AV receiver alebo stereo

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod peedro 12. 2. 2017 14:54

Ahoj, zariadujem obyvacku a prisilel na radu aj nejaky ten zvuk. Neviem sa rozhodnut ci mam ist cestou AV receivera alebo sterea. Totiz rozhodol som sa, ze pojdem do stlpovych repro v rezime 2.0 + 2.0 repro na terase.
Obyvacka 45m2 spojenena s jedalnou. Predelena sedackou, ktora je umiestena od TV cca 3-3,5m.
Zdroj obrazu bude, SAT prijimac, prehravac s KODI, youtube, NAS server. Hudba streamovanie z NAS.
Pomer sledovania TV a hudba 70/30. Av receiver by som chcel z dovodu aspon nejakeho virtualneho zvuku (ako napr. Virtual CINEMA DSP od YAMAHA RX-V481) streamovania, pripojenia dalsej miestnosi a viac moznostiam. TV ma dostatovny pocet HDMI tam problem nieje. Alebo ma napr vyznam prehnat SAT cez AV receiver, bude obraz lepsi ak to bude prevzrorkovavat AV receiver do full HD, alebo to zvlada dostatocne TV. TV je plazma 55ST60. Rozpocet aj s repro mam do 1000,- EUR Ma vyznam ist do AV receivera?
Alebo sa na to vykaslat a ist radsej do sterea.

Repro mam k tomu vyhliadnute ako zaklad teufel ultima-40mk2
ak to ma vyznam tak aj drahsie - q-acoustics/3050
- Cambridge Audio Aero 6
- Tannoy Eclipse Three prip. mercury 7-4
- Canton GLE 496
- monitor-audio-bronze-5
Som v tom uplny amater, nieco som nastudoval, precital diskusie ale nikde som na to nenasiel dostatocnu odpoved, preto dakujem za kazdu radu.
peedro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 12. 2. 2017 16:01

Fujfely bych nekupoval, to je repro jak hypermarketu. Na tak velký prostor z toho výběru asi jedině ty Q3050. nebo pak nějaký bazar. Pokud Bronze, tak jedině ty větší Bronze 6. Základní řada tannoy eclipse a mercury stojí taky za fujfel.

-- 12. 2. 2017 17:10 --

Jinak řady LE a GLE od Cantonu jsou skutečně BLE, tam bych začínal u řady Chrono
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3351
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3355

-- 12. 2. 2017 17:26 --

Z mého pohledu je to asi jednoznačně pro Q3050, ve své ceně jsou to těžko překonatelné bedny do prostoru jako máš ty, protože umí i dost basu a současně mají i vyvářený zvuk a nestojí horentní sumu. A nevypadají vůbec špatně, byť za bílý a černý lak se relativně dost připlácí.

jenom jsem nepochopil, jestli požaduješ výkonový výstup do další místnosti a přehrávání jiného obsahu v té další místnosti. Pokud by stačil i linkový výstup, tak by stačil asi v podstatě jakýkoli stereo receiver s linkovým nebo pre-out výstupem, který by si si zesílil až aktivním repro v další místnosti. Čili by nebyl potřeba AV receiver.
Naposledy upravil platprd dne 12. 2. 2017 16:36, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 2. 2017 16:31

Q3050 jsem slyšel včera a skoro jsem je koupil, hrajou fakt výborně a na kino je to určitě dobrá volba, nicméně nakonec jsem vybral reproduktory RIHA nano M BASIC a ty jsou aspoň podle mojich uší prakticky ve všem lepší. Podání prostoru, basy, vokály...hlavně jsem se přesvědčil o tom že bedny je prostě potřeba slyšet a nedělat si žádný předsudky, ty RIHA se fakt nezdaj, ale hrajou skvěle.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 12. 2. 2017 16:37

Kolik stojí? Já sem slyšel nějaké riha mikro nebo tak něco za 50 a za 50 klacků jsem slyšel dost lepších beden. JInak jestli to jsou regálky, tak tím 45m2 neozvučíš.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 2. 2017 17:43

Mám cca 20-25m2 a předváděcí bedny jsem měl za 14000, jsou to sloupky, viz vedlejší vlakno

Jinak já netvrdil že jsou best of the best, ale hrajou fakt dobře na to kolik stojí i za katalogovou cenu. Ale neslyšel jsem všechny bedny v tyhle cenový relaci tak soudím podle toho.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 12. 2. 2017 17:54

Tak za 14 bych se jim tedy nebránil, za ten peníz můžou být dobré.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peedro 13. 2. 2017 00:47

Vsetky repro v zozname som zatial vyberal len podla testov a samozrejme budgetu. Zatial som nepocul. Som prekvapeny ze napriklad GLE nedoporucujes, v testoch bol vychvaleny. Chrono je cez rozpocet. Q3050 je zatial favorit hlavne kvoli dizajnu.
Druha miestnost ako som pisal je terasa, nepredpokladam pustanie ineho obsahu. Bud pojde hudba v obyvacke, alebo na terase pripadne oboje.
Nie je mi stale jasne, aky ma cez AV receiver vyznam prehnat obraz a ci virtualny priestorovy zvuk na 2.0 stoji za to, lebo primarne budem pozerat TV.
peedro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 2. 2017 01:20

Prohnat obraz přes AVR nemá žádný význam,virtuální prostorový zvuk do 2.0.také není co do prostorovosti nic valného tuto funkci či jakýsi dekodér jsem měl v AVR Sony 930 QS a při použití tohoto zvukového pseuda to hrálo jako v jeskyni.Nyní mám čisté stereo a prostorovost pokud v nahrávce či ve filmu je,tak je obrovská a podstatně slyšitelná,bez jakýchkoli jeskyních efektů.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 13. 2. 2017 02:21

Jestli má ve výprodeji říha ty sloupky za 14 tak bych šel do nich, v téhle ceně nic nového lepšího nebude.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 2. 2017 08:17

Nebyl to výprodej ale předváděcí kus. Ještě byly k mání v dýze bambus. Jinak asi katalogová cena. Nicméně na terasu tam byly vystaveny s nějakou odolnější povrchovou úpravou, regaly v bílý barvě, ale na terasu by to mohlo být dostačující. No kontaktuj prodejce a domluvíte se.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 13. 2. 2017 13:02

Prehnat video signal cez AVR moze mat zmysel. Ak mas biednu TV a dobry AVR. Upscaling v AVR moze byt lepsi ako v TV. To ale nezistis inac, ako vyskusanim. V tvojom pripade je to ale celkom slusna plazma, takze to vyznam asi nebude mat.
Virtualny priestorovy zvuk bude prva vec, ktoru na AVR vypnes a nikdy viac nezapnes.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peedro 14. 2. 2017 21:35

Ok, takze AVR bude asi zbytocne. Ak by som isiel do sterea, co by najlepsie sedelo povedzme k Q3050? Pozdava si mi napr. Yamaha R-N301, Onkyo TX-8130. Nieco okolo 400 EUR.
Hudba by bola pre mna v tomto pripade slusne poriesena, ale ak budem prehravat film na android prehravaci nejake mkv s DTS a poslem to cez optiku do receivera bude to vediet prehrat? Ked to ide cez optiku predpokladam, ze zvuk je nedekodovany prehravacom. Ako to v tomto pripade funguje?
peedro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 15. 2. 2017 07:22

K těm Q3050 bych vzal Yamahu, slyšel jsem teď o víkendu a dobrý. Byla to ale vyšší řada, myslím r-n602
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 15. 2. 2017 15:31

Pozor na tu Yamahu R-N301 oprori verzi r-n500 nebo 602 je o dost zvukově horší.To raději to Onkyo.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peedro 24. 2. 2017 21:46

Dakujem za rady a nasmerovanie, pojdem asi do tej r-n500 + Q3050. Predsa len r-n602 je o 100E drahsia a pre mna tam nevidim nejaky prinos.
peedro
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků