách "menších než malých", to ovšem neznamená, že tyto změny neexistují,
- jsem rád, že AVRko s výkonem udaným v manuálu např. 2 × 110 W už i podle tebe tento výkon skutečně dává,
- zesilovač srovnatelný není zesilovač identický, za srovnatelné se dají považovat i zesilovače s nepříliš rozdílným výkonem s obdobnou topologií,
- já žádnou kategorii 10kKč nestanovil - to má být podle tebe hranice pro "spotřebku"?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 4. 2017 08:33

platprd:
Když se podívám na 40 let staré reprosoustavy a na dnešní reprosoustavy, vidím mnohem větší rozptyl materiálů ozvučnic, jejich mnohem lepší mechanické vlastnosti, mnohem lepší odladění. To samé platí pro reproduktory, jejich T-S parametry, technologie motorů a magnetů.

U A/AB zesilovačů tahle poměrně zřetelná evoluce nenastala.


Denkez:
Opět reaguješ na své dojmy a výmysly, popř. významově upravený můj text, ne na jeho podstatu = trollíš.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mdeejay 13. 8. 2017 13:05

platprd píše:Hifisti jsou posedlý tím, že se zvukem se nesmí nic upravovat, však si přečti co psal uživatel Leony5, prostě to chtějí bez mršítka, které je vhodné tak na diskotéky. Pokud to teda někdo chcete vyzkoušet, tak se můžeme klidně dohodnout na zápůjčce.


Děkuji za typ. Koupil jsem dynamický procesor Behringer SX3040 - viz http://ecx.images-amazon.com/images/I/B1Vc1x0Vw3S.pdf.
Nečekal jsem od toho nic moc, ale byl jsem mile překvapen. Hlavně rozšířením dynamiky, hloubky a rozšíření basové složky a otevření prostoru zvuku. Za pár korun super !
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků