Jaký zesilovač na starší repro ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 29. 7. 2016 10:40

u rádia není problém datový tok, ale komprese, která tomupředchází. Ty sice přijímáš 128 kb/s, ale předtím je ta hudba často komprimována klidně na 64 kb/s, takže z toho leze pěknej sajrajt. Kup si ten bazmek za 10 dolarů, k tomu za 5 adaptér a máš to. až ti shoří můžeš za 2-3 stovky koupit další, jak řikal Ekkar, víc do toho investovat nemá smysl.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 7. 2016 11:20

Aktivní repra nejsou žádný extra řešení. V podstatě to vždycky budou "bedýnky k PC" - když budou malý a lehký, tudíž i levný, budou hrát solidně jen v blízkým poli - jak se posluchač vzdálí víc jak metr, bude poslech k hovnu. Pokud budou muset uhrát aspoň trochu solidně terasu nebo dvůr, budou nutně muset bejt podstatně kvalitnější = dražší. Ergo kladivo, budeš tam, kde jseš teď. Nech si tesly, kup k nim některej z těch hotovejch zesilovačů za pár dolarů - a hraj.

A uvědom si, že stereo stream 128kb jsou 2 monofonní kanály po 64kb, navíc ponížený o RDS data, přenášejíci textovou informaci k vysílání na displej. To je "kvalita", že by se i kůň poblil a had pos.ral...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 29. 7. 2016 11:40

takhle jednoduché to zase není, běžně se používá joint stereo, takže ty datové toky na kanál jsou výrazně vyšší.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexei 29. 7. 2016 19:38

Máte pravdu že stream radio je zvuková mizérie, ale na druhou stranu pokud bydlíte někde v prdeIákově kde je FM signál kvality 00 hov.. :-)) , tak je stream asi nejlepším řešením nehledě na to že si místo třech stanic s šumem mužete naladit třeba 50. Snad se kvalita časem zlepší, našel jsem i pár rádií, která již vysílájí na datovém toku 256 kbps.....

Jinak děkuji za názory, rady a celkovou snahu řešit, vyzkouším ty číňany snad mi to uši neurve :oboze

Ještě bych rád věděl odpověď na jednu otázku co jsem zde už psal: - pokud budu mít zesilovač, který dá na kanál např. 50W a k němu připojím repro o výkonu 25W, ale nebudu nijak tlačit na pilu a hlasitost potočím do rozumné míry, bude tato varianta provozu schopná bez poškození beden ?
Alexei
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 7. 2016 20:08

Když si dáš bacha, budeš přidávat pomalu a opatrně a hlasitost stáhneš nejpozdějc ihned, když uslyšíš chraplání a podobný zvuky, velký nebezpečí nehrozí. Spíš bych se bál momentu, kdy ti někdo u vypnutýho zesu otočí knoflíkem VOLUME na doraz doprava, ty pak ničeho zlýho netuše přijdeš, zapneš zes a pustíš si muziku začínající tvrdým kytarovým rifem nebo prudkým úderem do bicích. Potom hrozí reálný riziko vzniku "fóglhauzů" ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alexei 30. 7. 2016 19:01

EKKAR tak nějak jsem si to představoval, jen mi ještě vrtalo hlavou jestli to třeba neřeší nějaké nastavení přímo v zesilovači, tedy konkrétněji nějaká softwarová limitace kdy si můžu točit kolečkem jak chci, ale dál mě to prostě nepustí ...

Prdítko z Číny mám již vybráno, jen bych potřeboval vědět k čemu slouží tlačítko Tone/Direct
543jjk.jpg
543jjk.jpg (52.95 ) Zobrazeno 1997 krát
Naposledy upravil Alexei dne 30. 7. 2016 20:27, celkově upraveno 1
Alexei
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 30. 7. 2016 19:40

no u receiveru tuto omezení mám - jmenuje se to Audio limit, ale netuším, jestli je to běžná funkce i u zesilovačů... předpokládám, že asi těžko

Tone by mělo být přehrávání s korekcemi (treble, bass), kdežto Direct korekce obchází (hraje "přímo", tak jak to do něj leze)

edit: a zapomněl jsem napsat, že se mi tady někde válí testovací CD, vydané kdysi dávno časopisem Stereo a Video a na něm je mimo různých hudebních ukázek a testovacích zvuků i stopa s názvem Modulační test pro zjištění limitace
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alexei 31. 7. 2016 06:28

leroj: dík za odpověď, pokud jsem to správně pochopil, tak stisknutím tlačítka Tone dojde k ořezání výšek a basů, tedy "posílení" středových frekvencí ?
Alexei
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 31. 7. 2016 08:04

no já myslím, že stisknutím Tone zařadíš korekci výšek a basů (můžeš je přidávat)
k ořezání nedojde ani v režimu direct, jen to bude hrát bez korekcí tak, jak bylo CD nahráno

odkud bereš ten zesilovač? odkaz by nebyl?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alexei 31. 7. 2016 09:34

vyzkouším tento : http://www.ebay.com/itm/Mini-700W-Hi-Fi-12V-RCA-Stereo-Power-Amplifier-MP3-iPod-Amp-for-Motorcycle-Car-/141864287006?hash=item2107c53b1e:g:8QwAAOSwSdZWg0dp
+ zdroj asi 12V 4 nebo 5A.
Jak dorazí, tak dám vědět co to vydává za zvuky a pazvuky :-))
Alexei
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 7. 8. 2016 21:54

Z toho popisu co píšeš ale průměrnou kvalitu dostat nelze, jen lowendovou.

Ještě bych upřesnil, že slabým zesilovačem se dají bedny často poškodit mnohem snadněji, než silnějším. Stačí zesilovač zahnat do limitace, což se stane velmi snadno pokud to chceš na hlasitější hraní. Jako první to odnese v bedně výškáč.

Čemu říkáš "Tesla - X6"? Takové bedny se továrně nikdy nevyráběly. Předpokládám tedy že se bude jednat o jiné bedny a někdo si na ně nalepil nálepku nebo tak něco. Dodej fotku ať je můžeme identifikovat.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexei 8. 8. 2016 16:47

ThalesX: máš pravdu omlouvám se X6 neexistuje je to výrobní číslo, typ je Tesla ARS 9204 :
http://tesla.iplace.cz/menu/reprosoustavy-moje-sbirka/tesla-ars-9204
Ještě k tomu poškození beden, existuje nějaká možnost jak tomu předejít ? V případě že to nepoženu do maxima, tak by neměl být problém ....
Alexei
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 8. 8. 2016 17:33

já bych to tak neřešil, když shoří tak shoří, tase taková škoda to nebude. Případně bych koupil na aukru nějakej ten hifi zesec, ten je může odkouřit taky, ale pravděpodobnost je menší.

tenhle by nemusel být tak drahý
http://aukro.cz/pioneer-a-449-i6391358797.html
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 8. 2016 21:28

Ono odhulit starší teslácký bedny je docela kumšt - pro jejich výrobu totiž platily mnohem tvrdší výkonový normy, než pro cokoliv jinýho na Západě. Ano, vyčudí se vejškáče při trvalý limitaci, protože to pak zes produkuje půlku výkonu v pásmu od 6-7kHz vejš a starý ARVéčka mají jen pár wattů, ale obecně i tak vydrží ve srovnání s dovozem strašně moc...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 8. 8. 2016 22:38

nojo udělat bazmek s citlivostí 80 dB to je kumšt, to hold zvládli pouze špičkoví inženýři v Tesle. Zato odhulit jemné citlivé systémy z dovozu to jde snáz, protože nejsou vyráběny za pomocí perlíku.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků