Stereo receiver? Plus repro

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 3. 2017 23:05

Ano to je pravda ale podle mě by ty bedny měl více pod kontrolou ten zvuk by byl kompletně pevnější a basy by mohly být tudíž také pevnější,celkově tomu chybí čitelnos a vzdušnost,větší razance,to ta Yamaha a-s301 nemá.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 20. 3. 2017 00:32

Venca promine, ale tuhle načerno obarvenou krabici z 0,8 plechu bych se obával nazvat zesilovačem...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 3. 2017 08:27

Prominu, co třeba tohle, bylo by to lepší?
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3417
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 20. 3. 2017 10:14

Zrovna jsem chtěl doporučit nějakýho NADa.Tento by byl rozhodně lepší.Ta a-s301 je zvukově hodně slabá.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 3. 2017 15:50

Venco pokud by si chtěl kupovat nějakej bazarovej zesilovac,zaměř se na něco z okolí s možností si ho vyzvednout osobně a doma odzkoušet aby ti zvukově sedl k repro.Stojí to za to si počkat,myslím že domluva s prodávajícím se dá takto udělat,že čapne zesík a u tebe ho odzkoušíte.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 3. 2017 15:55

Jo já to teď stejně hned neplanuju, tu Yamahu si chvíli nechám asi, teď bych na prodeji asi dost prodělal.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 3. 2017 16:02

Určitě,nech to jak to je poslouchej hudbu a pokud narazíš na někoho kdo bude ochotnej ti půjčit na zkoušku něco lepšího tak to můžeš porovnat.U mě by ta možnost také byla,jen bys musel ty sloupky dotáhnout ke mě,záleží na tobě.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 3. 2017 18:37

Tady máš obecně popsáno jak to vybírat,tvoje sloupky mají citlivost 85dB. http://www.hifimarket.cz/zesilovac-a-re ... ovani-a310 a tenhle zesík by nemusel být špatný,měl jsem podobný rec.HK-3490 a zvukově to nebylo špatné https://www.sbazar.cz/osiwek/detail/211 ... don-hk-980
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 20. 3. 2017 23:16

vencaxxx píše:Prominu, co třeba tohle, bylo by to lepší?
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3417


Vyflákni se na místní radily, poslouchej hudbu a nevyhazuj peníze z okna. Já sem fanoušek NADu, ale řeknu ti jedno. Měl sem možnost srovnání 500 a 700 yamahy s těmi drahými modely 1000/2000/3000 a ty základní řady mají paradoxně pro mé ucho lepší zvuk.

JInak pro mne jednoznačně nejlepší zesilovač C375bee, rozehraje cokoli a má krásně šťavnatý zvuk, jak to mají mazlíčkové rádi.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 3. 2017 23:48

Dlouho jsem žil s NADama.
C356 má podle mě z ABčkových NADů nejlepší poměr zvuk/cena. Zvlášť teď v bazaru. V něčem je zvukově lepší než C375 (transparentnost).
Celkově má C326 a C356 velmi podobnej charakter, jen C356 je výkonnější a má ten zvuk dotaženější. C375 zní jinak. Pořád NADovsky, ale trochu se vymyká. Zvukově ucelená mi s pominutím doby prodeje přišla řada 326, 356 a 370. 375 je jiná než tyhle 3. Škoda tý vyloženě nepovedený předzesilovací části. Koncáky C375 jsou vzhledem k ceně parádní. Mají velký výkona skvělou kontrolu. Jako celek ale C375 ve srovnání s dospělýma (a výrazně dražšíma zesilovačema) má hodně charakteristickej zvuk - absence nejhlubších basů (je to bláto), zdůrazněný vyšší basy, který jsou velmi dynamický, do medova zabarvený a kulatý. Do tepla zabarvený a docela nakřáplý středy. Výšky jemný, výrazný, ale naprosto neagresivní. Makrodynamika vynikající, mikrodynamika nic moc. Prostorovost velmi malá (za to může přezes). Pokud NADí řadu 37x, pak jednoznačně C370. Je lepší než C375, transparentnější.

Yamahy, zvlášť ty nižší, jsou celkem citlivý na připojený reprosoustavy. Ty základní hrajou stroze, technicky, tlačej horní pásmo na úkor spodního, mají sklony k agresivitě. S basovějšíma bednama, který mají hodně neagresivní výšky je to dobrá volba. U modelů od řady 1000 výš mizí to zdůraznění vyššího pásma i agresivita, zůstává dynamika a kontrola. Řada 2000 jsou vzhledem k ceně hodně dospělý zesilovače.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 21. 3. 2017 06:51

Tomuhle já říkám pracovně "žvejky" typu Březina, takovýhle bláboly ti můžu napsat na jakýkoli zesilovač. BTW, žádný vyšší basy zdůrazněné nemá, na to jsem alergický, když mi bedny duní okolo 100 Hz, naopak hraje pěkně ty hluboké basy okolo 40 Hz. Ty sis zase přečetl recenzi na What HiFi, přeložil sis jí google translatorem a teď nám to tady tlačíš do hlavy, aniž bys cokoli slyšel. A bláto máš možná v kaťatách.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 3. 2017 22:50

Asi to uz Petula dost prehani stim extremnim,az nactenym podanim.Prijde mi ze cteni jeho pocitu z poslechu co mnohda popisuje spis ze jen nekde vycetl.?Je to jen muj pocit. :lol:
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 22. 3. 2017 23:58

To je pouze tvůj pocit, můj pocit a pocit každého druhého uživatele. Petulda je takovej náš místní MuDrc
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 3. 2017 00:05

Leony, jen popisuju svoje realny poslechovy zkusenosti bud z vyberu komponent k sobe domu nebo ze studii.

Nejsem nejaky menic komponentu, kazda vec mi doma vzdy vydrzi roky. Mam jeste druheho konicka, ktery je financne narocnejsi nez hifi. Do toho loni a letos stavim dum, takze na hifi muzu a chci davat jen cast volnych penez. Proto vybiram vzdy dukladne - a tak se nabalujou zkusenosti.

Navic (zatim :-) ) slysim a umim zformulovat, co slysim... Jestli mas nejakyho vyssiho NADa, klidne prijd, zapojime ho, poslechneme, porovname, at sam poznas, jak moc to mam vycteny... ;-) .

Na rozdil od nekterych mistnich psouku se nevyjadruju ke zvuku komponent, ktery jsem neslysel.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 3. 2017 07:31

Nada nemam,ani bych ho asi nechtel,nevim,neslysel jsem,ale co ctu tak si dost prikresluje?To opravdu nevim,jse m fanda verneho podani zvuku a to mam od yamahy. :lol:
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků