mini zesilovač k tesle ars1014 + k něčemu menšímu

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bujnmi 3. 10. 2016 16:40

Zdravím
našel jsem ve sklepě (skladované 20 let, suchý sklep) repro tesla ars1014 - očekávám, že budou fungovat.
Takže parametry:
Impedance soustavy [ohm]: 4
Maximální standartní příkon [W]: 20
Špičkový hudební příkon [W]: 60

Chtěl bych zároveň i koupit nějaké bedničky z bazaru něco jako:
2*10 W, 8 ohm

A potřebuji na ně zesilovač. Chtěl bych koupit jen jeden, přenosný. (1 bedny doma, 1 na bytě).

Chtěl bych ať to hraji na úrovní nějakého aktivního setu za 1500CZK.

Utáhl by to tento zesilovač?
https://www.amazon.de/LEPY-Schaltungsde ... %C3%A4rker

Nebráním se i něčemu dražšímu, ale chtěl bych aby ta muzika tomu pak odpovídala.
https://www.amazon.de/gp/product/B00GEU ... 27JQG9JHCH
V tomto případě bych byl rád za srovnatelný zvuk za 3000CZK set aktivních beden.

Nebo je to celé nesmysl?
Celkově mi nejde o výkon, hlavně o kvalitu, poslouchám při nižší hlasitosti v menších prostorech.

Díky za zhodnocení.
bujnmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 10. 2016 14:55

U toho druhýho odkazu máš napsáno:
Dieser Artikel kann nicht in die Tschechische Republik geliefert werden. Siehe Details
neboli jestli mě moje cajzl dojč neplete, "Toto zboží do Čechounska neposíláme" ...
Jinak už ten první bude poměrně slušnej na poslech, je v tom nejspíš nějakej Tripath (dost možná TA2024 = 2x20W D-class), akorát bych si dával bacha na ten přikládanej spínanej zdroj (adaptér) - ten může rušit do okolí, třeba právě další zdroje signálu, takže bych se ho vůbec nerozpakoval nahradit nějakým napáječem se "železným" trafem bez spínanýho režimu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 4. 10. 2016 16:07

Existuje spousta služeb, které zajistí přeposlání z německa do ČR, stojí to kolem 200 kč, takže to by neměl být žádný problém.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bujnmi 5. 10. 2016 00:09

To zní dobře.
S tím dražším jsem to myslel spíš jako ukázku. Pořádně totiž nevím podle jakých parametrů se mám řídit (v případě Tesly) jestli potřebují 20 W nebo 60 W.
bujnmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 10. 2016 14:36

Nominální = jmenovitej příkon je to, co bedny snesou trvale, špičkovej je to, co vydrží po zlomek vteřiny.
Trvalej maximální výkom zesu by proto neměl bejt větší, než trvalej příkon beden - při shodný impedanci obojího.
Spousta lidí zde tvrdí, že jde ke 20W bedýnkám připojit i 100W zesilovač, ale že je potřeba si uhlídat polohu ovladače hlasitosti.
Odpovím jen jednou myšlenkou.
Všichni tihle radilové žijí sami a nebo mají pro sebe oddělenej životní prostor, kam jim nepřijde nikdo další, intelektem v kategorii batolete, šmatlajícího po všem v dosahu = v to lze zahrnout jak maniakálně uklízející matinku s hadrem na prach v paprči, tak třeba i všecky osoby pod vlivem. Před takovým individuem neuhlídáte žádnej ovladač nebo regulátor. K náhodnýmu pootočení může dojít i další osobou - prostě není to žádná jistota.
Následkem je pak minimálně úlek z toho, jak sestava začne řvát po jejím nejbližším zapnutí, v horším případě ale nejslabší článek vypustí pracovní médium dřív, než riskující majitel stačí všecko vypnout ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 5. 10. 2016 19:09

Nevypostí, to by musel mít zesilovač opravdu mnohonásobně silnější aby to nestihl ztlumit. I kdybych počítal že reakce bude trvat 10 vteřin (což je hodně dlouhá doba) tak se v těchto výkonových kategoriích zas tak mnoho nestane. Můj názor, nikomu to nenutím. Ale zpět k věci.

Nepodaří se ti najít přenosný zesilovač, který by hrál rozumně a nějak podstatně nedegradoval zvuk těch beden. Nejsou to sice žádné zázraky, ale jsou-li v dobrém technickém stavu tak dokáží zahrát mnohem lépe než nějaký shitoidní "aktivní set za 1500". (Navíc na ně existuje upgrade, který bedny dokáže posunout do kategorie cca 10K.) To první cos nalinkoval je bohužel totální odpad, se kterým se budeš divit proč ty bedny hrají tak blbě, to druhé je sice o fous lepší, ale já bych to prostě nepoužil. To je dobré leda tak na nějaké rozhýbání beden od věže, kde dávat něco rozumného nemá smysl, tohle je však jiný případ. Vím že jsem tě nepotěšil, jen se ti snažím naznačit že by bylo záhodno abys popřemýšlel nad tím ty ARS1014 napájet nějakým klasickým slušným strojem a na přenášení se vykašlat.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bujnmi 6. 10. 2016 19:49

Ok, myslím že v tom mám jasno. Vidím to tak, že k těm malým bednám určitě bude stačit ten přenosný a Tesly porovnám jak zní s tím přenosným vs s normálním hifi recieverem od kámoše a podle toho se rozhodnu.
Díky za názory.
bujnmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skobik 5. 3. 2017 18:20

Ahoj. Potreboval bych poradit ohledne vyberu dostacujiciho zesilovace pro dve reprobedny, ktere jsou slozeny z reproduktoru Tesla ARV 081, Tesla ARN 664 a Tesla ARO 667. Potrebuji pouzit velikostne maly zesilovac, neco jako tohle: http://www.electronic-star.cz/oneConcep ... 0wodqgQFXg Jake parametry by podobny zesilovac mel mit aby tyto bedny s rezervou utahl? Diky.

Sloučeno s odpovídajícím tématem. Příště nejdřív hledej, takovýhle dotazy se tady opakujou minimálně co půl roku.

EKKAR
Skobik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků