Výrazné SYKAVKY

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod t-fiala 29. 8. 2016 12:59

Dobrý den, plánuji vyměnit svůj starý receiver Yamaha RX-V363 za něco lepšího včetně beden Pure Acoustics QX900. Tento komplet vy vyhovoval až na jednu věc, měl výrazné sykavky. Při zprávách nebo přímých přenosech byl "S" opravdu výrazné až nepříjemné, časem jsem si na to zvyknul, ale nechci opakovat znova stejnou chybu.

Při přehrávání BD disku bylo vše v pohodě.

Zajímal by mě názor jestli byla chyba v receiveru nebo v bednách ?

Díky za názory.
t-fiala
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 8. 2016 13:20

V ideálním případě by všechny komponenty akustického řetězce měly být navrhovány na vyrovnaný kmitočtový průběh. U zesilovače to není problém, obtížnější to může být u reprosoustav.
Reprodukce bez užití korekcí při dostatečné hlasitosti by měla být vyvážená, bez výrazných převýšení, sykavek, ale ani propadů, které naopak mohou způsobovat "šišlání" či nezřetelný nebo nepřirozený charakter řeči.
Ve tvém konkrétním případě nelze vyloučit, že sykavky jsou způsobeny TV a tedy bedny a zesilovač jsou z tohoto pohledu víceméně OK.
Pořiď si nějaké CD s kvalitně nahraným mluveným slovem. Pokud bude reprodukce přes BD v pořádku, bude to ukazovat na problém právě v TV.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 29. 8. 2016 15:50

Výrazné sykavky může mít na svědomí ani ne tak nevyrovnaná charakteristika zesilovače či beden jako spíše některé typy zkreslení či kmitání některého z komponent. Podobně se též chovají přebuzené vstupy/výstupy. Zkus si ztlumit na TV její výstup a regulovat hlasitost na AVR jestli to dělá stále.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 8. 2016 16:17

Thalesi, tazatel bude mít TV připojenou nejspíš digitálně: optikou nebo HDMI...
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 29. 8. 2016 17:45

Nejspíš jo, ale vyloučit by se to mělo.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t-fiala 29. 8. 2016 18:17

Ano, propojeno přes HDMI, zvuk u TV na minimu.

Spíš mě šlo o to jestli je to obecně vlastnost receiverů Yamaha a tím pádem se jim vyhnout, nebo je pes zakopán jinde.
t-fiala
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 29. 8. 2016 19:06

Dá ce říct, že ano. Yamahy jsou obecně víc do víšek a tím že mají součansně i méně basů, tak to může být nepříjemné. Na druhou stranu jde taky o kombinaci. Pokud k nim dáš nějaké kvalitnější a drobet neutrálnější repro, tak to nebude problém. V tom low cost segmentu, ajou ale často ty reprosoustavy takové uřvané, aby dohnaly to, že hrajou naprdlačku.

Pokud chceš neutrálnější AVR, který hraje dobře, dobrá volba jsou cambridge audio. Pokud však nepůjdeš cestou bazaru, je to cenově dost vysoko. Z těch dostupnějších jsou neutrálnější ještě taky Denony. Občas se nabazaru objeví nějaký vyšší kousek za pár šlupek.

například tento
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -avr-3806/

ale není to žádná novinka, takžeč tam nebudou ty nové funkce, ale zase je to avr kategorie 30+ a ty už hrajou dobře i ve stereu.

teď koukám, že je na bazaru výborný CAmbridge audio avr ještě v zárukce
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ni-zaruka/

ten bych určitě doporučil, je to ještě o pořádný kus lepší jak ten denon + záruka se hodí.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 8. 2016 20:37

t-fiala píše:Spíš mě šlo o to jestli je to obecně vlastnost receiverů Yamaha a tím pádem se jim vyhnout, nebo je pes zakopán jinde.

Určitě není obecnou vlastností receiverů Yamaha, že by způsobovaly v reprodukci "sykavky". Navíc, jak píšeš, je slyšíš jen z TV zvuku - a to už nedává vůbec žádný smysl, že by je způsoboval receiver, pokud jsou TV i BD napojeny digitálně.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 29. 8. 2016 23:01

Však to vychází z té kombinace, ostřejší Yamaha, mizerné vyřvané bedny, a překomprimovaný a ekvalizérem vyhnaný výstup z TV.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 8. 2016 23:08

To jako že Yamaha hraje víc výšek a míň basů než je na samotné nahrávce? A jak jsi na to přišel, to říkali na mallu?
A středy má obecně Yamaha jaké?
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 29. 8. 2016 23:44

Yamaha hraje výraznější výšky a míň basů, než třeba Denon, NAD, Cambridge Audio, Vincent, Luxman apod. (zejména levnější modely a AVR) Ono těch výšek ani nemusí být výrazně víc, ale tim že jsou méně objhemné basy, tak jsou pro lidské ucho subjektivně výšky výraznější a středy čistší
Říkali mi to Vietmanci na tržnici, tak to asi bude pravda!
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 8. 2016 08:49

:D Měl jsem Yamahu 6130 základní model a nic podobného jsem z repro neslyšel :D
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 8. 2016 09:03

Klid, to je zas další Joudovina ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 8. 2016 09:09

Pokud je TV připojena digitálně k zesilovači tak jakákoli nastavení zvuku v TV nemají na dig.výstup vliv.Problém múže být v příjmu tv signálu.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků