AV přijímač PIONEER VSX-924 a Bowers & Wilkins 683

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 8. 2016 17:11

Proč brát za 41Kč/m zrovna tenhle kabel, když v libovolném elektru/hobbymarketu se dá běžně koupit za 19-25Kč/m kabel 4x1,5mm2 (obvykle v barvách bílá/černá a někdy i oranžová) a udělat si z toho křížovou čtyřku 2x3mm2, která má lepší vlastnosti, lépe vypadá, můžu jí mít hned, levněji a ještě ušetřím na dopravě?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 8. 2016 12:53

ThalesX píše:Proč brát za 41Kč/m zrovna tenhle kabel, když .... ?

Protože to říkali na Hifinádorech, že je nejlepší z těch dostupnějších blablabla..... Fakt hezkej vejvar za kus káblu, když v kdejaký Elektře na rohu koupíš za polovičku kvalitnější.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rak038 22. 8. 2016 19:08

OK, takže jít do OBI. :-) Jen jsem tady ještě někde dočetl, že na hlavní sloupy by mohl být drát i s větším průměr, třeba 4mm2, je to tak?

A dále tu někde stálo, že by kabely do všech repro měly být stejně dlouhé, tj. do zadních i předních repro třeba 5m v mém případě, i když by mi délkově stačilo třeba 2m na přední sloupy... Je to hoax a nebo to fakt tak je?

Díky,
Honza
rak038
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 22. 8. 2016 19:25

na přední stačí 2,5 mm a na zadní a střed 1,5 mm. samozřejmě když dáš větší průřez, tak nic nezkazíš
mají být stejně dlouhé - i když by mě docela zajímalo, jestli by to bylo poznat
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 8. 2016 19:41

Stejně dlouhé mají být k levému i pravému repro, ne k předním i zadním.
anonymni

Odeslat příspěvekod rak038 22. 8. 2016 19:47

leroj & L.U.K.:

No vidíte, každej říká něco jinýho. :-)
rak038
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 8. 2016 20:40

Neexistuje zadny smysluplny duvod pro to, aby kabely k prednim repro mely byt tak dlouhe, jako k zadnim. Kabely maji byt jen tak dlouhy, jak je to nutny pri zachovani pravidla, ze k L a P repro jsou stejne dlouhy.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 8. 2016 20:44

No vždyť to říkám.
anonymni

Odeslat příspěvekod leroj 22. 8. 2016 20:46

ale ani neříkáme :)

přední jsou bez debat, u zadních už to není tak důležité (a možná je to i zbytečné)
prostě ideálně je, když jsou stejné délky u obou párů

doma mám přední a zadní stejný (2,5 m a asi 11 metrů) a centr tak metr

edit: no vždyť to taky říkám... jen to dlouho píšu :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rak038 25. 8. 2016 11:02

Tak ten Marantz SR7008, mi vydržel funkční jen 2 dny. :-(

Přestalo jet video. Večer to normálně jelo, ráno to zapnu a video nefunguje.

Zkoušel jsem měnit v nastavení snad úplně všechno, bez úspěchu. Provedl jsem hard reset a nic. Přehrál jsem firmware a nic. Znova hard reset a nic. Kabelama to taky není, zkoušel jsem prpojit TV s playstationem i set-top boxem a to jede normálně.

Zvuk jde celou dobu, jen prostě z HDMI výstupu nejde video signál do TV. :-(

Nemáte někdo tip na nějaký dobrý servis, nebo náhou nějaký nápad, čím by to ještě mohlo být? :-(

H.

EDIT: A aby to nebylo tak jednoduché, tak jsem přinesl jinou televizi, taky SAMSUNG a normálně to na ni funguje. Mám je zapnuté vedle sebe a když strčím HDMI do jedné tak normálně hraje, na té mojí to nenajde ... Včera to jelo v pohodě. Když strčím HDMI z jiného zdroje, třeba z PS4, tak taky v pohodě jede. Ještě mě napadá, že ten receiver posílá signál jen video, asi už bez audia, jestli to není třeba tím? :-(

Moje televize se prostě rozhodla ignorovat nový receiver ...
rak038
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků