Prenosny DAC/AMP k telefonu

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 12. 10. 2016 13:32

foto1977: připoj telefon do nějakého moderního receiveru doma nebo u známých a uvidíš jestli to bude mít nějaký posun pro tvá sluchátka. Nejlépe do nějakého receiveru s lepším DACanem.

Já jsem teď testoval své Fiio X1 na svém onkyu tx-nr414, který by měl mít nějakého dacana TI Burr-Brown 192 kHz/24-bit :hm . Ve fiu je PCM5142, který asi bude hodně blízký tomu co je v onkyu (ne-li stejný).
Fio jsem připojil skrz Lineout do onkya a počúval na AKG Y50px rozdíl mezi onkyem a přehrávačem. Rozdíl byl celkem pěkně slyšitelný. Přijde mi, že se zvýšila trochu hloubka a dynamika, bassy byly údernější. Pokud by mělo onkyo nějaký lepší DAC tak by to mohlo být ještě mnohem výraznější posun;)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 10. 2016 13:58

Co s tym ma DAC v receiveri? To mas cele nejako pomylene. A a poriadne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 12. 10. 2016 14:49

Tož asi jsem to špatně napsal a snad to dobře chápu:). Když pustím hudbu v onkyu přes USB do sluchátek tak mi to příjde velmi podobné jako když to pustím skrz lineout z fiia do onkya. Z toho mi plyne, že DACani jsou +- stejní a jediný vliv na hudbu v porovnání (Only Fio) vs (FIO+Onkyo AMP) bude mít právě ten zesilovač.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 10. 2016 15:08

Veď preto...
V Onkyu bude ťažko rovnaky DAC ako vo Fiiu. Ani približne. Teda zvukovo ti tak pripadať môžu (aj keď pochybujem), ale rovnake ani podobne zďaleka nie su.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 12. 10. 2016 21:16

Ahoj, AV receiver nemám, takže to zkoušet nebudu.
Asi to zkusím metodou pokus/omyl a koupím to na netu a když tak do 14 dní vrátím.
I když mi tento způsob nepřijde moc košer...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 12. 10. 2016 22:00

Takové zkoušení a vracení je mi taky trochu proti srsti ale u toho zeleného pouťového žebráka bych stím problém neměl:).
Nedalo mi to a zkusil jsem udělat znova test mezi fio x1 dacanem a onkyem dacanem s upravenýma sluchátkama y50px (půlroku zpět jsem to zkoušel s origi y50 a rozdíl jsem nepostřehnul). Zkoušeno na albu little crimes od melisy menago (binaurál,h-ires,kostel) a malý rozdíl slyším veprospěch fia x1 ale nic zásadního. V obou případech slyším déšť, kapky, provoz venku před kostelem i všechny zákulisní ruchy. U fia je však detail a hloubka mírně lepší. Možná audiofilní netopýr by zásadní rozdíl postřehnul lépe ale já hluchoň asi nemám šanci:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 10. 2016 14:18

Aj ty hluchoň by si postrehol, len to chce lepšie sluchadla.

foto1977 píše:I když mi tento způsob nepřijde moc košer...
Čo na tom nie je košer? Keď si to nemam pred kupou kde ošahať a skusiť, ako mam vedieť čo kupujem? Tych 14 dni služi prave nato.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skeptický 18. 10. 2016 21:15

Dneska mi přišel Dragonfly red a jsem z něj unešený. Zapojený ho mám do ajfouna a zvukově je lepší jak fiio x3 1.gen i fiio E17k (přes propojku L19).
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 20. 10. 2016 19:50

Skeptický: a na jakých sluchadlech to provozuješ?

Ryan Giggs píše:Nejaky rozdiel tam bude, len si nie som isty ci to ma zmysel k tymto sluchadlam.


a myslíš že např. s ATH-M40x nebo Shure SRH840 by to už bylo znát?
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skeptický 20. 10. 2016 20:23

foto1977 píše:Skeptický: a na jakých sluchadlech to provozuješ?


Na LZ-A2 (neplést s LZ-A2s) a Phantom Sabre.
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 10. 2016 21:14

foto1977 píše:a myslíš že např. s ATH-M40x nebo Shure SRH840 by to už bylo znát?

Na tomto uz ovela vyraznejsie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 20. 10. 2016 21:21

Díky oběma za odpovědi...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 27. 12. 2016 10:59

Ahoj nechci zakládat nové vlákno, tak svůj dotaz přidám sem:

plánuji pořídit otevřená sluchátka Sennheiser 558 (citlivost 112 dB/mW a impedance 50 Ω).

Momentálně poslouchám Bose AE2 (citlivost neznámá, impedance 38 Ω) jen z mobilu a hraje to slušně i potichu, ale od těch HD558 + dac/amp si slibuji víc detailů a dynamiky...

Jako zdroj zvuku chci používat mobilní telefon s androidem.
Za jeho výhody považuji uživatelské prostředí přehrávače, možnost většího výběru přehrávačů (i když USB DAC podporují jen některé) a jiné přidané hodnoty(texty skladeb, covery alb atd...).

A teď jaký k tomu pořídit přenosný DAC/AMP???

Dle pročtení recenzí na netu mě zaujali tyto:

- FiiO Q1 (cena cca 2300Kč)

parametry:
Frekvenční rozsah: 20 - 20.000 Hz
Vzorkování: 24 bit / 96 kHz max.
Výstupní výkon: 190 mW (32 Ω), 75 mW (150 Ω)
Odstup signál/šum: > 107 dB
THD+N: 0,005 % (1 kHz)
Impedance sluchátek: 16 - 150 Ω
Přeslech: > 75 dB (1 kHz)
Zisk: -7/4,5 dB (AUX), -3,5/8 dB (USB)
Výstupní úroveň: 7,2 Všš
Výstupní impedance: < 0,3 Ω (sluchátka)
Zvýraznění basů: 0 / 5 dB
Max. výstupní proud: 75 mA
Napájení: akumulátor 1400 mAh / USB

nebo

- FiiO E18 Kunlun (cena cca 4300Kč)

parametry:
Výstupní výkon: <300 mW @ 32 Ω
Podporovaný signál: 32 / 44.1 / 48 / 96 kHz @ 16/24 bit
Celkové harmonické zkreslení: < 0.005 % @ 1 kHz / 32 Ω
Odstup signál/šum: >106 dB
Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz(+/-0.2dB)
Impedance sluchátek (doporučená): 16 Ω - 150 Ω
Výdrž baterie: > 25h (Zes.) / >12h (DAC+Zes.)
Baterie: 3500 mAh (Li-polymer)

myslíte, že tyto dva budou dobrou volbou pro výše uvedená sluchátka?
Dále zda se vyplatí připlácet 2x tolik za ten dražší DAC/AMP a pokud ano tak proč???

Klasický sluchátkový DAC/AMP nechci, potřebuji mobilitu kterou mi výše popsané řešení nabízí.
Mnou původně uvažovaný DAC/AMP AQ Dragnfly Black/RED jsem zavrhl pro absenci baterie.

Nebo mi doporučíte nějaký jiný přenosný DAC/AMP k mobilu???

Předem děkuji za rady a doporučení a přeji hezký zbytek roku 2016...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 19. 12. 2017 21:48

Ahoj, sluchátkový maniaci... :-)
po roce od pořízení přenosného DAC/AMPu FiiO Q1, přemýšlím o posunu o level výš a ptám se vás zda si myslíte, že pořízením AudioQuest Dragonfly Red bych udělal ten správný krok...
Zdrojem zvuku bude mobilní telefon s androidem a apk USB Audio Player Pro.
Sluchátka mám stále uzavřená Panasonic RP HD 10E, tak jestli i s nimi to má smysl řešit...
p.s. jde mi o přenosné zařízení ideálně bez baterie s co nejkompaktnějším provedením...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 20. 12. 2017 21:41

Měl by sis přečíst oba své příspěvky pod sebou,skoro přesně po roce,úplně si odporujes,zbytečně plevelis,proto bez odpovědi!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků