Reciver k reprosoustave JAMO S426 HCS3

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod muchmurka 17. 11. 2016 12:25

Dobry den, procetl jsem tu nekolik rad temat o tom jaky reciver je vhodny pro dany tip reprosestavy avsak moc rozumu jsem z toho nepobral. Jsem dejme tomu zacatecnik a jedine co jsem se dozvedel je, ze AVR reciver neni vhodny pro moje vyuziti to znamena Prioritne Film a Primarne hudba. Nasel jsem zde spousty zajimavych reciveru do 10.000,- to je moje predstava. Je tu znacka DENON, Pionner, Onkyo, opravdu netusim jak velky rozdil v nich je napr>
ONKYO TX-NR509 černý
Pioneer VSX-330-K
Onkyo TX-SR343
Pioneer VSX-330
ONKYO A-9030 černý
DENON AVR-X520BT
ONKYO TX-SR444 černý
ONKYO TX-SR252 černý
Jelikoz jsem se docetl, ze ke spravnemu dojmu z filmu hodne lidi k damemu tipu reprobeden dokupuji i subwofer pocitam tedy dobudoucna i s portem pro nej. Zadam o jedno jedine a to je napsat mi prosim jaky tip reciveru koupit a proc. Chci byt ujisten nekym schopnym nebot uz se mi stalo ze jsem koupil neco co nebylo zrovna dobre a chci se toho podruhe vyvarovat. Dekuji Vsem co pridaji svou zkusenost
Marek
muchmurka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 18. 11. 2016 11:46

Ahoj, záleží co od toho očekáváš, co na tom budeš chtít dělat. Jaké by to mělo mít porty. Na čem budeš sledovat filmy? Je nutné HDMI 2.0 pro 4K propustnost? Za 10 tisíc se dají sehnat krásné kousky z bazaru, pokud tedy netrváš na novém kusu. Tohle vše chce zvážit. Zvukově budeš v bazaru někde úplně jinde. Jinak přesný typ ti musí poradit nějaký profík, co má zkušenosti s JAMO. Aby to sedělo impedančně atd. Zkus se rozepsat i o zbytku, TV, přehrávač, kabeláž, atd. Určitě ti tady někdo poradí.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 18. 11. 2016 22:19

Měl jsem ten samý set a sedl mi k nim AVR Denon 2808. Být tebou vezmu něco mírně bazarové nebo s plnou zárukou slevněné z hifibazar.cz.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchmurka 21. 11. 2016 18:12

Plany nejsou nikterak obrovske, dulezite pro me je propojeni Projektoru Optoma HD141X DLP , Playstation 3, PC hudba jako takova je predstava pres PC. Kabelaz neni vybrana a vcelku by me zajimalo ktara bude vhodna. Bazarove kousky bude trosku problem nevim co od toho cekat mam rad nove a kvalitni veci, precijen je to z jedne strany zajic v pytli ;) Investice do reciveru pocitam s 13 000,- .

Na hifibazaru jsem nasel momentalne dva zajimave kousky, hodi se jeden znich k moji sestave prosim ?
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3226
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2882
muchmurka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 11. 2016 20:39

Už podle hmotnosti bych volil Pincka, 6kg je pořádný rozdíl. Kvalitní věci :D??? Žijeme v konzumní době a vzhledem k pruměrnému platu, by jsi musel sáhnout x násobě víc do kapsy a ještě bude vše víc odrbané soudruhy z Číny než tehdá, kdy bylo hifi o poctivosti a kvalitě, proto tyto staré věci hrají dodnes :P.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muchmurka 21. 11. 2016 21:26

Jo, jsem narocny pravdou je nedavno jsem slysel od jednoho znameho ze nejlepsi repro je 10-15 let stare s vyhranou membranou pro lepsi vlneni. Me jde momentalne o to Pane Johny co mi doporucujete koupit z toho co jsem zde uvedl. Vase volba AVR Denon 2808 je pekna ale taky stoji nakou tu kabli kterou nemam k dispozici. Zajimama me jeste jedna podstatna vec a to sice cim to nejlepe propojit :)
muchmurka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 21. 11. 2016 22:52

no ty receivery se k té sestavě hodí oba, ale budou nevyužité (hlavně ten Pioneer), protože ta sestava je asi to nejlevnější, co lze koupit...
pokud ty bedny ještě nemáš, tak bych volil variantu AVR Pioneer (z hifibazaru) a k němu sehnat slušné bazarové přední bedny (nejlépe sloupy) a potom pomalu šetřit na zbývající bedny.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muchmurka 22. 11. 2016 00:04

Jdu do nej, neni tedy nad cim premyslet a jako zaklad to staci. Reprosestava je jiz bouzel objednana a zitra ma byt dorucena. Jestli spravne chapu tak na start je to ale ok a k reciveru muzu pozdeji prikoupit i stejne kvalitni repro ? :)
muchmurka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 22. 11. 2016 00:16

jo, na začátek to stačí, jen mi to přijde jako zbytečný mezikrok - ale je fakt, že moc peněz se na těch repro prodělat nedá a třeba budeš chvíli spokojen...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sofin 5. 12. 2016 09:04

Zrovna řeším podobné téma. Pro nové ozvučení domácího kina v místnosti cca 25m čtverečních jsem si vybral bedýnky JAMO S426 HCS5 a vybírám k nim receiver do cca 10000,- Kč.
Hlavní podmínkou při výběru je, aby uměl zpracovat HDMI vstupy a výstup s rozlišením 4K/60Hz, takže HDMI 2.0(a)

Zatím mám tyto kandidáty:
DENON AVR-X520BT
ONKYO TX-SR444
YAMAHA HTR-4068

Má někdo praktickou zkušenost s kombinací těchto reproduktorů a výše zmíněných receiverů?
sofin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 5. 12. 2016 10:23

v tomhle segmentu je to zvukově šumák vybírej podle dálkového ovladače a výbavy
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 5. 12. 2016 10:26

Z čeho bude vysílán obraz do televize? Možná je zbytečné řešit nějaký 4K/60hz receiver. Pokud má TV více HDMI vstupů, lze sehnat starší (ale kvalitnější) receiver v cenové relaci do 10k. Receiver propojit s TV přes HDMI (ARC), požadované zařízení (přehrávač z čeho půjdou filmy) se zapojí přímo do TV a nemusí se řešit, jestli přes receiver projde 4K@60Hz. Jde o to, aby se do receiveru dostala zvuková data.

Sám jsem měl Yamahu HTR-2067 což je defakto 4068 a nic extra to nebylo. Každopádně to byl posun oproti předchozím Genius 5.1 (to v každém případě). Měl jsem na tom ze začátku napojené 6ohmové bedny ze staré věže. Když jsem později upgradoval z HTR-2067 na Onkyo TX-NR646 tak se stejnými bednami to byl neskutečný rozdíl. Proto bych dnes vřele doporučil bazar a něco lepšího. K bednám, pokud ještě nejsou ty JAMA objednané, opět bych volil bazar. Ať už by se měly koupit jen přední sloupy do začátku, tak zbytek lze řešit postupně a nebo pro zatím doplnit něčím starším, aby byl prostorový zvuk.

AVR bazar, klidně něco takovéhleho https://elektro.bazos.cz/inzerat/68557680/Onkyo-TX-SR-606-71-AV-Receiver-HDMI-T-jako-novy.php a finační zůstatek bych dal do reproduktorů
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sofin 5. 12. 2016 13:25

Zdrojem signálu bude zatím blu-ray přehrávač s 4K upscalingem a HTPC. Později asi přidám multimediální box Evolveo H4 a Xbox One S.
TV má 4 hdmi vstupy, z toho dva jsou 2.0 takže teoreticky bych mohl všechno připojit rovnou do TV, ale nevím jak to potom bude se zpracováním prostorového zvuku ze všech čtyř zdrojů signálu?
sofin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 5. 12. 2016 13:32

Úplně normálně to bude. :-) z TV půjde do AVR HDMI ARC, na TV se nastaví, aby zvuk šel do AVR. Tzn, například z XBOXu půjde obraz i zvuk do TV přes HDMI kabel. TV zaznamená ,že má v nastavení výstupní zařízení (zvuk) AVR a ihned to do toho AVR pošle. Pokud umí jak TV, tak AVR ARC (audio return chanel), tak vše funguje bez spoždění. Má to i tu výhodu, že pokud člověk zapne TV, automaticky se mu zapne i AVR. Já jsem si všechny zařízení napojil do TV a z TV pouze 1x HDMI do AVR. A to z důvodu, aby mi stačil jen 1 ovladač. Když by vše šlo do AVR, tak se zase v AVR přepíná zdroj zvuku (zařízení). Takže pokud chce člověk kvalitní zvuk, nevadí mu bazar a má omezený rozpočet, může zvolit starší AVR + starší repro.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sofin 5. 12. 2016 14:14

OK, ale ten Onkyo TX SR 606 už je stejně zadaný, tak asi pořídím něco nové a za pár let upgraduju. A pokud bych tedy trval na bednách které mám vybrané a k tomu jeden z výše zmíněných AVR, který by byl nejlepší volba? líbí se mi AVR-X520BT, ani nevím proč :-) ale myslím že zrovna on neumí ARC a někde u něj kritizovali malý rozsah ekvalizéru. Druhý žhavý kandidát je ONKYO TX-SR444, ale ten myslím zase nemá autokalibraci prostorového zvuku.
Edit: tak kecám, Onkyo asi má autokalibraci, když má v základní výbavě kalibrační mikrofon.
sofin
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků