Stereo receiver? Plus repro

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 23. 3. 2017 12:29

No i já, jak už jsem psal, jsem slyšel jasný rozdíl v poslechovce mezi marantzem a yamahou. A to nemám trénovaný uši.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 23. 3. 2017 13:05

Však nikdo netvrdí, že zesilovače hrají stejně. Jiná věc je ta Petuldova chyméra o tom, že zesilovače nějak ohýbají cíleně frekvenční rozsah dělají hrb na 120 Hz bez jakéhokoli průkazného měření a pomocí nějakého barvítka vylepšují zvuk. Stejně tak jako je naprostý nesmysl, že existují nějaké referenční aparáty, které hrají o dvě třídy lépe,než třeba C375bee. Hrají možná jinak, ale rozhodně ne objektivně lépe.

-- 23. 3. 2017 13:17 --

Ostatně se stačí podívat třeba do nitra Electrocompaniet ECI-2, to je "referenční" zesilovač, který jako referenci používaly pěknou řádku let v redakci Stereo a Video, a zevnitř vypadá pomalu jak nějaká HiFi věž. :-D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 3. 2017 13:29

Platprde, i ted reagujes na svou fantazii, ne na fakta, ktera pisu. Co jineho ti take zbyva. O cilenem priohybani jsem nenapsal ani carku. O 120 Hz take ne.

Pri tvem povedomi o technice a schopnosti uvazovat (viz vyse pomer 2:1 :-) ) se nedivim, ze jsi podlehl klasicke chimere zacinajicich hifistu, kteri se poprve dostali k trosku lepsimu komponentu - ze neexistuje nic lepsiho nez to, co maji doma.

Objektivne kvalitnejsich zesilovacu, nez je C375, jsou mraky.
Tvrzenim, ze C375 je zvukove nejlepsi zesilovac na svete (protoze jak pises, zadny lepsi neni), jsi to vyhral :-) .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 23. 3. 2017 13:40

vencaxxx píše:No i já, jak už jsem psal, jsem slyšel jasný rozdíl v poslechovce mezi marantzem a yamahou. A to nemám trénovaný uši.

Mohl bys to více rozvést, nebo dát sem odkaz na příspěvek, kde ty rozdíly popisuješ?
Mezi jakým Marantzem a jakou Yamahou? V režimu direct, na shodných bednách, kabelech a zejména hlasitosti?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 23. 3. 2017 13:56

.
Naposledy upravil platprd dne 23. 3. 2017 13:58, celkově upraveno 2
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 3. 2017 13:58

Denkezi, co podle tveho nazoru v realne praxi znamena tebou zminovany "mensi nez maly" zvukovy rozdil mezi zesilovaci? A pro jake zesilovace to podle tebe plati?

O jaka vseobecne prijimana objektivni fakta tenhle svuj dojem opiras?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 23. 3. 2017 13:58

Petulda píše: Jako celek ale C375 ve srovnání s dospělýma (a výrazně dražšíma zesilovačema) má hodně charakteristickej zvuk - absence nejhlubších basů (je to bláto), zdůrazněný vyšší basy, který jsou velmi dynamický, do medova zabarvený a kulatý.


tohle by mohlo stačit jako důkaz o tom, že jasně lžeš o tom, že dražší komponenty nepovažuješ za automaticky lepší i že si nepsal že zvýrazňuje frekvence okolo 120 Hz. respektive mi napiš, které basy tedy NAD zvýrazňuje, 300 Hz snad?.

Dále odmítám na tvoje trollování reagovat, na to je můj čas příliš drahý.
Naposledy upravil platprd dne 23. 3. 2017 14:02, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 23. 3. 2017 14:01

Bylo to myslím někde v jiném vlákně, v Praze jsem zkoušel bedny na Marantz pm 6005 myslím a pak na yamaze rn602. Bedny q acoustics 3050, stejný kabely. Yamaha měla lepší vokály a celkově se zdál zvuk čistší, možná detailnější, Marantz byl teplejší, středy trochu zastřený.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 3. 2017 14:17

Platprde, spis jsi vystrilel zasobu vymyslu, kteryma se me snazis jakoze dostat, ale ktery maji nulovou oporu v mem textu.

Jinak ten citat rika jen to, ze existuji zvukove dospele tudiz vyrazne lip hrajici zesilovace, ktere jsou drazsi. Je to vcelku jednuducha vyrokova logika. Ale mas problemy interpretovat i co znamena pomer 2:1, takze chapu...

Co je problemem basu C375ky jsem napsal zretelne. Pokud ti uroventvych znalosti a zkusenosti nedovoluje tomu porozumet, jen to prijmi.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 23. 3. 2017 16:56

Petulda píše:Pokud ti uroventvych znalosti a zkusenosti nedovoluje tomu porozumet, jen to prijmi.?


:D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stump 23. 3. 2017 17:30

Tož to já rozdíly nepoznám. Mám 14 reprobeden 4 zesilovače a rozdíly ve zvuku mi hlásí sousedi.
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 23. 3. 2017 18:18

Mně zase peťulda, každý máme někoho :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 23. 3. 2017 20:24

Tak přestaňte poslouchat zvuky a začněte si užívat hudby, pak vás ty voloviny, někdo tomu říká hmyzí šuk, přejdou.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 23. 3. 2017 20:32

Petulda: Až mně srozumitelně vysvětlíš rozdíl mezi makrodynamikou a mikrodynamikou, tak ti na oplátku vysvětlím jak velký je rozdíl menší než malý.
A měl jsem na mysli "srovnatelné" zesilovače, pokud víš, co to je.

vencaxxx: Nevím, zda tomu budeš věřit, ale také jsem měl možnost porovnat PM6005 a R-N500, což je z pohledu zesilovače totéž, co R-N602. Porovnával jsem je s přítelem, velmi důkladně, na bednách AC 3SEMKII.
A rozdíly? Menší než malé, vlastně pod prahem rozumného rozlišení. Byli jsme oba hluší? Neřekl bych. Jen jsem test provedl poctivě a nemám problém s pohádkou o Císařových nových šatech.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 3. 2017 20:45

Takze i tentokrat jen bezzube klickovani namisto jasne odpovedi. Oba vime proc...
Nevim, co ty myslis srovnatelnymi zesilovaci.

Nicmene kvituju s povdekem, ze se opakovane priznavas ke svemu hodne spatnemu sluchu. Jen tvuj pritel u te vymyslene historky od minule nejak pribyl :-) . Za par tydnu se dozvime, ze u poslechu bylo 5 lidi a vsichni neslyseli.... :-D .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků