Onkyo A-9050 prská - je po něm?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 6. 2016 12:50

Ahoj, dnes mi zničeho nic začalo "praskat" v pravém kanálu u integrovaného zesilovače onkyo A-9050 ukázka zde:
https://youtu.be/YfCYmtQlDMQ
Dělá to jen pravý kanál a je to nehledě na nastavení hlasitosti, i když dám přes "balance" vše do levého stejně to prská, na připojeném vstupu také nezáleží. Zesilovač je asi tři roky starý takže po záruce. Má cenu ho někam vozit na servis? Nebo je prostě po něm? :-|
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 6. 2016 15:45

Opravit se to rozhodně vyplatí, je tam načnutá nějaká součástka, která se po nabití blízkýho kondenzátoru prorazí a kondík se vybije - to je ten lupanec. Musí se jít pomocí sledovače signálu a nejlíp i osciloskopu po cestě signálu, kde to lupání vzniká a tam se to musí odstranit. Cenu opravy si netroufnu odhadnout, hodně to záleží na tom, ve který části bude závada. Domluvil bych se se servisem, že závadu zkusí najít a pak nacení opravu - aby nestála víc než novej zes.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 6. 2016 09:37

Děkuji za odpověď, tak já ho v pondělí vezmu do servisu a pak dám vědět jak to dopadlo. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 4. 6. 2016 19:45

jestli to bereš o autorizovaného servisu, tak to bych nědělal, akorát tě stáhnou z kůže

já jsem posílal totálně rozmrskanej AVR sem
a opravil to perfektně asi za 1500
http://www.abc.cz/firma/193445-petr-pro ... t-service/
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 6. 2016 22:58

Mě by se to hodilo dát sem, mám to blízko. Pardubice jsou trochu z ruky. :-) Takže sem ne kůli tomu že je to autorizák? :hm
http://www.aeservis.cz/
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 5. 6. 2016 00:20

Jako ceny autorizáků jsou tak 50-300 % vyšší. Je to jednoduché, tady platíš veškerý ten moloch. U opravářů jako je tady pan procházka, platíš cenu dílů a cenu jeho práce, která je vzhledem k odbornosti a jeho znalostem velmi nízká.
Jak už to tak bývá, tak je to starší pán, tak je třeba se dle toho chovat. Já mu kupříkladu volal v 7 večer a on mi vyhuboval, že právě večeří :-D Prostě má jeden telefon na doma i do práce no klasika. Prostě opravář, jak má být.

samozřejmě, že pokud ti nejde o peníze, tak můžeš klidně zvolit ten servis co si poslal.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 5. 6. 2016 09:23

Já to zítra zkusím odvézt do toho AE servisu a uvidím jak to nacení (za diagnostiku chtějí 350, to není tak hrozné) a když to nacení nějak šíleně budu hledat dál. Určitě to neni tak že by mi bylo jedno kolik to bude stát, ale kdyby to mělo být 3000 místo 1500 tak se mi to furt vyplatí protože posílat něco českou poštou je utrpení. :-)) Samozřejmě pokud to nacení třeba na půlku ceny nového tak to zkusím jinde. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 5. 6. 2016 09:59

já nejsem expert na cenu, ale podle mne to tak drahé nebude, ani v tom autorizáku.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpsvc 7. 6. 2016 12:28

Tahle věc se mi stala u A-9050 před třemi měsíci. Ať byl, nebo nebyl připojen vstup, ať byl zvolen jakýkoli výstup, tak to občas později více praskalo. Když se zvýšila hlasitost, tak byl pozorovatelný velký brum oproti druhému kanálu. Naštěstí byl v záruce, tak sem ho hodil do reklamace. Zpátky se mi vrátili jen peníze, tak sem zvědav, jak dopadne tohle.
vpsvc
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 7. 6. 2016 12:50

Onkyo A-9050, ač to tak z vnějšku nevypadá, má hlasitost řízenou elektronicky v procesoru, a tak odstranění toho jemného praskotu nemusí být vůbec jednoduché. To, že je praskot nezávislý na poloze nastavené hlasitosti a navoleném vstupu, vede k procesoru jako pravděpodobnému zdroji praskotu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 7. 6. 2016 14:21

Pánové vy mě strašíte. :-D V pondělí odhadli cenu opravy na 2000 a závadu na "nějaký problém na koncovém zesilovači" s tím že oprava bude travat 10-14dní.. což je docela peklo protože mi hudba samozřejmě chybí a i u filmů teď trpím protože už nejsem zvyklý na "televizní" zvuk. Každopádně každému s plochou televizí doporučiji pořídit si k ní repráky, je to vážně znát (a to nemám žádný low-end model tv kde by to nejspíš bylo dvojíté peklo). Zbyla po něm jen díra. :-|
Přílohy
IMG_2810 1.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpsvc 15. 6. 2016 12:45

Ahoj, uz to nejak dopadlo? :shock:
vpsvc
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 15. 6. 2016 19:06

Zatím mi nevolali, už se mi po něm vážně stýská. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 16. 6. 2016 13:14

Tak jsem tam dnes volal a dozvěděl se:
"No my jsme tu teď měli dva dny dovolené... ehm... a kolega někde jezdil ehm... no on vám příští týden zavolá... ehm.."
Achjo..
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 16. 6. 2016 14:57

Není nad kvalitní služby ..
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků