YAMAHA R-S201 SILVER otázky

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 17. 9. 2016 15:37

Ahojte,

předem Povím, že nejsem vubec sběhlý co se týče specifikací av techniky.

Dostal jsem velmi levně nové - YAMAHA NS-F210 WHITE 2

Mám k tomu dva gramofony a digitální mix. K těmto reproduktorum zakoupím :

YAMAHA NS-SW210 PIANOWHITE

otázka je, reproduktory jsou 6 OhMové a zamýšlel jsem koupi receiveru :

YAMAHA R-S201 SILVER

Akorát vidím , že receiver je 8 ohmový.

Prosím o vysvětlění ? Bude to fungovat nebo musím koupit receiver jiný.

Prosím o informace :)

Děkuji

Tomáš
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 17. 9. 2016 17:35

Ty reproduktory jsou šrot (proto byly tak levné, jsou totiž nepoužitelné), lépe uděláš, když se jich zbavíš a pořídíš něco normálnějšího s širším frekvenčním rozsahem, takovýhle subwoofer bude akorát dunítko (nepoužitelný na hudbu).

Čili lépe začít znovu a lépe. než k těmhle skřípátkům doplňovat zbytek sestavy. Eventuelně si pořiď nějaké aktivní reproduktory (monitory), to myslím bude odpovídat lépe i to lépe zahraje.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 17. 9. 2016 17:49

Kolega chtěl říci "nepřipojovat, koupit jiný receiver"
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 9. 2016 19:38

Stereo-receiver YAMAHA R-S201 má 4ohmový výstup a 6ohmové bedny můžeš pochopitelně bez jakýchkoliv problémů připojit. Jak to bude hrát, je jiná otázka, ale pokud jsi je dostal darem...
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 17. 9. 2016 19:41

Nevím jak Denkez, ale já vidím na zadním panelu - A or B 8ohm/speaker. Manuál na straně 10 mluví za vše.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 17. 9. 2016 20:21

Tato yamaha ma 8 ohm vystup na repro,tudiz lze pripojit repro s min.zatezi 8 ohm.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 9. 2016 20:42

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 17. 9. 2016 20:56

Co je někde na webu pro evropu neznamená nic. Pravda je, že 6 ohm bedny by ten zesilovač měl zvládnout v pohodě, ale nikdo neví jestli ty bedny mají skutečně těch 6 ohmů a jaký mají průběh impedance. Já jsem třeba měl 4 ohm bedny asi 15 let na zesilovači s min imp udávanou 8 ohm, takže ono je to dost individuální.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 17. 9. 2016 20:57

To denkez: No, tak si tam stahni manual, kdyz uz jses na jejich strankach a na strane 10 ti to vysvetli.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 18. 9. 2016 12:06

Já aktivní monitory mám od m-audio .

Dostal jsem je opravdu hodně levně, pracuji na jednom eshopu kde nám je zákazník vrátil do 14 dní a dva roky se váleli na skladě kde sem je vyskladnil za opravdu směšné peníze.

Zvukově jsem je zkoušel na kamarádovým zesilovači a vcelku se mě líbili. Subwoofer chci pro elektronickou hudbu kde jsou bassy žádané.

Zpět tedy k otázce jsem trochu zmatený odpovědma. Receiver tedy půjde nebo mám šáhnout po jiném.
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 18. 9. 2016 13:07

tento model : Yamaha HTR-2067


je použitelný ? Co myslíte
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 18. 9. 2016 16:29

Aktivní monitory jsi připojil k zesilovači? A jak?
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 18. 9. 2016 16:33

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 19. 9. 2016 11:10

Leony5 píše:Aktivní monitory jsi připojil k zesilovači? A jak?


mám je zapojené k PC . Proto nechci kupovat aktivní monitory .

-- 19. 9. 2016 12:18 --




Děkuji, o produktech si určitě něco počtu.

Všechny modely co postuješ mohu použít na 6 ohmové repro?

Btw. Z jakého důvodu nedoporučuješ to AVčko od Yamahy . Zdá se mě dost povedené poměr cena výkon.

Použil bych ho rovnou k veškeré technice doma , tj HDTV, playstation4, PC a mixák s gramofony napojené na mix.
Chtěl jsem právě celý set od Yamahy - pač mám přímý odběr od autorizovaného dodavatele pro čr , tudíž levnějí.
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 9. 2016 11:29

I když má YAMAHA R-S201 nejspíš "jen" 8ohm jmenovitou výstupní impedanci (na stránkách výrobce je ve specifikaci přístroje chyba, pokud za směrodatné budeme brát hodnoty v manuálu), i tak 6ohm bedny nejsou problém.

Pokud chceš provozovat receiver jen na stereo, orientoval bych se pak také jen na stereoreceivery.

Dobrou alternativou k YAMAHA R-S201 by mohl být platprdem odkazovaný Onkyo TX-8020.
Zvaž, zda požaduješ digitální vstupy.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků