Prenosny DAC/AMP k telefonu

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gretas 29. 9. 2016 18:24

Chcel by som poradit ohladne prenosneho DAC/AMP k telefonu. Mam sluchadla shure se846 a pri pocuvani hudby z pocitaca (macbook air) je zvuk ovela lepsi ako z telefonu (samsung note 4), preto rozmyslam o dac/amp ktory by zlepsil zvuk ked mam k dispozicii len telefon. Cenovo by som sa drzal rad niekde okolo 200 eur nie prilis cez. Bude rozdiel vo zvuku pri tejto cenovej hladine badatelny? Rozmyslal som nad fiio e18 ale v principe som otvoreny akemukolvek rieseniu. Z telefonu pocuvam bud flac alebo spotifi a aj pri spotifi je vystup z pocitaca zvukovo ovela lepsi.
Gretas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 29. 9. 2016 18:27

Rozdíl to bude znatelný. V téhle ceně chváleny a na cesty ideální je Audiquest Dragonfly Red.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gretas 29. 9. 2016 21:21

To vyzera zaujimavo, o dost skladnejsie ako Fiio.
Gretas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 9. 2016 06:17

Alebo niektoru verziu Geek out. Je na tom lepsie ako Dragonfly.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 30. 9. 2016 08:59

Ktore verzie Geek out a Dragonfly si porovnaval, ked pises ze GO je na tom lepsie?
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 9. 2016 11:34

Black a 720.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 30. 9. 2016 17:02

ta 720 ma na amazone slusnu cenu, asi ju zo zvedavosti vyskusam
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gretas 30. 9. 2016 21:49

Bol som dnes vyskusat dragonfly red v obchode a rozdiel bol dost pocutelny. Nepodarilo sa mi to spojazdnit so spotify ale pri flac formate bol zvuk o dost priestornejsia lepsie vykresleny. Objednal som to teda a do 10 dni to snad bude doma.
Gretas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 9. 10. 2016 20:00

Ahoj, mohu poprosit o malou konzultaci ohledně Audiquest Dragonfly Black (v1.5)?
Ideálně někoho kdo má s podobnou sestavou osobní zkušenosti.

Poslouchám přes mobil Sony Xperia z3 compact, který má relativně slušný zvukový výstup mezi mobily. Poslouchám na uzavřených sluchátkách Bose AE2 hudbu různých žánrů, vše ve Flac kvalitě. Sestava mi hraje pěkně, ale jak se říká "s jídlem roste chuť " tak uvažuji jak posunout kvalitu poslechu ještě dál.
Mám požadavek aby to bylo mobilní / propojené s mobilem. Nechci jít do externích Hi-fi zařízení alá Xduoo X3, Fiio X3 atd...
Poslouchám z 90% doma, venku max. když jedu s kočárkem, ale to si poslech moc neužiji, tam stačí mobil a pecky.
Chci mobilitu, kterou mi mobil nabízí na 100%.
Na mobilu se mi líbí uživatelské rozhraní přehrávače a díky androidu i větší výběr přehrávačů.
Momentálně používám PowerAmp kde mám nastaven SoX Resampler a Hi-Res Output a hraje to na mobil opravdu parádně, na předchozím mobilu Nexus 5 to byla katastrofa...
Zaujal mě AudioQuest Dragonfly Black. Cenově a hlavně parametry i rozměry je to přesně to co si představuji.
Bude rozdíl po zapojení Dragonfly Black znát výrazně? A je ta malá štěnice vhodná i pro uzavřená sluchátka? Nebo jen pro pecky?
V recenzích většinou doporučují tu RED verzi, ale ta už je mimo můj rozpočet, potažmo to bych si asi víc polepšil koupí kvalitnějších sluchátek. Ale ty Bose mi opravdu přirostli k hlavě, skvěle sedí a zvukově pro mé amatérské uši jsou (zatím)OK.
Nejsem žádný audiofil, ale s narozením synka jsem přišel o poslech přes bedny tak teď jedu přes sluchátka, což je jiné, ale docela mě to chytlo, víc se člověk zabere do poslechu.

Předem díky za odpovědi, ještě se zeptám zda na propojení stačí jakýkoli OTG kabel (mám nějaký z Číny a s fleškou funguje dobře) nebo to má také vliv na kvalitu zvuku (podle mě by nemělo když přes to tečou jen jedničky a nuly) a je potřeba nějaký kvalitnější...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2016 07:54

Nejaky rozdiel tam bude, len si nie som isty ci to ma zmysel k tymto sluchadlam.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 10. 2016 08:40

foto1977: nemam verziu Red, len Black. Mam ju zakupenu na skusku s moznostou vratit do 2 mesiacov od Alzy. Porovnaval som ju hlavne s onboard zvukovkou a nakolko nemam vycviceny sluch, velmi tazko som nachadzal rozdiely, nasiel som ich iba v detailoch, paradoxne vsak mam casto pocit, ze hudba na DF znie tak "sirsie" a "cistejsie" oproti onboard, no pri priamom porovnani to uz take badatelne nie je. Na mobile (S Galasy S5) mam vyskusane, ze cez OTG ju zvlada prehravat Neutron a HibyMusic, Spotify som neskusal. Vsetko som testoval na 80 ohmovych sluchatkach Beyerdynamic DT770 Pro a tam mi viac uzitku priniesol zosilovac Fiio E11k ako ta ext. DAC. Ty mas vsak o dost lepsie sluchatka, rozdiel tam byt musi poznatelny, nakoniec aj sam pises, ze ti oproti zvuku z notebooku nieco chyba.

Podla mna dost zalezi od toho, aku mas na mobile zvukovku, skus pohladat na forach, ako je to s jej kvalitou, od toho dost zalezi, aky uzitok prinesie DAC+AMP. Sam to to tu nedavno riesil a zistil, ze najlepsie je sam si vyskusat, dnes mas moznost kupit, vyskusat a vratit do 14 dni, za mensi priplatok v ALZA mozes dokonca vratit do 2 mesiacov.

P.S. Tvoje sluchatka maju 9ohmov, tak podla mna ti uplne staci DAC, tam mas potom viac moznosti, mne doporucovali tie z http://hifimediy.com/ , vraj su kvalitne a pomerne lacne, aj ked su hlboko pod tvojim limitom :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2016 16:06

AE2 o dost lepsie sluchadla? Preboha neblazni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 10. 2016 18:46

aha, pardon... nevšimol som si, ze tu sa pytaju dvaja páni :) Prvý pisal o Shure se846, tak som reagoval na tie. Bose posudit neviem.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 11. 10. 2016 20:08

_daRK: díky za odpověď, i když mi přijde, že jsi trochu popletl dotazy.
Mám Bose AE2, nevím jakou mají citlivost ani impedanci (pokud někdo ví budu rád za info) nikde jsem to nenašel ani na krabici.
Zvukovou kvalitou určitě nedosahují tvých Bayerů, ale zase tak strašné nejsou, měl jsem možnost je osobně porovnat a AKG Y50, což jsou veřejně dost chválená a oceňovaná sluchátka v cenové relaci 2-3tis Kč, a ty AKG byli výrazně přebasované, ty Bose jsou daleko více neutrální, což mi přišlo pro mé uši lepší. A samozřejmě uživatelský komfort je u Bose úplně jinde, tam jsou uši jak v bavlnce, ale to s těmi Bayery znáš... :-)

Ryan Giggs píše:Nejaky rozdiel tam bude, len si nie som isty ci to ma zmysel k tymto sluchadlam.

...o to mi právě jde, zda to vůbec bude nějaký přínos.
Nejlepší by bylo kdyby tu byl někdo kdo to používá jak já chci, ale s nějakými sluchátky zvukově na úrovni mých Bose AE2...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 10. 2016 06:33

O to prave ide, ze tie sluchadla nie su ani prilis narocne, ani zvukovo nejako vynimocne. Nejaky rozdiel urobi dac/amp u kazdych sluchadiel. Otazka je len ako si schopny ten rozdiel vnimat ty. Pre niekoho to bude rozdiel vyrazny, pre ineho nepostrehnutelny. Preto na to nie je jasna odpoved. Aj keby niekto mal presne tu istu kombinaciu, ty to mozes vnimat inak. 10 ludi, 10 nazorov.

Ved mas moznost vratenia tovaru. Tak to objednaj a vyskusaj. Sam uvidis. Prinajhorsom prides len o postovne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků