Bluetooth 2.0 stereo audio modul XS3868- nejde pripojiť

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kiosk123 19. 9. 2016 18:14

Dobry den, mam problem. Robím si repraky podla tohto videa https://youtu.be/PCktIiVbY6I s takými istymi komponentami. Isiel som podla navodu, a ked bolo vsetko hotove tak som to zapol. Ozval sa niejaky zvuk (tak ako vo videu) a potom uz nic. Snazil som sa vyhladat bluetooth modul pomocou mobilu, no nefungovalo to- nenaslo mi ho. Skusil som aj viac mobilov a nic. Bluetooth modul bol zapojeny podla schemy ( VBAT a GND z lava, AGND, Aright,Aleft z prava. Skusal som aj inu bateriu a nic. Pri pajkovani BT modulu mi poslo trochu cinu aj na ine piny, no nedotykali sa tych ostatnych, tak som ich chcel ocistit a medzi pinom Vbat a Gnd som chcel odstranit cin ( sice som ho prec nedal) a bluetooth mi zrazu islo pripojit, no o minutu uz to neslo. Neviem kde by mohol byt problem. Neskor vecer som zistil, ze repraky maju 3,2 ohm( kazdy zvlast) a zosilovac funguje od 4 ohmov. Tak kde by mohol byt problem?
kiosk123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 9. 2016 19:43

Když pominu "ozvučnici" z kartónový škatule od vysavače a to, že ty repráčky vycházejí blízko u sebe a tudíž je u nich jakejkoliv stereoefekt doslova zprasenej a poslanej do kopru, tak se optám na následující věc - ty všecky modulky (nejspíš objednaný z e-Bay nebo DealExtreme) jsi taky pájel takovým KOPITEM jako v tom videu? Ten cín nasoplenej mezi Vbat a GND totiž učunil regulérní zkrat napájení, tudíž jsou jen 2 možnosti - pokud je ten zdrojovej modul s tím jedním Li-Ion článkem zkratuvzdornej, po odstranění zkratu znovu naběhne a mělo by to hrát - anebo zkratuvzdornej není a pak máš smolíčka Pacholíčka, protože tím šlusancem jsi ho zabil ... Nebo sis vyrobil zkrat na tý baterii - a pak se máš na co těšit, zkratovaná Li-Ionka většinou končí nedobře, bohužel hodně často až výjezdem hasičů na danou lokalitu ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kiosk123 19. 9. 2016 20:16

Tak baterka neskratovala, ta je v poriadku. Odpajkoval som zosilovac a bluetooth, a kupim si radsej nove. Pajkovacku som mal taku rucnu, nie celu stanicu a zo zaostrenym hrotom. Zaujima ma este ten reprak ci moze byt pripojeny k zosilovacu ked reprak nema 4 ohmy a zosilovac funguje od 4 do 8 ohmov. Zatial to fungovalo inak by sa neozval ten zvuk, ale ci nahodou reprak(y) potom neodidu to neviem.Na to by mi trebalo odpoved. A moduly su objednane z aliexpressu. Najviac by mi pasovalo si kupit uz rovno stymi pripajkovanymi kabelmi, ale taky sa asi kupit neda.
kiosk123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 9. 2016 21:28

Ty repráky nech - jsou dobrý. Je totiž velkej rozdíl mezi vlastností ODPOR a vlastností IMPEDANCE. Samotnej odpor jsi určitě měřil nějakým příručním multimetrem bratru za 10€ a sestře za ještě míň - takže je změřenej STEJNOSMĚRNĚ. No a do repráku normálně teče STŘÍDAVEJ proud, pro kterej má jeho cívka tím větší IMPEDANCI, čím vyšší je frekvence. Ta se navíc měří STŘÍDAVÝM proudem o frekvenci 1000Hz - takže jednoduše řečeno, reprák se stejnosměrným odporem 3,2 ohmu může klidně na 1kHz mít impedanci 2x tak velkou - záleží na jeho konstrukci.
Spíš bych bejt tebou udělal jinou věc - navštívil bych s tou škatulí pod pazuchou nějakýho skutečnýho elektrikáře ve fabrice, radiotelevizním servise nebo třeba učitele odborný přípravy na elektrikářským učilišti. Každej odbornej elektrikář byl a často pořád ještě je bastlíř - to znamená, že by měl umět i v takovým mišmaši cos vyprodukoval najít závadu a buď ji opravit, nebo ti aspoň říct, co koupit novýho, aby to fungovalo. Když nepomůže tohle, můžeš zkusit "odborný" bastlířský fóra - tady v Česku funguje nejlíp Ebastlírna.cz, na Slovači se dá hodně takovejch věcí domluvit na Svetelektro.com nebo na hifi.slovanet.sk/bb/ .
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kiosk123 20. 9. 2016 05:43

Ok diky :)
kiosk123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 20. 9. 2016 06:00

Ten člověk na videu je blázen, tohle v životě hrát rozumně nebude. Ve skutečnosti to bude hrát hůř než to z čeho to stvořil. Pokud to však bereš spíše jako hračku a cvičení zručnosti tak OK.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků