Stereo síťový zesilovač

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod otasj 16. 6. 2016 16:26

Ahoj.

Téma se jmenuje velmi podobně jako předchozí vlákno, ale tam prakticky nebylo kromě urážel nic pořádnýho.

V eufórii jsem koupil regál. repro Focal Aria 906. Jenže jsem je zapojil ke staršímu stereo receiveru Sony STR-DE315. No, hraje to hrozně. Dynamika fuč, basy zahuhlaný, rádio šumí jak blázen atd. Takže, buď se vrátit zpátky na zem a ke zmíněnému zesilovači vrátit zpátky starý nehrající Tesly a Arie prodat nebo upgradeovat i zesilovač (což jsem z finančních důvodů nechtěl).

Když už ale upgradeovat, tak bych rád internetová rádia (nejvíc poslouchám). Tzn. stačí klidně starší analog. stereo zesík + nějaký starší síťový přehrávač nebo něco - co? tak, abych měl FM rádia i internetová rádia a přitom zesík, který ty bedny rozehraje (pěkně) jako třeba CA651A. To vše ale s důrazem na co nejnižší cenu = bazarovka.

Že jsem si to měl nejdřív na tom zesíku vyzkoušet, mi psát nemusíte, už takhle se nervím a rvu si vlasy, spíš bych ocenil rozumné = kvalitní a co možná nejlevnější řešení (takže CA CXA80 prosím ne).

Předem díky za rady vedoucí k cíli.
otasj
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 6. 2016 16:45

Píšeš "Dynamika fuč, basy zahuhlaný" ve spojení se Sony STR-DE315 a Focal Aria 906. Potom ale s jakou sestavou to porovnáváš?
Dál píšeš o "nehrajících Teslách".
Jak tomu máme rozumět?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 16. 6. 2016 19:25

No reproduktory to jsou kvalitní,za to ten receiver je totální srač... na stereo.Nepíšeš cenový strop,ale z těch levných zesilovačů bych doporučil např. tento:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/6168581 ... -A-720.php
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otasj 16. 6. 2016 20:32

@ Denkez tak třeba se sestavou Aria 906 + CA351. Tesly na sobě ani nemají označení, abych jej napsal. Prostě basy nikde, středy nikde, výšky nikde, dynamika nikde. Ale jsou lehce citlivější než ty Arie. Když si na A dám Arie a na B Tesly a přepínám mezi nimi rozdíl sice lehce slyšet je, ale zároveň je poznat, že Arie mají značně navíc; brzdí je ten zesík.

@petison. Díky za tip. Cenový strop jsem neuváděl schválně, abych nevyautoval třeba něco zajímavého. Ta Yamaha A-720 bude zřejmě hrát dobře (30 let starý Yamahy dobře údajně hrály, což dnes už bohužel neplatí). Nicméně 1) zesík mám v takový poloze, že žena k němu dosáhne jen s dálkovým ovládáním = zesík musí mít k sobě dálku. 2) Tenhle zesík je analog, tzn. žádné síťové funkce. To samo o sobě problém není, akorát to vyžaduje nějakou další krabičku, která má LAN a D/A převodník (DAB tuner, síťový přehrávač,...?) za další peníze. Ale OK, sem s návrhy. Díky.
otasj
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 6. 2016 06:44

Arie 906 jsou bedýnky s dost slušným zvukem, pokud se správně nakrměj. Čím lepší zesík, tím víc zazářej. S nevhodným zesilovačem budou nudný nebo dokonce ostrý. Hrajou velmi detailně a přesně. Ačkoliv jsou tu na fóru experti, kteří si myslí, že všechny zesilovače hrají stejně, správně sis ověřil, že to tak pochopitelně není a zrovna tyhle bedýnky to ukazujou zřetelně.

Jako takovej slušnej základ bych pro 906 viděl bazarový NAD C370/372, který se dají koupit za 10 tis. Kč. Současný Yamahy k těmhle bednám rozhodně ne, výsledkem by byl ostrý ukřičený zvuk s málo basy.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 6. 2016 07:49

otasj: Ještě doplňující dotaz. Jakými kabely a jak dlouhými jsi měl ty Focaly připojené? Ten receiver Sony má jen pérové svorky, ke kterým se silnější kabel bez zvláštních úprav nedá připojit.
Pokud něco špatně hraje, je třeba hledat možné chyby přes celý řetězec.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod otasj 17. 6. 2016 08:38

@ Petulda: Ten NAD C370 vypadá hodně dobře (ta jeho cena ale taky). Navíc k němu bude potřeba zase nějaký DAB tuner (další peníze). Přiznám se, že jsem si představoval kompletek do 10.000 Kč. Ale chápu, jestli to má rozehrát tyhle bedny, musí to být. Pak je ale otázka, jestli se těhle beden nezbavit a nekoupit horší, který nemají takový nároky, víc zkousnou, tzn. jako celek se zesíkem budou hrát taky dobře a všechno dohromady bude stát stejně jako ty Arie 906.

@ Denkez: Teď je mám připojené kroucenou dvoulinkou 2x2m s průřezem 2,5mm2. Víc se do svorek toho Sonyho nevejde :-( To si ale dovolím tvrdit, že nebude mít dramatický vliv. Nějaký ano, ale za stávající drama (hrozný zvuk) ty kabely nemůžou. Resp. až ve druhé řadě po zesíku.

Fakt neexistuje nějaké starší řešení, které umí přijmou internet. rádia, signál zkonvertit z D na A, zesílit a přitom dávat krásný zvuk (dynamika, basy...)? Tzn. nějaký zaplatitelný (do 10.000 Kč) stereo receiver se síťovými funkcemi? Opravdu to musí být integrovaný zesík + další bednička navíc? Jestli ano, tak by mě zajímalo i jaká nejlépe. Viděl jsem DAB tunery, síťové přehrávače, dokonce CD přehrávač se síťovými funkcemi (Onkyo C-N7050) - u něj ale nevím, zda-li se dá internet. rádio ovládat přibalenou dálkou nebo jen přes chytrý mobil). Všechno to jsou ale dost mladý = drahý záležitosti. Tzn. 10.000 Kč za starší zesík + 10.000 Kč za síťové funkce. A jsme dohromady i s reprákama na cca 40.000 Kč bez kabelů...
otasj
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 6. 2016 08:39

Denkez/Sands:
Opět nesmysl. Resp. v čistě teoretický rovině máš do jistý míry pravdu, pokud by byla řeč o řetězci postaveném z komponentů plus mínus stejné úrovně. Což zde není. V tomhle konkrétním případě to samozřejmě neplatí.

Tady rozhodně není třeba pátrat v celém řetězci, protože v Ariích problém není. Ani v kabelu - i kdyby byl mezi tímhle Soňákem a Ariema jakýkoliv kabel, hrálo by to jak to hrálo.

Problém byl jednoznačně v tom Soňákovi. Ostatně to jasně plyne nejen z podstaty věci, ale i z otasjovy odpovědi o CA 351.

-- 17. 6. 2016 09:49 --

otasj píše:To si ale dovolím tvrdit, že nebude mít dramatický vliv.

S tím Soňákem budou mít kabely nulový vliv. To opravdu neřeš.

otasj píše:Fakt neexistuje nějaké starší řešení, které umí přijmou internet. rádia, signál zkonvertit z D na A, zesílit a přitom dávat krásný zvuk (dynamika, basy...)?

Existuje, ale ne takový, co by nakrmilo Arie, aby hrály tak, jak umí, a stálo do 10 tis.

otasj píše:Pak je ale otázka, jestli se těhle beden nezbavit a nekoupit horší, který nemají takový nároky, víc zkousnou, tzn. jako celek se zesíkem budou hrát taky dobře a všechno dohromady bude stát stejně jako ty Arie 906.

Tou cestou bych já osobně nešel. Výsledek by se ti prodražil o ztrátu, s jakou bys Arie prodal a výslednej zvuk by lepší nebyl. Spíš bych koupil slušnej zesilovač, užíval si poslechu a časem došetřil na síťovej přehrávač.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 6. 2016 09:59

Pakulda:
Nějak jsem si nevšimnul, že bych tvrdil, že špatný zvuk z kombinace STR-DE315 a Focal Aria 906 je způsoben (jen) nevhodnými kabely. Že se ale na tomto špatném zvuku kabely také mohou podílet, není snad pochyb.
Nějak jsem si nevšimnul, že bych tazatele zrazoval od pořízení jiného "železa". Ani tím, že jsem se zeptal na způsob propojení špatně znějící sestavy.
Ano, ty Focaly by si zasloužily lepší zesilovač, než to Sony, které je postavené na integrovaných obvodech doplněných jen koncovými tranzistory. Už jen tím, že neumožňuje snadné připojení kvalitního reprokabelu.

otasj: Pokud hledáš kompaktní řešení, tj. síťový stereoreceiver kolem 10 kKč, pak asi jediná možnost je Yamaha R-N301
https://www.czc.cz/yamaha-r-n301-cerna/186758/produkt
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -n301.html
A jak to bude hrát nebo do jaké míry se ti to bude líbit ti řeknou až tvé uši.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 6. 2016 11:20

Denkez/Sands:
Tak lip cti, co sam pises. Nabadas k hledani chyby v celem retezci, coz je v tomhle pripade ciry nesmysl.

Doporuceni R-N301 pak prameni z naproste neznalosti, nezkusenosti s repro Focal a neorientace v problematice.
R-N301 ma suchy lehky zvuk posunuty ke stredum a vyskam. Navic charakter zvuku je spis na ostrejsi nez jemnejsi strane.

Arie se diky vybornymu a skvele rozlisujicimu vyskaci taky muzou s nevhodnym zesilovacem jevit jako spis do stredovysek posazeny. Se slabym zesilovacem, kterej neukociruje jejich pomerne divokej prubeh impedance, pak zneji i bez basu.

Tzn. R-N301 je dokonalej pravej opak toho, co Arie potrebujou. Vysledkem tyhle kombinace je agresivni ostrej zvuk hodne skoupej na basy, kterej zacne cloveku vadit po par minutach poslechu.
Nehlede na fakt, ze krome nevhodnyho charakteru zvuku je 301 i velkej kvalitativni underkill pro Arie. K nim je ideal nejakej plneji znejici silnej integrac z kategorie 30-40 tis. typu NAD, Rotel, Vincent.

Chce to mit trochu naposlouchano a orientovat se v tom. Ne jen slepe radit podle cenovek a znacky zesilovace, co mas doma ve spojeni s bednama s diametralne odlisnym charakterem zvuku, kterej docela vhodne potlacuje nectnosti zvuku tehle levnejch Yamah. Arie by udelaly presnej opak: ty nectnosti vypichly do popredi.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod otasj 17. 6. 2016 11:28

@Denkez: naprosto souhlasím s Petuldou, tj. že Yamahy nehrají. Mám osobní zkušenost s Yamaha RX-A3030 a je to docela bída. Jasně hraje to, ale ten CA351 prostě hraje líp (o dost). A to porovnáváme věc za cca 10K a za 60K. Jasně 351 je integráč a 3030 AVR, ale přesto. Takže od 3030 odvozuji, že Yamaha stereo síť. receiver za 9K prostě hrát nebude. Prostě dnešní Yamaha už vůbec není tím, čím bývala. CA, NAD hrají pěkně. Jenže jsou brutálně drahý.

Ten NAD 370 se mi prostě líbí (i recenze na něj jsou dobrý), akorát k sobě potřebuje ještě něco, co zprostředkuje síť. funkce, no. Ale jak to tak rozmýšlím, tak mi přijde, že stereo síť. receiver se ještě bazarově moc neprodává a ty, co trochu hrajou, budou stát víc než 20K, takže ve výsledku je rozumnější koupit NAD370 a k tomu nějaký síť přehrávač či CD přehrávač se síť. funkcemi.

Otázka zůstává, jestli se na vše výše uvedené prostě nevyignorovat, Arie prodat a koupit nějakou hotovou věžičku. Podle mě i některé hotové "věže" hrály (cca 20 let zpátky) dobře, tak proč se honit za něčím trochu lepším, ale za min. 2x tolik? Druhý hlas v hlavě mi ale říká, že to dnes už bude jinak a dobře hrající hotová věž se vyskytovat moc nebude a už vůbec se nevyrovná NAD370 + Aria 906. Proč by se pak tyhle drahý komponenty vůbec vyráběly, když by je rozsekaly malé věžičky, že?
otasj
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 6. 2016 11:54

otasj:
- Úvodem uvádíš špatnou zkušenost z kombinace Sony STR-DE315 a Focal Aria 906 (a já tvrdím, že ta špatná zkušenost byla navíc zhoršena nevhodným reprokabelem) a poptáváš síťový stereoreceiver (k Focal Aria 906) do 10 kKč.
- Já ti zde píšu, že prakticky jediným řešením za danou cenu je Yamaha R-N301. Mimochodem, na hifi-voice.com se ji p. Březina nezdráhal připojit dokonce na Harbeth Monitor 30 Domestic.
- Pakulda ti doporučuje diskrétní řešení v ceně blízké 50 kKč, zcela mimo tvou cenovou úroveň.
- Nakonec začínáš (vážně?) uvažovat nad tím, zda by ti lépe nevyhovovala nějaká plastová věžička za pár tisíc.

Že by mně to celé dávalo jakýkoliv smysl se říct nedá.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 17. 6. 2016 12:40

:shock: Popadni ty budky a zajed někam do studia a vyzkoušej je s nějakým cenově dostupným stereo recieverem a budeš moudřejší. :idea:
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otasj 17. 6. 2016 12:45

Jasně, jsou to různé cesty. Od fóra jsem čekal, že mě nasměruje. Např. jakákoliv věžička = blbost, zapomeň na ni. Stereoreceiver se síťovými fcemi = blbost, protože staré se na bazaru ještě nevyskytují a nové, aby dobře hrály, stojí kotel. Tzn. jestli chceš dobrý zvuk, jediná možnost je inegr. zesík + Arie + síť. přehrávač. Tak třeba to jsem čekal.

A pak jsem čekal, že když bude vytyčena jedna cesta, budeme se po ní ubírat s doporučením již konkrétních strojů. Např. konkrétně vnímám toho NADa 370.

Tzn. nasměrovat mě, jakou cestou se vůbec smysluplně vydat + doporučit konkrétní stroje.
otasj
Junior

Odeslat příspěvekod petison 17. 6. 2016 12:48

Ještě je varianta koupit např Akai AM-67 má to co požaduješ,dálkové ovládání a slušný DAC.Zvukově taky kvalitní zesilovač.K tomu http://radioprijimace-radiobudiky.heure ... a-dit2000/ mám ho a skvělé internetové rádio+DAB tuner+analog tuner a možnost po síti nebo z USB flash pouštět MP3 a FLAC soubory.Cenově se vejdeš na těch 10000Kč za oboje.Nebo ten sítový tuner lze připojit i analogově a nepotřebuješ zesilovač s DACem.Na tom tuneru se dá hlasitost regulovat dálkovým ovladačem,takže mi nevadí že ho můj zesilovač nemá.Takže bys mohl koupit i zesík bez dálky.
Naposledy upravil petison dne 17. 6. 2016 12:49, celkově upraveno 1
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků