Jaký zesilovač na tyto (darované) repraky.

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jamajkagang 25. 9. 2016 15:51

Bez štítků. Zn. Tesla. Fotky jsem přidal. Samozřejmě potřebuju zesak ale nechci koupit blbost. Prosím o radu. Jaké parametry ten zesilovač musí mít moc díky.
Přílohy
1474814385837.jpg
1474812714996.jpg
jamajkagang
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dkdkdk 25. 9. 2016 17:25

Půl minuty na googlu a parametry jsou na světě. Troška snahy by neuškodila.
http://www.angelicaaudio.cz/hifi-boxes- ... -ars-1058/
http://repromania.net/tesla/tesla-repro ... s-1058.php

EDIT: vidím, že tam má pán i nějaké zesilovací strojky. Třeba by poradil i on.
...a "co dělá moje žena, když já nejsem doma..." z ukázky beden na videu je super song, který jsem si připomněl :-))
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 25. 9. 2016 17:49

Mne vždy udivuje, že někdo někde dostane nějaké bedny a shání k nim zesilovač. Si vždycky říkám, jestli není lepší utratit pár peněz a koupit si něco normálního. Jinak bych to viděl v podstatě na jakýkoli funkční stereozesilovač z aukra.
http://aukro.cz/hi-fi-komponenty-zesilovace-101037
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 25. 9. 2016 19:02

:-D To mě nikdo nic takového nedaruje :-D Taky bych je bral zadáčo a knim bych si pořídil nejakej pěknej zesík s vumetrama od JVC, SONY,PIONEER atd.Tyhle Tesly hrát špatně nebudou pokud jsou v cajku. https://elektro.bazos.cz/inzerat/654603 ... PRODEJ.php
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamajkagang 25. 9. 2016 20:12

Dekuju vám za rady.
jamajkagang
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 27. 9. 2016 13:22

Původně zřejmě Tesla ARS1058, ale někdo tam nabastlil neorigo výškáč (takzvaný jugoš, označení teď z hlavy nevím asi ZK25, origo tam patří Tesla ARV3608) - bacha na to! Chtělo by je dát dopořádku. Před zapojením to chce hlavně zkontrolovat kondenzátory, rádi umírají a pak sebou berou právě i repráky, zpravidla jako první výškáče. Je možné že to byl důvod proč je původní majitel měnil a proč ti můžou odejít znova (pokud bys byl z Prahy můžu ti s nimi pomoci).

Počítej s tím že tyhle bedny chtějí pořádný zesilovač a žádné šidítko. Se šidítkem jen hučí a vřískají. Chce to pořádný festovní zesilovač, který je reálně schopen tam navalit alespoň 100W do 8ohmů a nebo 200W do 4 ohmů. Poctivých - žádné ošizenky jako běžné receivery a podobně. Papír unese všechno, ale ucho to rychle odhalí. Takové výkonné a přitom přiměřeně slušné a zaplatitelné stroje se dají bazarově sehnat třeba od JVC, ale i jiných značek.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 27. 9. 2016 20:33

Nojo, to je ta skvělá citlivost aka Tesla, jak k tomu nepřipojíš zesilovač pro PA, tak je to jak šepot :-D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 27. 9. 2016 21:28

Prde nezkoušej tu zase ty své manipulace. Nejde o hlasitost, jde o to aby ten zesilovač dostatečně ty bedny kontroloval a také aby se nedostával do limitace. Citlivostí jsou na tom ty bedny zcela normálně a přiměřeně.

Žádné PA, myslel jsem normální alespoň trochu slušný neošizený zesilovač - třeba takovýto:
http://www.4shared.com/folder/pg4-XPUB/JVC_AX-1100.html
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 28. 9. 2016 05:05

Tak je jasné, že nejsem takový expert jako ty, ale můžeš mi vysvětlit, jak se dostane zesilovač do limitace, pokud po něm nechceš vysoký výkon?

Jinak pokud jde o to, aby ten zesilovač byl hodně výrazný, tak se dá jistě použít i třeba harman kardon. Eventuelně by asi šel i nějaký kenwood.
Hlavně bych se vyhnul zesilovačům od Sony (nemyslím obecně, ale pokud to s těmi bednami má lomcovat). Nejeden uživatel si koupil nějaký vysoký Esprit a pak brečel, že to nehraje žádné basy a celkově je to takové decentní.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 28. 9. 2016 08:26

Např. skladbou se slušnou dynamikou - kdy z tiché pasáže se najednou ten orchestr rozjede.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 28. 9. 2016 08:32

A jaký to je problém pokud ta bedna má citlivost řekněme 88-90dB/W a pokud nejsi šílený metalista nebo technař tak tam valší třeba 0,5 W na kanál? Pokud tam navalíš nějaký obří příkon typu 100/200 W kontinuálně, tak stejně pravděpodobně spálíš kmitačky a pokud nárazově v nějaké hluboké frekvenci, tak budeš sbírat ty membrány na druhé straně místnosti. Tím spíš, pokud si tam vykrmíš korekce na plné koule, jak to dělá nemálo uživatelů.

Navíc se můžeme dále bavit o tom, že i když ten zesilovač třeba pracuje excelentně dynamicky. Kolik nahrávek vyjma vážné hudby toto splňuje. Případně pokud se ten zesilovač chová excelentně dynamicky, jeslti opravdu tyhle tesly tu dynamiku vůbec dokáží odpovídajícím způsobem zahrát.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 28. 9. 2016 09:37

Tys nepochopil princip dynamiky. Právě že ty špičky mohou trvat jen zlomky sekundy nebo tu sekundu (např. úder bubnu) a cívka se neupeče. Má tepelnou setrvačnost a chladí se pohybem. To jsou všechno vyzkoušené věci, netřeba se toho bát. Chce to jen trochu citu a nedělat testy přežití typu "co to udělá když dám hlasitost na max a uděláme si doma technopárty". Při normálním lidském poslechu nic nehrozí, jen kvalita stoupne když je zesilovač dostatečně kvalitní a festovní.

Mám docela dost nahrávek mimo vážnou hudbu se solidní dynamikou kolem 14dB. Ale nejde tu jen o dynamiku, jde tu o to že festovnější zesilovače (teď se nebavím o speciálech pro PA a podobně) mají ne vždy, ale většinou i celkově lepší parametry a to v celém rozsahu použití, ne jen na testech. Jsou schopné dodat větší proud, mají menší vnitřní odpor, mají větší rychlost přeběhu.
Nehodlám to tu rozebírat, to už jsme opakovaně a dostatečně rozebírali s Denkezem a nehodlám do toho zabředat znovu. každý nechť si používá zesilovač jaký uzná za vhodné, jsou to jeho uši. Já ti jen hodím námět na přemýšlení - proč když jde o špičkové HiFi tak je prakticky vždy poháněno dostatečně výkonnými a festovně dimenzovanými zesilovači, které vypadají uvnitř poněkud jinak než běžná spotřebka?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 28. 9. 2016 09:43

Já sem nechtěl taky vyvolávat nějaký flame, ale když si to přečteš znovu. Tak tam píšu spíš o riziku, že ti při velké jednorázové špičce (obzvlášť když máš nahulené korekce) může ten reprák vyskočit z pólového nástavce a zničit se cívka.

Už se mi to jednou stalo a to mám zesilovač 2x 80W, ale bylo to kvůli tomu, že tu chtěl jeden kamarád něco otestovat, tak tam šly ještě korekce a ono pokud máš dynamiku řekněme 8 dB a nahulíš tam dalších 10 dB korekce, tak je průšvih na světě. a to jsou bedny které mají jinak maximální load třeba 150 W
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 9. 2016 10:10

Není problém i se 100W bednami udžet např. 20W zesilovač mimo limitaci a není problém dostat se stejnými bednami 100W zesilovač do limitace.
Ano, ta první možnost vyžaduje velkou míru sebekázně při zacházení s ovladačem volume, ta druhá možnost je méně pravděpodobná.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 28. 9. 2016 11:05

Zničit bedny můžeš libovolným způsobem. například BW má na terminálech upozornění, že tam nemáš zapojovat dráty ze zásuvky.
Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků