Jaký AV receiver pro rok 2017,2018,...

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BananRoman 3. 5. 2017 19:04

Chci se s Vámi podělit o svoje zkušenosti.

Jelikož si je samo Onkyo vědomo že některé modely trpí výrobním chybou, tak dělají pozáruční servis do kterého Onkyo TX-NR616 spadá.
Obrátil jsem se tedy na CPT Praha, kde mi po uvedení sériového čísla bylo zděleno, že se jedná o šedý dovoz a že mi to neopraví, ani když si to zaplatím, ale že se mohu zkusit obrátit na Německou pobočku, kam danný receiver spadá.
Na této stránce https://repair.onkyousa.com/eu/003_2012_eu.php?country=DEU&lang=en_GB jsem zadal sériové číslo, které mě pustilo dál a mohl jsme si vybrat, jestli chci receiver opravit nebo vyměnit za jiný model ... vše jsem vyplnil a čekal na odpověď.... Ani po měsíci mě nikdo nekontaktoval, tak jsem jim zkusil napsat e-mail ... pořád dělali mrtvého brouka. Takže jsem zavolal na CPT Praha panu Martinovi Komendadovi do kanceláře a ochotně mi slíbil, že jim zkusí napsat e-mail kde to vázne .... po týdnu jsem ho oslovil znovu, protože z Německa se mnou stále nikdo nekomunikuje. Asi napsal jinam a do druhého dne se mi ozval týpek z Německé pobočky Onkyo s adresou kam to mám na svoje náklady poslat a že mi to opraví.... tahle celá komedie trvala asi 2,5 měsíce.

Cca po 14 dnech mi poslali opravený receiver, ale dalších 20 dní to leželo na pobočce PPL a já netušíc, že se mi zásilková služba PPL snaží něco doručit, protože ti trotlové z Německa tam nenapsali na mě kontakt, takže řidič přijel před barák kde nikdo nebyl doma a zase se otočil. Naštěstí to dobře dopadlo a receiver mi doručili tesně před tím, než by ho posílali adresátovi zpět.

Pokud bych to shrnul, tak jsem rád že to mám opravený, ale ty patálie kolem toho, že to byl šedý dovoz (koupeno na nějakém levnějším e-shopu) za to nestojí. Že v tom má evropské zastoupení Onkyo bordel je jejich boj, ale proč tím mají trpět zákazníci ? Akorád si kazí už takhle pošramocené jméno značky.
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 5. 2017 20:31

Je fajn, že nakonec vše dobře dopadlo.

A tvůj případ je dalším potvrzením toho, jak se "vyplatí" ušetřit při nákupu pár stokorun.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod matori 24. 5. 2017 05:42

Nejde o pár stokorun. Venku 20K u nás 38K. Je to úplně stejný model.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 24. 5. 2017 06:12

BananRoman nepise o nakupu v zahranici, ale o sedem dovozu do CR. Tam ten cenovy rozdil neni tak dramaticky a je navic vykoupeny velkym rizikem.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod shamp1x 24. 5. 2017 08:15

Jo ty ceny, to je úsměvné. Třeba Onkyo TX-RZ3100 u nás 75 tisíc, v Německu 58 tisíc.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků